Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

prevod mausa je verovatno jedan od boljih uradaka koji su objavljeni u srbiji. poenta i jeste u takvom prevodu, vladek i treba da prica "emigrantski," crnac da bude u slengu itakoto.ali zasto ne kontrirati kad se vec moze.

Link to comment
hm...maus12-212x300.jpgnas prevod je dno dna, riba je htela da ispadne pametna, pa smo dobili ultrafuserajski joda govor...u toku je takmicenje izmedju samizdata i ipsa ko ce angazovati retardiranijeg prevodioca
ček, zar nije lepo napisala da joj je majka poljakinja koja je godinama živela u srbiji, te joj je to bila inspiracija za prevod govora čoveka kome je poljski maternji, a usvojio je engleski kao drugi jezik? meni je to nekako bila zgodna slučajnost, a analogija koju je koristila sasvim korektna.ježim se na loše prevode, ali ovaj ne pamtim kao takav.
prevod mausa je verovatno jedan od boljih uradaka koji su objavljeni u srbiji. poenta i jeste u takvom prevodu, vladek i treba da prica "emigrantski," crnac da bude u slengu itakoto.ali zasto ne kontrirati kad se vec moze.
maus je vrlo inteligentno adaptiran na srpski jezik. glupost je govoriti o joda govoru i retardiranosti prevodioca. luba i jeza su u pravu.btw. iskoriscen je nacin govora madjara u vojvodini. veliki deo jevreja u vojvodini je, pre drugog svetskog rata, pored jidisa, pricao madjarski, a slabije srpski, te otud i zelja prevodioca da se posluzi time prilikom adaptacije nacina govora vladekovog oca u mausu. Edited by Velecasni Precog
Link to comment
Zna li neko sta se desava sa Martijem Misterijom? Trebao je novi broj da izadje jos pre jedno dve nedelje, a i dalje ga nema.
Izlazi 23. decembra, a od tada, redovno, na svakih 12 nedelja. Jbga, ispusismo ga zbog prekompozicije izdanja na novi ritam...:-((((
Link to comment
Izlazi 23. decembra, a od tada, redovno, na svakih 12 nedelja. Jbga, ispusismo ga zbog prekompozicije izdanja na novi ritam...:-((((
Hvala. Jbg, a taman smo poceli da sustizemo italijane. :(
Link to comment
maus je vrlo inteligentno adaptiran na srpski jezik. glupost je govoriti o joda govoru i retardiranosti prevodioca. luba i jeza su u pravu.btw. iskoriscen je nacin govora madjara u vojvodini. veliki deo jevreja u vojvodini je, pre drugog svetskog rata, pored jidisa, pricao madjarski, a slabije srpski, te otud i zelja prevodioca da se posluzi time prilikom adaptacije nacina govora vladekovog oca u mausu.
:isuse: Imam ga na polici, iščitavao nekoliko puta, a sad se ne mogu sjetiti na kojem jeziku. A nije isključeno da je na srpskom. Čim dojdem kući provjeravam ovo.
Link to comment

Pozdrav svima, ja tek pocinjem da upoznajem ovaj forum i ne znam u principu ni 1 posto onog sto ovde postoji. U svakom slucaju, da se ne bih iz 2010 vracao u arhivu iz 2000e ili 2001, 1 da li iko zna da mi kaze nesto o stripu koji sam par puta citao, mislim da se zoveRAEL - "The Genesis Project", koji je smesten u postapokalipticni svet u kome je Zemlja unistena nekim virusom a postoje 2-3 kolonije na dzinovskim svemirskim brodovima koji kruze oko Zemlje. Pokusavam da nadjem imena autora stripa, zavrsetak fabule i slicno2 da li se secate onog stripa (kolor,luksuzno izdanje) u kome covek koji jase krilatog zmaja dolazi na neki leteci grad u kome zive zene koje su pobegle iz harema nekog sultana koji im je omogucio da naprave lebdeci zepelin-grad pa su one sele u taj zepelin-grad i pobegle od njega?Citao sam stripove godinama, nesistematicno, znam solidan broj podataka o SuperStripu,BiserStripu,EKSu,PolZabavniku, ali osim Bonneli izdanja i MaxMagnus radova, ni u cemu nisam bio sistematican. Stric me je godinama zajebavao "Konane, dovescu ti dzinovsku macku da te pretvori u statuu od kristala" jer sam imao neku verziju Konana na tu foru. Danas niko zivi ne zna za tu verziju Konana, ljudi bolje poznaju kralj Kul sagu (tata Robert Howard) nego razne verzije Konana :)

Link to comment
Pozdrav svima, ja tek pocinjem da upoznajem ovaj forum i ne znam u principu ni 1 posto onog sto ovde postoji. U svakom slucaju, da se ne bih iz 2010 vracao u arhivu iz 2000e ili 2001, 1 da li iko zna da mi kaze nesto o stripu koji sam par puta citao, mislim da se zoveRAEL - "The Genesis Project", koji je smesten u postapokalipticni svet u kome je Zemlja unistena nekim virusom a postoje 2-3 kolonije na dzinovskim svemirskim brodovima koji kruze oko Zemlje. Pokusavam da nadjem imena autora stripa, zavrsetak fabule i slicno2 da li se secate onog stripa (kolor,luksuzno izdanje) u kome covek koji jase krilatog zmaja dolazi na neki leteci grad u kome zive zene koje su pobegle iz harema nekog sultana koji im je omogucio da naprave lebdeci zepelin-grad pa su one sele u taj zepelin-grad i pobegle od njega?Citao sam stripove godinama, nesistematicno, znam solidan broj podataka o SuperStripu,BiserStripu,EKSu,PolZabavniku, ali osim Bonneli izdanja i MaxMagnus radova, ni u cemu nisam bio sistematican. Stric me je godinama zajebavao "Konane, dovescu ti dzinovsku macku da te pretvori u statuu od kristala" jer sam imao neku verziju Konana na tu foru. Danas niko zivi ne zna za tu verziju Konana, ljudi bolje poznaju kralj Kul sagu (tata Robert Howard) nego razne verzije Konana :)
1 - Rael Colina Wilsona. Strip Avantura objavila 2 epizode (brojevi 1 i 7). http://stripovi2.tripod.com/id64.html2 - Najamnik Vicentea Segrellesa. http://www.segrelles.com/
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...