Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Preporuke za Spavača od Brubakera.

 

Da ne spojlujem suviše, kreće dosta čudno, kao neka fanfiction verzija Watchmana i tada mi je delovalo da će uz Pulp biti prvi Brubaker koji mi nije legao. Kakva greška. Kada se zalaufa, ne staje do kraja. Oba dela sam pročitao skoro u dahu.

Link to comment
On 8.11.2022. at 8:02, makaronee said:

verovatno adepti crtane reci znaju za mesto, ali je meni otkrice.

 

Nećeš verovati, večeras mi sin iz gomile stripova iskopa lokalni strip magazin u kome nađoh sopstveni tekst o ovom sajtu iz 2004. godine.

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Već neko vreme planiram da krenem da čitam i skupljam Zagora. Izbor je pao na Ludensov Zagor Original iz 2 razloga: hronološki je "tačan", što mi je najbitnije, i nije odavno krenuo, što znači da relativno povoljno (100ak evra) mogu da se uključim kupujući 31 broj koji je izašao.

 

Gratis je što je u boji, tu nisam mnogo mogao da biram ali mi se dopada. To je inače italijanska Classic edicija koja je stigla nekih 15ak brojeva dalje od Ludensa, al ne znam šta je plan, da li će ići do kraja... 

 

Mana je što neću doživeti da završim ovu ediciju, jer sa jednim brojem mesečno imam desetine godina kupovanja pred sobom. Opet, nisam imao baš neki izbor. 

 

Zašto kažem da nije neki izbor. Libellus je odmakao daleko sa svojom kolor edicijom, Ludens Extra takođe, a Ludens Klasik bi se i mogao pronaći, ali opet, nije hronološki baš tačan... Možda mi je nešto promaklo, a možda se i desi neka nova edicija pa "nadovežem", ne bih li jednog dana pročitao i sakupio sve avanture Duha sa sekirom... 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Izasao je zadnji volumen Arapin Buducnosti (volumen 6).

Radnja ide od njegove srednje skole do pocetka rata u Siriji (autor je polu sirijac). 

 

Za one koji ne poznaju ovaj strip Riada Sattouf mogu samo da preporucim (ima prevod na srpskom).

Njegova autobiografija, djetinstvo provedeno u Fr/Libiji/Siriji. Odlicna serija.

Edited by borris_
  • +1 1
Link to comment

Kupila mi zena Talicnog Toma 3 epizode, za NG [emoji3590]

Ali one od pre X godina, ne ovo reizdanje.

Imao sam 20ak epizoda koje su "nestale" u raznim selidbama, a mozda ima negde jos zivih...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...