Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Eto, nadam se da sam nekog iznenadio sam vestima :wub:
Ovo deluje vrlo americki, i temom i izgledom. Ce vidimo...
http://www.hitfix.com/galleries/2010-3-25-high-octane-new-scott-pilgrim-vs-the-world-images?page=6na evo ti jos miscastovanog cere. ovde ekipa pilgrima izgleda kao da su 30somethings koji su izasli na demiju.
Oni bi inace trebali da imaju oko 25 dina, sto, uz malo napora, mogu da vidim. Frizure su sranje, doduse.
Link to comment
Ovo deluje vrlo americki, i temom i izgledom. Ce vidimo...Oni bi inace trebali da imaju oko 25 dina, sto, uz malo napora, mogu da vidim. Frizure su sranje, doduse.
30somethings rekoh a osim frizura iritira i cerina gigantska puska. a ni ostali nisu bog zna sta. winsteadova je inace super cica ali ovde sa ovom zurkom.
Link to comment

:lol:Trebalo mi je malo vremena dok sam provalio na sta mislis pod "puska". Mislis da je on to namerno? :DMeni Knives deluje nesto punije nego sto bi trebalo, a Kimin friz je uzasan. Ali koliko se moze zakljuciti iz jedne slike?

Link to comment

jbt, vas dvojica stvarno imate neobicne metode procenjivanja godina.ovo preko 30-godisnjaci? meni bi rekli da imam 80 godina takvom procenomThe-stars-of-Scott-Pilgrim-vs.-The-World_gallery_primary.jpgposto kurdi ne moze da igra skota, cera je drugi izbor. mnogo vise me brine ovaj izbor.Chris-Evans-at-the-premiere-of-Push_article_story_main.jpg

Link to comment

Sta sad "vas dvojica" kad sam ja rekao da bi mogli da prodju kao 25-godisnjaci? :DA za Evansa se ne brinem, covek ima iskustva sa filmovim radjenim po stripovima. A i da ne bude dobar, nema sanse da bude na ekranu vise od deset minuta.

Edited by Calavera
Link to comment
posto kurdi ne moze da igra skota, cera je drugi izbor.
mozda u svetu lame & lazy castinga. a sveukupan styling vrsti over30hipsterizam (i to na demiji). wright polako izgleda ide stazom koju je utabao zack snyder. frame by frame preslikavanje i tretiranje strip predloska kao storyboarda a sve to zacinjeno nerazumevanjem razlicite prirode medija stripa & filma. doslednost umotana u lame casting (nosati cera) i nerazumevanje zanrovske invencije koju je ova OEL mangica napravila u polju krosfertilizacije zanrova i razvoja novog indie strip geeka.i btw cera ima pusketinu :)
Link to comment

meni je taj strip tesko sranje, svi se tamo smaraju ko bil mari u filmu za hipstere.vrajtov film ce kapiram biti smesan. a to je sve sto trazim od filmova.sera je super.(istina, nijedan kanacki indi bend ne izgleda ko ovi u filmu.)filmski medij ko i svaki 2. za pravog umetnika nema ogranicenja. znam, o tome je i gilijam srao nesto zbog vocmena, al mu to oprastam.

Link to comment
meni je taj strip tesko sranje, svi se tamo smaraju ko bil mari u filmu za hipstere.vrajtov film ce kapiram biti smesan. a to je sve sto trazim od filmova.sera je super.(istina, nijedan kanacki indi bend ne izgleda ko ovi u filmu.)filmski medij ko i svaki 2. za pravog umetnika nema ogranicenja. znam, o tome je i gilijam srao nesto zbog vocmena, al mu to oprastam.
jebigastaznam, meni je shaun bio smesan a hot fuzz delomicno. suvise gikovski da bi bio zaista smesan.naravno da za pravog umetnika nema ogranicenja ali ovi lejmeri (snyder & cini se wright) sebi namecu obavezu lojalnosti predlosku koja je samo skin deep. cepaj brate, rizikuj i menjaj a nemoj ko najgori ziceras.i da. cera ima pusketinu. nema te glume koja ce sakriti tu glomaznu izraslinu.scott je dobar strip ali nije second coming (to je bone).edit: mislim meni svejedno ali volim da divljam :) Edited by kim_philby
Link to comment
meni je taj strip tesko sranje, svi se tamo smaraju ko bil mari u filmu za hipstere.vrajtov film ce kapiram biti smesan. a to je sve sto trazim od filmova.
Kapiram da ako ti je strip bio sranje i film ce ti biti.
filmski medij ko i svaki 2. za pravog umetnika nema ogranicenja. znam, o tome je i gilijam srao nesto zbog vocmena, al mu to oprastam.
Pa, Gilliam je bio u pravu. Mislim, naravno da za pravog umetnika blablabla, ali morao bi da budes jebeno dobar umetnik da bi ti uspelo da pretvoris Watchmene u dobar film.
jebigastaznam, meni je shaun bio smesan a hot fuzz delomicno. suvise gikovski da bi bio zaista smesan.
Ja takvih problem nemam. :D
Link to comment
filmski medij ko i svaki 2. za pravog umetnika nema ogranicenja. znam, o tome je i gilijam srao nesto zbog vocmena, al mu to oprastam.
Pa, Gilliam je bio u pravu. Mislim, naravno da za pravog umetnika blablabla, ali morao bi da budes jebeno dobar umetnik da bi ti uspelo da pretvoris Watchmene u dobar film.
Cekajte, prica bese ide da je Gilijam hteo da ekranizuje Vocmene, onda otisao na sastanak kod Mura, ovaj mu objasnio™ da je to nemoguce ekranizovati i Teri izaso popisan i odustao? Edited by Sludge Factory
Link to comment

vocmene bi mozda mogao da uradi samo mur himself.i gledajte bre mindscape, posle toga vise nema price.nemam nameru da gledam vocmene. stvarno mislim da je to jedno od retkih dela koja ne treba da se obradjuju u drugom mediju.a ti dvostruki spijunu, neces me navuci da te kaznjavam zbog kritika cere. samo moras da dokazes tu demijovstinu, u moje vreme su tamo bili 30stgs samo ako su raspadnuti od necega.ironman je dosta kul adaptacija. mada nista ne moze ugroziti eksmene.

