Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

12 minutes ago, foto said:

nasta su sve dozvoljavali da se lepi zvanicna maskota olimpijade :D

da neko zaredja i proba sve te djakonije, a da nije dete kao sto smo mi tada bili, ozbiljno bi najebao.

 

Ma i kao dete, tamo negde početkom osamdesetih, mislim da je bila treća, roditelji mi kupili Sarabonov novogodišnji paket, najgori paket ikada...  1584414675.5338-smiley-1.webp.6d488854b63f93011e75c0f10fed7192.webp

Link to comment
18 minutes ago, foto said:

nasta su sve dozvoljavali da se lepi zvanicna maskota olimpijade :D

da neko zaredja i proba sve te djakonije, a da nije dete kao sto smo mi tada bili, ozbiljno bi najebao.

Pamtite li da je ta etiketa lepljena na sve i svašta i da je bila najjača taksa na našu dečiju i sportsku garderobu i obuću ?

Link to comment

pamtim to 'sve i svasta'

ne secam se da je npr. Rasica imala ZOI '84. na svojim dzemperima. ako jeste to je onda bila ok stvar. ali secerne table i plasticne simod patike sa vuckom moraju da se provlace kroz veoma jak filter nostalgije i 'zal za mlados'

Link to comment
12 minutes ago, renne said:

Zašto?

Agrokomerc je bio jako ozbiljna firma

jbg, renne, ali jafa je bila bolja. kao sto je i danas bolja od swissliona. jos dodaj famozni 'kljuc' koji je tada funkcionisao i javlja mi se sumnja u izbor proizvoda dostojnih logoa ZOI 84.

moram da se ogradim da neke stvari siroko dostupne u SR BiH su bile pomalo egzoticne u SR Srbiji (uzoj).

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Jeremija said:

 

Ma i kao dete, tamo negde početkom osamdesetih, mislim da je bila treća, roditelji mi kupili Sarabonov novogodišnji paket, najgori paket ikada...  1584414675.5338-smiley-1.webp.6d488854b63f93011e75c0f10fed7192.webp

Sa kasetom?

 

 

Meni su ko detetu kriterijumi bili bas niski, skoro sve mi bilo dobro. Jedino sto pamtim kao lose su sladoledi u CG, bili nekako vodeni (mada sam i njih naravno gutao)

 

Link to comment
9 minutes ago, Zverilla said:

Sa kasetom?

 

 

Meni su ko detetu kriterijumi bili bas niski, skoro sve mi bilo dobro. Jedino sto pamtim kao lose su sladoledi u CG, bili nekako vodeni (mada sam i njih naravno gutao)

 

 

Jeste, nije valjda da se i ti sečaš?

 

 

Moji kriterijumi su onda bili super niski (a da toga nisam ni bio svestan), ali ovaj paket je probio svako dno.

 

Od loših sladoleda se sećam nekih groznih zelenih (na štapiće, bio je ceo asortiman), jako kratko su trajali na tržištu, mislim da su bili Somboledovi...

Edited by Jeremija
Link to comment
6 minutes ago, Zverilla said:

Jedino sto pamtim kao lose su sladoledi u CG, bili nekako vodeni (mada sam i njih naravno gutao)

Ta sorta se vodila pod generickimtm nazivom сперменко... :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...