Jump to content
IGNORED

Restorani po svetu


Amelija

Recommended Posts

sto ne jedete kozicu, gde ce vam dusa?
Pih...od nas cetvoro samo sam je jeo ja...ostali kao ne vole...ali nisam mogao sve majke mi...jer je trebalo jos voziti do BGa :)edit: ja Edited by Behemoth
Link to comment

Pa mi seli i rekli konobaru da nam donese 1kg jagnjetine za na cetvoro...on nam doneo ovo a na racunu pisalo 1.2kg jagnjetine...tako da opravdano nisam mogao svu kozicu da pojedem bez obzira na moj solidan kapacitet :)

Link to comment
  • 2 months later...

Kad navrnete u Melburn (što je, cenim, većini onako usput), a prijedu vam se tradicionalni francuski favoriti, preporučujem C'est Bon. U vlasništvu 1 šarmantne (a kakve druge ima?) Francuskinje - proveriti na sajtu - trude se vrlo, što se pokazuje (i na žalost, mora i platiti).Za predjelo smo imali soufflé de fromage chaud 500pb260763.jpgi coquilles St Jacques500pb260762.jpgZa glavno jelo, canard à l’orange500pb260766.jpgI coq au vin500pb260764.jpgUz to je otpratio Villa Maria Merlot (NZ). Dezertirali smo ovo500pb260768.jpgcrème brûlée i sablé BretonVrlo tradicionalni izbori (sa istog takvog menija). Sve je bilo za hvalospeve osim patke kojoj kao da je falio orange, tj. ukus sosa je bio (mnogo) više savoury nego voćast. To je, recimo, podbacilo u odnosu na očekivanja, mada cenim da je jednostavno u pitanju taj stila rada duck a l'orange. Sve to, sa jednom Perrier mineralnom vodom (vino je bilo na čaše x 2), ciglo ~130 evropskih para.

Link to comment
  • 2 months later...

najbolje otkrice u poslednje vreme: foyer de la madeleine!ispod crkve madeleine u parizu 8 nalazi se kantina u kojoj volontiraju gospodje koje kuvaju i sluze goste ali samo u vreme rucka (tipa od 11 do 2 ili 3; zaboravih, ali znam da je samo za dejeuner).med-eglise-de-la-madeleine-visoterra-12336.jpgkad se dodje prvi put mora da se plati najmanje 3e (u smislu da mozes i vise ako zelis) kao abonnement ili oblik pretplate kako bi dobio karticu sa kojom odes na kasu svaki put kad dodjes i gde platis samo 7.5e i imas meni iz tri dela. posto prostor izgleda kao dugacki hodnik u prizemlju crkve (ali odvojen od unutrasnjosti same crkve) stolovi su nanizani jedan za drugim i seda se gde god nadjes slobodnu stolicu iako je neko vec za tim stolom. entrée (obicno neka krompir salata ili parce lososa ili charcuterie - nekoliko parcica kobasica sa kiselim krastavicima ili strugani kupus, sargarepa i celer u nekom gotivnom dresingu + plavi sir i kuvano jaje) je vec posluzen randomly na praznom mestu. kad zavrsis mozes da narucis neko od 2-3 topla jela (danas bio pohovani cureci file sa nekim aromatizovanim pirincem i kuvanom blitvom, kupus sa kobasicom i kuvanom slaninom - alzas fazon i musaka) i za dezert biras da li zelis voce, sladoled, tartalet, kompot, jogurt, puding, nesto od sireva i slicno...highlight je sto je hrana sva ukusna kao kad ti rodjena baba kuva. druga char potice od strukture gostiju. tamo mozes da vidis najsiromasnije i najbogatije ljude kako sede za istim stolom. plus sav prihod ide u dobrotvorne svrhe..2887522245_506c37ff39.jpg?v=0mesto je majka!

Link to comment
  • 3 weeks later...
gaya272.jpgGaya Rive Gauchebejah u restoranu s zvezdicom. ou maj gudnes, ne secam se kad sam jela lepsu hranu.restoran je riblji, ali kakva je to sve riba!! prvo karpaco od orade podmazan puterom od badema sa komadicima articoke preko i posut nekom fab travkom. glavno jelo bese meso langustina u hladnom aspiku za koji nemam vokabular opisati, a za dezert tart od djumbira sa kuglom sladoleda postim nekim uladida biberom. blagish se onima koji mogu ovako svaki dan..
Link to comment
  • 8 months later...

busovača, bih, šilježe, ali tek skinuto s ražnja, za dvoje, 700 i kusur grama sa jednim pivom i tipom 12 eura. jebo zemlju koja bosne nema. (ugrubo iskaspljeno janje stoji u onom old school izlogu)

post-5544-13208741326834.jpg

post-5544-13208741482915.jpg

post-5544-1320874162598.jpg

post-5544-13208741748777.jpg

post-5544-13208741862868.jpg

Edited by kblo konza
Link to comment
  • 4 weeks later...

razmisljao sam da li da donesem s puta kilo sirovih beslicevih cevapa po popularnoj ceni od 11 keema. al dzaba ako ovakvi cevapi nisu na cumuru. da skrnavim svetinju bilo kojom varijatom na elektricnom sporetu, jok!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...