Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Ja sam ka mali bio realno Krasovac. Samo ti meni daj Bajadere, Tortice, cokoladu Runolist, keks Harmonija... Bila je i neka cokolada a la Runolist, tj isto graficko resenje na omotu, ali je dominirala bela boja. Ne znam koji je to bio ukus, mozda neki nugat, ali sam obozavao. I danas volim Bajadere i Harmoniju, a ostali Krasov asortiman me ostavlja ravnodusnim, uglavnom. 

 

A ovaj link moze slobodno direktno na Bitni postovi: https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/cedevita-i-kolumbo-su-vam-u-djetinjstvu-bili-finiji-nego-danas-u-pravu-ste-to-vise-nisu-isti-proizvodi-15148925

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Kampokei said:

Bila je i neka cokolada a la Runolist, tj isto graficko resenje na omotu, ali je dominirala bela boja. Ne znam koji je to bio ukus, mozda neki nugat, ali sam obozavao.

 

Trijumf, dakle.

 

image.png.b04783144184195b3287631837cee1d3.png

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
41 minutes ago, Kampokei said:

Ja sam ka mali bio realno Krasovac. Samo ti meni daj Bajadere, Tortice, cokoladu Runolist, keks Harmonija... Bila je i neka cokolada a la Runolist, tj isto graficko resenje na omotu, ali je dominirala bela boja. Ne znam koji je to bio ukus, mozda neki nugat, ali sam obozavao. I danas volim Bajadere i Harmoniju, a ostali Krasov asortiman me ostavlja ravnodusnim, uglavnom. 

 

A ovaj link moze slobodno direktno na Bitni postovi: https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/cedevita-i-kolumbo-su-vam-u-djetinjstvu-bili-finiji-nego-danas-u-pravu-ste-to-vise-nisu-isti-proizvodi-15148925

 

I ja sam zbog tetke. Samo Krasove proizvode mi je kupovala i to u ogromnim kolicinama..

Link to comment

Sam početak 80-ih dolaze sestre od ujaka iz Beograda u goste. Keva me šalje u prodavnicu sa instrukcijama - uzmi kiselu, Fructal od jagode, Alpinu, možeš i Koktu....

Šta vam je to Alpina? Kako ne znate? Pa ne znamo.

Do kraja gostovanja su pile 3 litre dnevno svaka. Onakvo oblokovanje nije zabeleženo ni u arhivama Oktoberfesta.

  • +1 1
Link to comment
36 minutes ago, mraki said:

Jebote, meni to ništa nije poznato.

Sem naravno stvari koje su i danas dostupne.

 

Ti si tik tok generacija, ovde se prica cime su se hranili dinosaurusi, dok im kometa nije sjebala teritoriju.

Edited by Lancia
  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment

Prehrambeni mirisi :D su neopravdano zapostavljeni: pod#1, letnji miris kafanske baste sa pravim роштиљем, u kojoj sede citave porodice sa tatama i mamama na celu, sa decom koja trckaraju okolo, zamagljenim casama spricera i sifonima sode...

I obaveznim belim шодером kao podlogom...

Pod #2, ranojutarnji miris hleba iz mnostva malih pekara...

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

lebac chujem, kafanu ne emoji38.pngol:

:D 

 

Ono, ima i miris studentske menze :cry:, kasarnske ili nedajboze zatvorske ili bolnicke da ne pominjem, ali ovde se pise samo o благоутробним senzacijama... :sleep:

Link to comment

Bile su neke bombone na bazi fruktoze, sa raznim ukusima, lako su se lomile, ali su se topile ustima. Da me ubiješ, ne sećam se kako su se zvale. Zna neko?

Link to comment
26 minutes ago, centrifuga said:

Sam početak 80-ih dolaze sestre od ujaka iz Beograda u goste. Keva me šalje u prodavnicu sa instrukcijama - uzmi kiselu, Fructal od jagode, Alpinu, možeš i Koktu....

Šta vam je to Alpina? Kako ne znate? Pa ne znamo.

Do kraja gostovanja su pile 3 litre dnevno svaka. Onakvo oblokovanje nije zabeleženo ni u arhivama Oktoberfesta.

 

Ovo je bilo zdravo pice spram "ciste hemije" - Fla Vor Aid-a - :), sada sam prvi put u zivotu tacno rekao, pre je bilo Fejvor il Flajvor. Ne znam jel jos postoje, secam se crvene kombinacije, mozda sam jednom negde sa ledom probao al mi prvo palo na pamet. I kinder Lada al original tegla eurokrema u obliku kantice za mleko. 

 

Sve strani proizvoodiiii.:frust:

 

:1945_flag_yu:

 

 

 

 

FlaVorAid.PNG

Edited by villiem
  • +1 2
Link to comment
37 minutes ago, centrifuga said:

Sam početak 80-ih dolaze sestre od ujaka iz Beograda u goste. Keva me šalje u prodavnicu sa instrukcijama - uzmi kiselu, Fructal od jagode, Alpinu, možeš i Koktu....

Šta vam je to Alpina? Kako ne znate? Pa ne znamo.

Do kraja gostovanja su pile 3 litre dnevno svaka. Onakvo oblokovanje nije zabeleženo ni u arhivama Oktoberfesta.

Ovo je moglo na leb da se maze :heart:

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...