Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

taj black&white i nije bio los ali je u odnosu na original bio osakacen za minimum pedesetak strana. Dva izdanja Sendmen i Batman su regularno, koliko se secem nisu kod mene, potpisana sa Vertigo comics.
Sendmen i Batman nisu regularna izdanja, vec pirati, a radio ih je Boban iz Belog Puta, inace izdavaca Povratka mracnog viteza. Izdanja BP su dostupna i u Alanu Fordu i u Darkvudu.
Link to comment
Sendmen i Batman nisu regularna izdanja, vec pirati, a radio ih je Boban iz Belog Puta, inace izdavaca Povratka mracnog viteza. Izdanja BP su dostupna i u Alanu Fordu i u Darkvudu.[/quoteNisi skapirao. Ja samo kazem da su potpisana sa Vertigo comics a ko ih je izdavao nemam pojima. Znam da su bila crno bela i i da je stampa bila katastrofa. Ne zameram takva su vremena bila i hvala mu na pokusaju da super izdanja objavi i kod nas i to 1999.
Link to comment
  • 1 month later...

(jebote al me frcite sa tim walking deadom... ja sam stigao tek do 36, al sledeci hard ce mi biti 37-48, pa se ozbiljno mislim da sad dok mogu kupim sveske 49 i 50 da ne pobenavim posle od cliff hangera... nego...)dugo nije bilo krevetnih izvestaja, pa da probam malo nadoknadim, iz nekoliko delova...trenutno sam negde na pola:51dj3o1cCIL._SL500_AA240_.jpgvol. 10 - good prince.... o kojem bas i nema sta posebno da kazem osim da je standardno solidan; ko vec cita fables procitace i tako i tako, a ko ne cita nece od ovoga poceti.i definitivno nije kraj, mada sam cuo da ce do kraja knjige delovati kao d abi mogao da bude... o tome rasprava moze kad do kraja stignem.a medjuvremenu je bilo svasta, aj prvo da odradim hipster njanjavce...Adrian%20Tomine%20Shortcomings.jpgnja nja nja... shortcomings indeed.u principu nema nista protiv ispraznih egzistencijalisticnih stripova (a i da imam ne bih smeo da kazem od moderatora), zapravo this is exactly the type of thing i'd like to like... cak i da se identifikujem... samo d aje dobro. al nije.mali mu je pa sta, ko da je to nesto strasno -_-mada ima jedna solidna fora - what;s the difference between an asian and a caucasian man - the cauc.posle sam tek video da je i pojz rekla da je adrian tomine(-u) ovde pao.seth_clyde_fans_book_one.jpg11comics.4.450.jpgseth-a uvek moze bar delimicno da vadi to sto mu je svaka druga tabla za kacenje na zid, al ovde ga bas pretera sa gusenjem i odsustvom desavanja. prva polovina knjige je jedva izguriva, u drugoj se skoro podjednako nista ne desava ali nekako lakse ide... i na kraju nista, treba kupiti i drugu knjigu, koju ce kapiram zavrsiti 2013.it's a good life if you don't weaken i dalje svakome preporucujem, al od clyde fans svakako ne treba poceti.513GGJEEDXL._SL500_AA240_.jpg

