Jump to content
IGNORED

Restorani po svetu


Amelija

Recommended Posts

ono sto vidis na slici je ono sto dobijes. ako ti odgovara, idi. ako ne, nemoj :)
ma slike su super, to me i mami, nego, kad pročitaš masu komentara u kojima kažu da je preskupo i da je cena neadekvatna kvalitetu onda se zamislišako je skupo ovima sa zapada, pa šta je to onda, koje deranje je u pitanju ?pa onda proradi ženska logika ... a možda je bolje da se vratim sa jednim parom baletaniki više :D
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

El Celler de Can Roca, brace Roca, iz Djirone proglasen za najbolji restoran na svetu, posle tri uzastopne titule koje je osvajao René Redzepi sa restoranom Noma (Kopenhagen).4885451151_15f72370d6.jpgitem0.rendition.slideshowWideHorizontal.el-celler-de-can-roca-spain-7.jpg

Link to comment
restoran kantina, nalazi se na lepoj lokaciji (neki mali trg na kom su samo restorani i kafanice, a pun zelenila; u svakom slucaju, isplati se doci jer na licu mesta mozes da biras u koji od tog mnostva ti je najprivlacnije da sednes). u njemu nisam bila. enterijer je minimalisticko-hladni-sa jarkim bojama (limeta-bela kombinacija) i prilicno velik (i isto krcat).
zar nije Menza?odlican odnos cena/kvalitet. Edited by Djuro
Link to comment
  • 3 months later...

Turist u Čaršiji u Skoplju, predivno gravče na tavče, topi se u ustima, čini dobro organizmu i umu.vfog.jpgPashtriku u Prizrenu, najbolje Qyfte u gradu. Ćevap meso bacano kao liliputanska pljeska na skaru. wx2a.jpg

Link to comment

Bistrot Mammma Mia u centru Verone,preko puta spomenika Garibaldiju.Salumi misti,nioki sa pasticadom,house wine i na kraju magicni tiramisu!!! :ziga: :ziga:I da ne zaboravim,predivna domacica Lavinia :wub:

Link to comment
  • 1 month later...
http://www.rokis.hr/ko nije bio u rokiza, nije bio na visu. satro seosko domacinstvo, specijalizovani za peke. familija posluzuje, kuva, pravi, zabavlja. zoves telefonom, najavis ekipu i sta ocete ispod peke (janje, jare, tele, kokot, grdobina, hoba) u koliko sati. u toliko i toliko dodju po ekipu kombijem. onda pocinje ludilo: predjela juhe ribe, tikvice, articoke s bobom, prsut od tune, motar, masline, ulja, leba. zatim kraljica peka. jeli hobotnicu. cak i ja :D zaliva se rokizovim plavcem malim, koji se posle trece case pretvara u malac plavi :D, nazdravlja se travaricom, rogacicom, mirtom. kad prodju sati kombijem te razvezu gde treba.rokiz rok. (steta sto im je sajt sranje, pa ne moz ni da najavi dozivljaj, kamoli da ga docara)ja bih tamo zivela end radila :(edit. kako sam mogla da zaboravim da postoji fejsbukhttps://www.facebook.com/rokivis Edited by darling
Link to comment
  • 1 month later...
gde obedovati u Podgorici, na dnevnoj bazi, ono tri-četiri dana?
ja kada sam u podgorici, (a to je često i sada na primer), smešten sam iznad restorana Garden (to je novi deo podgorice , "preko morače") i tu je super hrana i lep restoran - cene su npr. čorba 2,5 evra, varijante meso/povrće oko 7-9 evra, kafa 1 eur.takođe sa te strane morače restoran Anovibliže centru ima restoran kužina (kod hotela Nikić) i tu je OKIntersantna pivnicaFast fud - Gurman (može i unutra da se sedne da se pojede), ima bolji preko morače i lošiji u centruIma i pečenjara Gurman na Cijevni (blizu aerodroma)- gde su porcije ogromne.Ako imaš malo više para- novotvorena Hemera u okviru istoimenog hotela izuva.sigurno ima drugih, lepših i starijih, ali ih ja ne znam :(i ako piješ domaću kafu bez šećera, svuda obavezno to reci unapred, jer će po defaultu doneti zašećerenu. prvih nekoliko meseci sam to zaboravljao i uvek naručivao još jednu. Edited by Lezilebovich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...