Link to comment
naravno da za pravog umetnika nema ogranicenja ali ovi lejmeri (snyder & cini se wright) sebi namecu obavezu lojalnosti predlosku koja je samo skin deep. cepaj brate, rizikuj i menjaj a nemoj ko najgori ziceras.
Ovo mi je promaklo. Cekaj bre Kime, jos ne znamo kako ce Pilgrim ispasti na kraju. Nemoj sad tu da hejtujes na osnovu trejlera i nekoliko slika. angry.gif
Link to comment
Evo ljudi dobili smo i nešto novo. Medin serijal Karavan. Ima već prva dva broja u knjižari Alan Ford a od ponedeljka će biti i sva 3 koliko je izbačeno za početak. Atipičan Bonelli, verovatno već dosta toga znate pa koga zanima evo i kako to izgleda:
Da pohvalim i ja Karavan. Totalno netipican boneli i vrhunski uradjeno izdanje. Bravo za Gorana Z
Link to comment
naravno da za pravog umetnika nema ogranicenja ali ovi lejmeri (snyder & cini se wright) sebi namecu obavezu lojalnosti predlosku koja je samo skin deep. cepaj brate, rizikuj i menjaj a nemoj ko najgori ziceras.
S ovim se u principu slazem. To jedan od razloga sto mi se svidja ono sto Nolan radi sa Batmanom, iako mi je Batman Begins njesra (jedini njegov film koji mi se ne svidja). Do duse, on ne radi ekranizaciju konkretnog stripa, vec vuce inspiraciju iz velikog dela citave mitologije (najvise iz npr. Milerovog Year One, zatim iz The Long Halloween, posebno u TDK-u, itd.) i uzima ono sto zeli i odgovara mu za njegovu viziju i pricu koju zeli da isprica. I to je po meni dobar pristup, narocito kad je u pitanju adaptacija ovakvih velikih serijala (koji imaju mnogo razlicitih kontinuiteta™, svetova, adaptacija, na kraju krajeva mnogo razlicitih autora), a ne konkretnog 1 stripa.Medjutim, Sin City je primer kako (cak ekstremna) lojalnost predlosku moze dobro da ispadne. S tim sto su Rodrigez i Miler napravili, maltene, nesto potpuno novo, interesantan spoj stripa i igranog filma (zahvaljujuci, pre svega, tehnologiji koja do skoro nije ni postojala i koja im je omogucila tako nesto). Ali to jeste specifican primer.Kao sto rekoh, u principu se slazem sa ovim Kimovim. Ekipa koja snima film prema stripu je takodje autorska ekipa i ima pravo (i treba) da u svojoj adaptaciji da i svoj pecat svemu tome. Zato to zovu i interpretacija.BTW, evo sta pise na wikipediji o Gilijamu i Vocmmenima:

In August 1986, producer Lawrence Gordon acquired the film rights to Watchmen for 20th Century Fox, with producer Joel Silver working on the film. Fox asked author Alan Moore to write a screenplay based on his story, but when Moore declined the studio enlisted screenwriter Sam Hamm. On September 9, 1988, Hamm turned in his first draft, but said that condensing a 338-page, nine-panel-a-page comic book into a 128-page script was arduous. He took the liberty of re-writing Watchmen's complicated ending into a "more manageable" conclusion involving an assassination and a time paradox. Fox put the film into turnaround in 1991, and Gordon set up the project at a new company, Largo International, with Fox distributing the film. Although Largo closed three years later, Fox was promised that they would be involved if the project was revived.Gordon and Silver moved the project to Warner Bros., where Terry Gilliam was attached to direct. Unsatisfied with how Hamm's script fleshed out the characters, Gilliam brought in Charles McKeown to rewrite it. The second draft, which was credited to Gilliam, Warren Skaaren, and Hamm rather than McKeown, used the character Rorschach's diary as a voice-over, and restored scenes from the comic book that Hamm had removed. According to Watchmen artist Dave Gibbons, Silver wanted to cast Arnold Schwarzenegger as Dr. Manhattan. Filming was to take place at Pinewood Studios. Because both Gilliam and Silver's previous films, The Adventures of Baron Munchausen and Die Hard 2 respectively, went over budget, they were only able to raise $25 million for the film—a quarter of the necessary budget.

As a result, Gilliam abandoned the project, and ultimately decided that Watchmen was unfilmable. Gilliam explained, "Reducing [the story] to a two or two-and-a-half hour film [...] seemed to me to take away the essence of what Watchmen is about." When Warner Bros. dropped the project, Gordon invited Gilliam back to helm the film independently. The director again declined, believing that the comic book would be better directed as a five-hour miniseries.

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...