Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

ja sam sa incalom obisao celi krug dopadanja & prezira. danas mi se cini remek delom. mebijusov stil je fenomenalan i vizuelna naracija bez premca a jodo je istovremeno i duhovit i 'mistican' na nacin koji nije ponovio do nekih delova metabarona.
Meni je ta mistika u Incalu bolno plitka i banalna, a uopšte priča ide nizbrdo od samog starta. Da je ostao ceo strip o Džonu Difulu kako rešava slučajeve, pada u ambise, i kreše plastifukse, sve bi bilo mnogo bolje :)Ili bar da su završili tamo kasnije kad on ispizdi i izdere se nadugačko na publiku koja ih prati preko TV-a, efektno probijajući treći zid. Ali neeee, mora još tri miliona stranica i anima i tanata i metabaroni i androgini... :yawn:Eto, bar me ova priča naterala da danas pročitam onaj mini spin-off ili šta je već o Tehnopapi. Ista stvar, super deluje na početku i duhovito i drži pažnju, a onda se pretera sa esidom pa zidovi počnu da se tope, i ode sve u tri lepe.
Link to comment
Čuo sam da je u planu film o Dilanu pre nekih 5-6 godina, i željno iščekivao, no vremenom sam sve više bio zabrinut na šta će to da liči. A kada sam čuo ko će da ga glumi baš sam se ubadačio, štono kažu mladi, iz nekog razloga mi je taj Brendon jako antipatičan. Gledaću svakako, ali ovako na neviđeno, čini mi se da utisci neće biti mnogo pozitivni.
Link to comment
Videh nedavno da je na konkursu Ministarstva kulture pare dobio i projekat "Chris Ware је у Београду". Ima li neko vise informacija o ovome?
dovodi ga anonymous said, kulturni NVO iz beograda. ne znam nista dalje.inace kad smo vec kod warea moram reci da ma koliko voleo da zurim u njegove predivne layoute nisam neki fan. stavise, njegova mizantropija i cinizam te gotovo nasilna autoreferentnost koji se maskiraju kao 'strip za intelektualca' me prilicno odbija. dovoljno je uporediti nacin na koji je morrison problematizovao reklame charlsa atlasa i nacin na koji je to ucinio ware u jednoj od epizoda corrigana. takodje me iritira jasna veza izmedju quimby-a i ignatza. jebo ga mizantropski mis.tako da kada se uzelim lepih panela ja izvucem moju kolekciju herrimana i gledam.
Link to comment

Ako neko ima info gde se mogu naći stripovi Aster Blistoka, ali na srpskom jeziku, bio bihneizmerno zahvalan, pošto šaljem rodbini u inostranstvo, oni hoće samo naški.. cool.gif Gejmenov Sendmen me oduševio, nadam se da će na BG Sajmu knjiga, biti popusta, pa dapokupujem ..

Link to comment
Ti bese ne volis Milera?
pomesana su mi osecanja.mislim da ga ceka posebno mesto u paklu zbog onog spirita ali sin city (ukljucujuci i to hell and back) & daredevila volim. dark knight je super ali je poput watchmena otvorio vrata letecim govnima.
Link to comment

Seksi™. Si gledao The Spirit, ja jos uvek ne mogu da se nateram?

Ako neko ima info gde se mogu naći stripovi Aster Blistoka, ali na srpskom jeziku, bio bihneizmerno zahvalan, pošto šaljem rodbini u inostranstvo, oni hoće samo naški.. cool.gif
Pretpostavljam da samo papirni stripovi dolaze u obzir? Zato sto na internetu mozes da nadjes gomilu Blistoka u elektronskom izdanju i na srpskom.edit: Vidim da jesi. :D Edited by Calavera
Link to comment
pomesana su mi osecanja.mislim da ga ceka posebno mesto u paklu zbog onog spirita ali sin city (ukljucujuci i to hell and back) & daredevila volim. dark knight je super ali je poput watchmena otvorio vrata letecim govnima.
Za Spirit se slazem. Teska tresina! Mada mi je bilo interesantno ono poigravanje sa bojama.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...