Jump to content
IGNORED

Restorani po svetu


Amelija

Recommended Posts

ne znam šta se ne razumemo, ali mislio sam na tursku, kuvanu, kako god ... mislim da ne vole baš da im se traži turska kafa, pa mi je onda domaća drugi najbolji naziv

Link to comment

Naručuju grčku kafu. Ja sam od grčkih kelnera tražio tursku kafu sa isključivom namerom da ih izvedem iz takta, zato što nisam bio zadovoljan uslugom.cmrj, naruči tursku kafu u Njegušima, verovatno ćeš dobiti odgovor 'ovde niko nije pio tursku kafu, pa nećeš ni ti' i neće te uslužiti.

Link to comment
kako srbi obicno narucuju kafu u grckoj tokom letovanja? znam da na kipru narucivanje turske kafe ne prolazi najbolje, ali u grckoj bio nisam.
traze onako kako se kaze kuvana kafa na grckom znaci eliniko, sem ako nemaju neki problem u glavi
Link to comment

Teško da je svaki crnogorski kelner nacoš.Mislim, mene ne mrzi da se u svom gradu natežem sa balvanima-kelnerima povodom 'turske kafe', ali zašto bih to radio u inostranstvu (Grčka, Crna Gora), ko ih jebe, nek' nazivaju tursku kafu kako žele.

Link to comment

@anonymusma u grckoj ne bih, tamo se turska nikad tako nije zvala,u crnoj gori bih. dve me stvari, doduse, cine teoretskom sagovornicom: ne idem u grcku i crnu goru i ne pijem tursku kafu :D

Link to comment

Ljudi, najozbiljnije, ne zezajte se sa Grcima i kafom, mene je ovde™ "Grkinja" (tj. Amerikanka grckog porekla, 2. ili 3. generacija) htela da pojede kad sam na grckom festivalu nepromisljeno porucio "tursku kafu".

Link to comment
Ljudi, najozbiljnije, ne zezajte se sa Grcima i kafom, mene je ovde™ "Grkinja" (tj. Amerikanka grckog porekla, 2. ili 3. generacija) htela da pojede kad sam na grckom festivalu nepromisljeno porucio "tursku kafu".
Jeste, pohisterišu i počnu da vrište 'greek coffee, greek coffee', a pri tom je grčka kafa (ona blatnjava, prešećerena) najodvratnija tekućina koja se može popiti na planeti.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...