Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

10 minutes ago, fikret selimbašić said:

Prvo treba da je malo izvrtiš imeđu dlanova, papir se tako odvoji i skida bez problema.


nas su (u 6. osnovne) ložili da se sa tih cigarat žvaka papir ni ne skida, t.j. žvaće se sve zajedno

  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, Frile said:


nas su (u 6. osnovne) ložili da se sa tih cigarat žvaka papir ni ne skida, t.j. žvaće se sve zajedno

Mocart je u tom godistu komponovao.

  • +1 2
  • Haha 4
Link to comment
9 minutes ago, Lancia said:

A ovo sto je bilo grozno lepljivo i slatko :puke:

zvakace-gume-bazooka-36g-lidl-663448.jpg

al zato najveci baloni! jedino je bio problem ako napravis preveliki balon pa pukne preko face. :isuse:

  • +1 5
  • Haha 1
Link to comment
25 minutes ago, fikret selimbašić said:


Prvo treba da je malo izvrtiš imeđu dlanova, papir se tako odvoji i skida bez problema.

nekad da a nekad bas i ne. pa vrtis, ljustis, gulis noktima, grickas i pljuckas dok ne popizdis i strpas u usta sa sve papirom.

  • +1 3
Link to comment
48 minutes ago, adam said:

nekad da a nekad bas i ne. pa vrtis, ljustis, gulis noktima, grickas i pljuckas dok ne popizdis i strpas u usta sa sve papirom.


Istina, dešavalo se da se jal zbog vlage jal zbog presušenosti žvaka sjedini se s papirom, tad je ili bacaš ili uradiš onako kako su Frileta učili :)

 

  • Haha 1
Link to comment

Tamo idem zbog moldavskih vina i piljarnice, a ne bi me iznenadilo da tamo vidim i nešto sa slika koje si kačio zadnjih par strana :)

Edited by fikret selimbašić
  • +1 2
Link to comment
20 hours ago, Moća said:


Kod nas Jagodinska pivara imala sokove pod brendom Japs i osim staklenih flasa od litar punili i u case za jogurt.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 

spacer.png

 

to je ovo čudo, ne bih se nikad setio po imenu ali kad si napisao čaše za jogurt, tu sam se setio...bila neka teška hemija

  • +1 1
Link to comment
hrvat. iz Opuzena.
radio je kod tog Italijana, pa je nešto menjao recept kad je pravio fabriku u Požarevcu. Smislio je i one štrudle od smokava
 
https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/neretvanin-petar-tutavac-ja-sam-otac-domacice-i-plazme-za-koje-danas-svatko-zna-nisam-ih-zastitio-uvijek-sam-smatrao-da-sve-to-pripada-narodu-1083915

Moj post je bio ‘tongue in cheek’ zbog toga da je izmislio plazmu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment

@igoraki
Stric mi je radio tamo pa sam ponekad kao osnovac sa burazerom isao kod njega pa nam on da flasu ili dve pa se popnemo na krov i tu pijemo i blejimo. Nesto kao bezalkoholni "Kad porastem bicu kengur" [emoji38]ol:

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk



  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...