Jump to content
IGNORED

Restorani po svetu


Amelija

Recommended Posts

imas ovde.http://www.restaurant-cafedelhomme.com/fr/carte-2,0,0.htmto ti je oko 40% jace od proseka za pariz. ali je to veoma otmen kraj i pogled je ubedljivo najlepsi.medjutim, to ti nije pariska harmonikica fazon. za manje pare mozes to da osetis na drugim mestima. sve cu da te uputim kad dodje vreme..

Link to comment

Mrzenci...Javor...pored Djevdjelije u Makedoniji...Cini mi se da je bilo dosta reci o ovom mestu na nekom drugom topiku valjda o grckom turizmu...Citao sam hvalospeve o jagnjetini i preporucio restoran matorcima koji su se vracali sa letovanja...i tako oni porucili jagnjetinu i odusevili se kvalitetom...cena je bila 20 evra za kilogram pecenja...I tako pre par dana i ja sam se vracao sa odmora i resih da predahnem uz vrucu jagnjetinu...pitam ja carinika na granici gde su tacno Mrzenci i restoran, iako sam savrseno znao, kad mi on kaze da u selu postoje dva restorana sa imenom Javor...prva je sa desne strane pri ulasku u selo preko puta benzinske pumpe (tu su se matorci zadrzali), da nju prodjem, udjem u selo i u posle nekog vremena cu da naidjem na kafanu Javor - Dzoko sa leve strane...ja iskreno nisam imao pojma da ta dva restorana imaju slicno ime...tako poslusah ja carinika i odem u Javor - Dzoko i porucim kilogram jagnjetine koja je bila savrsena...a imaju u basti i javor, kako konobar kaze, star vise od 700 godina...Mene sad kopka jedna druga stvar...od ove dve kafane...koja je "prava" i o kojoj se pripovedalo na drugim topicima? Da li sam ja promasio ili moji matorci? :)Da ponovim...jagnjetinu koju sam jeo je bila fantasticna i za svaku preporuku je...ne secam se kada sam jeo bolju...narocito u Beogradu...edit: typo

Edited by Behemoth
Link to comment
Mrzenci...Javor...pored Djevdjelije u Makedoniji...Cini mi se da je bilo dosta reci o ovom mestu na nekom drugom topiku valjda o grckom turizmu...Citao sam hvalospeve o jagnjetini i preporucio restoran matorcima koji su se vracali sa letovanja...i tako oni porucili jagnjetinu i odusevili se kvalitetom...cena je bila 20 evra za kilogram pecenja...I tako pre par dana i ja sam se vracao sa odmora i resih da predahnem uz vrucu jagnjetinu...pitam ja carinika na granici gde su tacno Mrzenci i restoran, iako sam savrseno znao, kad mi on kaze da u selu postoje dva restorana sa imenom Javor...prva je sa desne strane pri ulasku u selo preko puta benzinske pumpe (tu su se matorci zadrzali), da nju prodjem, udjem u selo i u posle nekog vremena cu da naidjem na kafanu Javor - Dzoko sa leve strane...ja iskreno nisam imao pojma da ta dva restorana imaju slicno ime...tako poslusah ja carinika i odem u Javor - Dzoko i porucim kilogram jagnjetine koja je bila savrsena...a imaju u basti i javor, kako konobar kaze, star vise od 700 godina...Mene sad kopka jedna druga stvar...od ove dve kafane...koja je "prava" i o kojoj se pripovedalo na drugim topicima? Da li sam ja promasio ili moji matorci? :)Da ponovim...jagnjetinu koju sam jeo je bila fantasticna i za svaku preporuku je...ne secam se kada sam jeo bolju...narocito u Beogradu...edit: typo
e da, da li bi mogao neko samo da napise kratko jednostavno uputstvo kako doci do tamo, gde se iskljuciti sa (auto)puta, levo, desno... tako nesto, nesto sto bih mogla da posaljem u sms-u, posto ce moji matorci sutra popodne biti tamo. izvinjavam se ako je vec bilo.
Link to comment
e da, da li bi mogao neko samo da napise kratko jednostavno uputstvo kako doci do tamo, gde se iskljuciti sa (auto)puta, levo, desno... tako nesto, nesto sto bih mogla da posaljem u sms-u, posto ce moji matorci sutra popodne biti tamo. izvinjavam se ako je vec bilo.
Vrlo jednostavno...iskljucis se na izlazu kod Djevdjelije...i cim se udje u grad, kod prvog semafora skrene se desno...ima tabla ka nekoj banji ili izvorima ne mogu tacno da se setim iako sam pre dva dana tamo prosao...posle par kilometara ulazi se u Mrzence i nailazi na benzinsku pumpu...odmah preko puta pumpe sa desne strane je Javor...ako se kod pumpe skrene desno i prodje izmedju nje i Javora i nastavi kroz selo nailazi se na Javor - Dzoko sa leve strane...i jednu i drugu je nemoguce promasiti...a i svi znaju za njih i vrlo rado ce dati instrukcije :)Ja bio u ovoj drugoj i odusevio se jagnjetinom...moji matorci u ovoj prvoj i oni se odusevili...gde sad ici...nisam pametan :) u svakom slucaju u koju god da odu mislim da nece pogresiti...
Link to comment