Link to comment

idemo dalje....alias1.jpg... 4 knjige.bendis na prijemnom. bilo je bome gusto, al je na kraju ipak polozio with flying colours.u prvih par destina strana bendis u 4 poteza postize lozenje na novo otkrice (ok, uz lubinu pomoc, al svejedno) kakvog se ne secam jos gaimanovog brief lives (sandman vol 7), azarelovog six feet under the gun (100 bullets vol 6) ili ennisovog gone to texas (preacher vol 1).prvo vec sama osnovna premisa - bivsa superherojka koja je sada privatni detektiv - izaziva u najmanju ruku osmejak...onda krece da se razvija watchmenovsko-big-sleepovska eticko-zaverska postavka i tu vec krecu zmarci... pa onda totalni tour de force na nivou izvedbe gde te u par strana (scene ispitivanja u policijskoj stanici, za one koji su citali) totalno razvali psiho(loski) nabijenom atmosferom... jedna od onih parostranih sekvenci kojim se posle milion puta vracas, svakom izrazu lica i replici, na nivou uvoda u brief lives, one sekvence u watchmenu gde rorschach mirno objasnjava kako je postao to sto jeste, ili constantinovog/azzarelovog mentalnog maltretiranja zatvorenika u hard time.i onda kada si vec izmrcvaren, zakuca (te) sa shvatanjem da se pritom jos radi i o velikoj politickoj zaveri.u tom trenutku deluje da nam sleduje 4 knjige totalno ludila i ponovnog iscitavanja da bi se pohvatale sve zaverne, eticke i psiholoske relacije u prici.i onda jebiga samo nekoliko desetina strana kasnije ide jedan od najgorih hladnih tuseva ikada... totalnom deus ex-machinacijom na briznu upropasti ("razresi") 80% onoga sto je izgradio... i ispostavlja se da je ono sto je trebalo da bude wathcmenovski ep zapravo samo jedan u nizu detektivskih slucaja koji nam sleduju do kraja serijala. u tom trenutku nije bas ni jasno kako cela ideja serijala ogranicenog toka ima nekog preteranog smisla.da stvar bude gora, sledeca dva slucaja (drugi deo prve i druga knjiga) su banalna do debilnosti.u prvom sam iskreno mislio da se radi o ironiji i sa nevericom se polako navikavao na to da izgleda nije (jessicina) sprdnja u pitanju. nama je od pocetka jasno o cemu se radi, al njoj (kao?) nije... i zaista sam zeleo da veruem da se radi zapravo o tome da bendis nama veruje da cemo shvatiti da se ona pravi da bi pomogla tom nekom deluzioniranom cobaninu, al jok, mrtva ozbiljna.drugi je milion pyuta prezvakana tema o netolerantnosti u malim zatucanim sredinama... poslednji put (da ja znam) u vrlo srodnom medijumu od strane azzarella u constantinu, i to makar bolje izvedeno nego ovde.no elem, treca i cetvrta knjiga nekako ispadaju ipak super i to ne zato sto su slucajevi nesto bolji (valjda su bolji, vise ih se ni ne secam, sto je opet bolje nego ovi sto su me iznervirali), nego zato sto nekako polako u prvi plan izbija skroz drugi, u startu (meni) ne bas primetan aspekat price vezan za jessicin licni emotivni... pa nije bas razvoj, ali aj da kazemo put. nekako vremenom (nam) ona postaje bitnija od price, i zavolimo je i cela prica o definitivnom kraju dobije ipak svoj novi smisao.sad kad se pogleda sve unazad nije bas jasno jel on tu u startu znao ili nije znao sta radi, ceo serijal deluje malo i ciljno i zanrovski neodredjeno... al na kraju ostaje smesak. love trumps all -_-elem, na osnovu ovoga sam odlucio da se bacim na bendisovog daredevila (koji je navodno jos bolji), pa onda kad je bal krenuo na hardcovere, pa kupio vol 2 (njegov prvi), al glupo je imati 2 bez 1`(mada nije pisao on nego kevin smith; da, taj kevin smith), pa sam onda jebiga otkrio da ostali polako nestaju iz radnji i panicno kupio i vol 3 i 6 (bendisov poslednji, posle ide brubaker, o kojem cemo neizbezno jos dosta cuti ovde...)... i sad ne smem ni da mislim sta me ceka ako 3 i 4 ne budem mogao da nadjem u istom izdanju. naravno nista od toga nisam jos ni poceo da citam, al nek se nadje.e da, i evo bas danas nadjem potpisan primerak prve knjige aliasa... opirao sam se jedno 10 minuta, al jebiga geek je geek. sta, uvek mogu da dajem onaj duplikat ljudima na citanje.

Link to comment

To, braco i sestre stripocitaci.Setite se slavnih dana, kada je pdf knjizevnost klecala kolenima od naseg slavnog topika. Kada se broj strana "stripa" klao sa plej baj plej topicima "sta upravo citam" gde svi guglaju napamet naslove knjiga da ispadnu nacitani. Kada smo se prepirali dal je jaci Sandman ili Yorick kako nerdovima i dolikuje.Neka se vrati topic kakav bese, jer mi je nedostajao :(

