Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

14 minutes ago, renne said:

od grožđa priznajem samo

381473_443800559043052_109963595_n.jpg?_

Mnogo dobra stvar, ovde kod mene je bilo ranije da se pazari Grapetiser, ali ga budale izbacise sa trzista.

41sQ1t46HxL._AC_SY580_.jpg

  • +1 1
Link to comment
22 hours ago, renne said:

273217589_3057812664470061_7038844616734

Brate tada sam prvi put u životu (kod nas) kupio konzervu kole i ko pravi Amer stavio noge na sto i otvorio je.

spacer.png

 

Vučko na prehrambenim proizvodima je poslije postao sinonim za bajato

Edited by Krampa
  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
Bile su neke bombone na bazi fruktoze, sa raznim ukusima, lako su se lomile, ali su se topile ustima. Da me ubiješ, ne sećam se kako su se zvale. Zna neko?
Možda Dekstroza - kombinat Servo Mihalj Zrenjanin
  • +1 2
Link to comment

tzv sok za kad dođu gosti

:fantom:

 

 

 

 

takovo je imao te super guste sokove, kajsija konkretno, bresk’a nako. bila i ona borovnica iz džervina, al je bila ljuta hemija

 

kokakola bila jedna za vikend pa koliko izdrži, dobacivala je do po jedne čaše za nedeljni ručak

Link to comment
4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

tzv sok za kad dođu gosti

:fantom:

 

 

 

 

takovo je imao te super guste sokove, kajsija konkretno, bresk’a nako. bila i ona borovnica iz džervina, al je bila ljuta hemija

 

kokakola bila jedna za vikend pa koliko izdrži, dobacivala je do po jedne čaše za nedeljni ručak

Kola bila nezdravija od brlje, iako je bila fino pakovana u one debele staklenke. A vidi nas danas, poderat po litra iz dva gutljaja.. svinje

Link to comment
9 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

tzv sok za kad dođu gosti

:fantom:

 

 

 

 

takovo je imao te super guste sokove, kajsija konkretno, bresk’a nako. bila i ona borovnica iz džervina, al je bila ljuta hemija

 

kokakola bila jedna za vikend pa koliko izdrži, dobacivala je do po jedne čaše za nedeljni ručak

 

Takovo je sitnim slovima na strani kutije imalo istampano - Mi ne proizvodimo sokove, mi cedimo voce.

Takvog ukusa je i bilo.

 

Vikendom, kad odemo kod dede na selo a deda nas doceka, spremna gajba malih flajki koka kole..mislim da je 24 komada stajalo u gajbi. Tad mi je jedna ta 0,25 flajka bila viseno dovoljna. Sve su usrali kad su poceli da pakuju u flajke od 1,5 L, sa onim crnim postoljem na dnu.

Link to comment

Ma Koka-kola nije vose gazirana kao pre to garantujem.
Dobri bili sokovi Srbijanka Valjevo sa onim tetrapakom na kockice.
Kod nas Jagodinska pivara imala sokove pod brendom Japs i osim staklenih flasa od litar punili i u case za jogurt.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...