ja sad bio u nedelju na povratku iz gr a bio i 12 dana pre toga na odlaskumalo cu posle slike da okacimja nikada nisam bio u prvoj kafani na koju se naidje (javor) posto znam da je ona nastala otcepljenjem od originalne koja se javor - dzoko koja se nalazi usred sela mrzenci, pod pomenutim starim javorom. znaci to je originalna kafana.lako se nalazi. sidje se sa autoputa u djevdjeliji, ide se tom prvom ulicom u koju se udje nekih kilometar do prve velike raskrsnice gde postoje znaci za centar levo i za banju negorci desno. idete desno i nakon 2-3 km ulazite u selo mrzenci koje je prakticno prvo na koje se naidje. treba samo paziti da na ulazu u selo kod velike benzinske pumpe (a tu je i ovaj novi restoran javor) uzmete desni pravac i nastavite jos barem 1 km do centra sela - ako odete levo, otisli ste u banju negorci.porcija od 600g kosta 10e - malo mozda skupo spram srpskih cena - ali platio bi je i troduplo kakva jesto je najgore, i ostalo je spektakl. povrce ima najbolji ukus koji sam probao na balkanu. obicna salata od pecene paprike je pffffffffff. obican paradajz je ludilo. pindzur, no comment. ma kafana izuva. sto je najgore, ortaci su pre par godina otvorili ispostavu u beogradu koja nije pozivela ni 6 meseci. nije se proculo.inace trik je u sustini prost. ljudi imaju svoju nabavku spektakularne brdske jagnjadi plus nacin spremanja - sac koji se sat pred kraj pecenja otklopi da bi meso dobilo koricu. a pritom, znaju tacno koji komad jagnjeta ide u sac - obavezno prednji cerek, znaci pleckica.

Edited by gazza1
Link to comment

+1. svratio sam u Javor (pravi) pre dvadesetak dana pri odlasku na odmor, jeli jagnjetinu koja je, kao sto su i svi prethodnici konstatovali, bila spektakularna. Verovatno bolju nisam jeo, a pojeo sam osrednje stado. Zena me vezala da ne bi svratio i u povratku. Doduse bilo 9 ujutru. :wub: Usluga vrhunska, jedina zamerka sto nemaju neko dobro domace na casu. Dobili po flasicu ledene vode za uz put. Hvala zajednici za odlican tip.

Link to comment

[jbga, opet sam zaboravio da stisnem resize. izvinite, bar u fullu mozete da zagledate koricu od pecenja. a ima i opasni cevapi ko ne jede jagu.Zasto porcija ima devet cevapa? Ili neko bio nestrpljiv pre slikanja?

Link to comment

ja sam zdimio jedan dok majstor jos nije spustio oval na sto. inace ti cevapi nemaju veze sa nasim, mnogo su meksi i socniji i cini mi se da stavljaju neki zacin koji nisam provalio. mnogo su dobri. inace se prodaju na komad, mi jednom narucili 12.za vino, ima neka mala flasica - ne volim vina iz male flasice ali je ovo bilo OK skroz.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...