Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

21 minutes ago, aram said:

kremipan je bio zakon! i sad bih ga rado pojo :cry:

Jbmlg, ja se ovog uopste ne secam, krecana :fantom: tops da, ali pored zive jaffe, to se nije pazarilo.

Ja sam obozavao tvrdopinjene bombone od visnje, pravougaonog oblika, se seca neko, bilo neko bordo pakovanje?¿

Link to comment
12 minutes ago, Lancia said:

 

Ja sam obozavao tvrdopinjene bombone od visnje, pravougaonog oblika, se seca neko, bilo neko bordo pakovanje?¿

 

sećam se ukusa, odlične su bile ali ne i imena

 

Link to comment
37 minutes ago, Lancia said:

Jbmlg, ja se ovog uopste ne secam, krecana :fantom: tops da, ali pored zive jaffe, to se nije pazarilo.

Ja sam obozavao tvrdopinjene bombone od visnje, pravougaonog oblika, se seca neko, bilo neko bordo pakovanje?¿

Ovo?

Mada nije baš bordo

Screenshot_20220205-174520_Chrome.jpg

Link to comment
19 minutes ago, francuski sobar said:

 

sećam se ukusa, odlične su bile ali ne i imena

 

Probao sam cherry, da izguglam, nista ne izlazi, cudo jedno, bila opako dobra bombona.

15 minutes ago, aram said:

nije kremipana bilo po Srbiji, za druge delove ex-yu ne znam. ja vojsku služio u Bihaću, tamo bio redovno za marendu :)

Bio ja u Gospicu, nikad to video nisam, ovako je izgledala nasa radost:

20190412.jpg

45205_578252f3863c4495854d52400a0a0a77sd

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, centrifuga said:

Ovo?

Mada nije baš bordo

Screenshot_20220205-174520_Chrome.jpg

Nije, video sam tu sliku, bordo je kesica, bombone u bile u pravouganom bodo celofanu, velicine onih sto su kacile nekad na novogodisnje jelke.

Link to comment

Bilo je kremipana u Srbiji, uredno, i bio je relativno skup, reda velicine Tobleronea...

A u Gospicu je bilo, mada redje, lutrijski, opasno dobrog sira i skuse u okruglim konzervama...

I odlicnog Gavrilovic pasulja sa slaninom u konzervama koji je mogao da se jede i 'ladan, sa sve nekim presovanim suvim sljivama...

Edited by namenski
  • +1 3
Link to comment

Kad je bila kakva ćasa ono sa raznim bombonama ja bih prov poćopo te sa višnjom ap onda one šumi punjenje mango papaja i marakuja pa kiki pa lješnjak karamel, ostalog se ne sećam. Ako bi išta i ostalo

 

 

Link to comment
9 minutes ago, Lancia said:

Probao sam cherry, da izguglam, nista ne izlazi, cudo jedno, bila opako dobra bombona.

Bio ja u Gospicu, nikad to video nisam, ovako je izgledala nasa radost:

20190412.jpg

45205_578252f3863c4495854d52400a0a0a77sd

Čaj bio opasno dobar

Link to comment
3 minutes ago, Barti66 said:

Čaj bio opasno dobar

Ma sve je dobro, kad si gladan :D ali bile su tad neke konzerve za ovcjim mesom pune loja, bogtejebo sto je to bilo grozno. Evo i sad me spopala muka. 

Link to comment
17 minutes ago, Lancia said:

Nije, video sam tu sliku, bordo je kesica, bombone u bile u pravouganom bodo celofanu, velicine onih sto su kacile nekad na novogodisnje jelke.

Aha znam. Mnogo duže nego šire i mislim da su imale neku 3D reč utisnutu na gornjoj površini.

Tako da ne znam :dry:

Link to comment
15 minutes ago, Barti66 said:

Čaj bio opasno dobar

Bio, al' u Gospicu hleb bio najbolji, kasarna imala svoju pekaru, pravili nenormalno dobar crni hleb, pa jos kada ti ga pekari nocom, kada si na strazi na -20 doture onako vrelog, pa ga zavuces ispod sinjela... :cry:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...