Link to comment
  • 2 weeks later...
51l884fPrEL._SL500_.jpg10: the last book.zavrsi se nekako setno, ja mal ne zasuzih u nekim trenucima, i na kraju ko u nedavno spominjanom aliasu ispadose neke licne price vaznije od zapleta koji je (navodno) celu stvar pokrenuo; i koji da kraja ostade ne bas razresen, al to nekako ispade oprostivo i ne previse bitno. ispadose likovi vazniji od price. il sam ja postao cmizdravac.
Link to comment
trenutno sam negde na pola:51dj3o1cCIL._SL500_AA240_.jpgvol. 10 - good prince.... o kojem bas i nema sta posebno da kazem osim da je standardno solidan; ko vec cita fables procitace i tako i tako, a ko ne cita nece od ovoga poceti.i definitivno nije kraj, mada sam cuo da ce do kraja knjige delovati kao d abi mogao da bude... o tome rasprava moze kad do kraja stignem.
ovo nije kraj ali bi stvarno moglo da se privodi. dosta toga jeste razreseno i osim ako oce da tera svakodnevnicu u nedogled, sto ne bi bas bilo u duhu vertiga (ako se izuzme samo mu ime kaze constantine) i verovatno bi preslo u smaranje, cini mi se da nema potrebe za vise od jos 1-2 epiloske knjige.
Link to comment
zavrsi se nekako setno, ja mal ne zasuzih u nekim trenucima, i na kraju ko u nedavno spominjanom aliasu ispadose neke licne price vaznije od zapleta koji je (navodno) celu stvar pokrenuo; i koji da kraja ostade ne bas razresen, al to nekako ispade oprostivo i ne previse bitno. ispadose likovi vazniji od price. il sam ja postao cmizdravac.
I ja sam tako :(Bas su ga zavrsili onako... kul. One stvari o kojima smo kao brinuli kroz celu pricu su isoale OK i svet je spasen, a ti ostanes tuzan... Nije do tebe kurdi, ja sam super kul macho, pa je i meni bilo tesko :lol:
Link to comment
ovo nije kraj ali bi stvarno moglo da se privodi. dosta toga jeste razreseno i osim ako oce da tera svakodnevnicu u nedogled, sto ne bi bas bilo u duhu vertiga (ako se izuzme samo mu ime kaze constantine) i verovatno bi preslo u smaranje, cini mi se da nema potrebe za vise od jos 1-2 epiloske knjige.
aj bar stavi u spoiler sta se desilo u toj knjizi, jer sam zbunjena. mislim da sam procitala kraj fables-a, ali, ocigledno nije tako po ovome sto si napisao?
Link to comment
aj bar stavi u spoiler sta se desilo u toj knjizi, jer sam zbunjena. mislim da sam procitala kraj fables-a, ali, ocigledno nije tako po ovome sto si napisao?
kopao sam malo po vertigo site-u i ispada/zaklucujem...

u desetoj knjizi je do broja 69. cela knjiga je o tome kao zabo-princ flycather pravi svoje carstvo i jebe kevu imperiji i tu on na kraju u principu trajno sjebe celu drvenu vojsku tako sto napravi kod sebe od vojske carobnu sumu sto znaci da djepetova vise ne vredi pisljiva boba.medjutim to i dalje ne znaci da rat izmedju fabletown-a i imperije ne treba da se desi. ovim je imperija samo znacajno oslabljena, a da nije oslabljena fabletown ne bi ni imao sanse, ovako je tek mozda ravnopravno.flycatcher i kaze (mislim blueboy-u) da njegova moc i carstvo mogu da opstanu samo ako se ne stavlja direktno na bilo koju stranu u tom ratu, ali ce naravno indirektno pomoci fabletown-u tako sto unistava armije imperije koje njega napadaju.vec je najavljen izlazak 11. knjige war and pieces (70-75) i tu je konacan obracun fabletown-a i imperije, ali...

ispostavlja se da to jeste kraj kao "prvog ciklusa" i tu ce prica valjda biti zaokruzena, ali ni to nece biti kraj serijala... posle toga ide neki one-off (76) pa onda od 77 krece kao potpuno novi posleratni serijal...ja se pitam da li je kraj ovog prvog serijala dobar trenutrak da se prestane sa pracenjem. videcemo...

 

Link to comment
e jbg, ja to izgleda nisam citala.
sad ne znam koje nisi citala - sta je poslednje sto si ti videla (ako je ranije od ovoga sto sam ja video)?ono sto je izgleda stvarno kraj ciklusa (epizoda 75) bi trebalo da jos nema nigde posto izlazi u svesci u septembru.al sad ne znam d ali si videla do kraja i ovo sa flucatcherom, so je u 10. knjizi (the good prince).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...