Jump to content
IGNORED

Restorani po svetu


Amelija

Recommended Posts

cuj zasto. evo, npr. pizza world champion je licno sastavio meni picerije u mojoj zgradi, a svi ingredienti su uvezeni direktno iz italije. nikad ne znas gde ces nabasati na dobru tiku ili cupi :) 

Link to comment

Možda je glupo pitanje ali zašto u Oslu jedeš tika masalu, picu i suši? Ja da sam tamo probao bih nešto lokalno...

 

Iz prostog razloga što jako volim, a u Srbiji toga nema (tika masala i suši) :( Oni užasi što se izdaju za japanske odnosno indijske restorane su za izbegavati. OK, pizze ima dobre, ali ko što rekoh Mimmo mi je prekoputa i mami me mirisom svaki dan..

 

Lokalno sam probala prošli put kad sam bila i to mi je bilo više nego dovoljno.

Edited by sailorman
Link to comment

žalim, ali nikako ti ne mogu pomoći (slučaj je hteo da suši prvi put u životu probam u oslu, a skoro pa i poslednji put... ništa fensi, neki restorančić sa thai i dr. dalekoistočnom hranom).

u oslo idem svake 2 godine, kod prijatelja koji je gazza meets rene intersects vasilije, koji potom naprave kuvarsko čedovište što samo vrca đakonije.

ukratko, kome treba restoran pored njega (a voli da ugađa nama ženama) taj je lud. 

Link to comment

Vrlo solidne, jedna plava, malo jača u ramenima i kukovima, sa cheerleader facom. Druga tanana brineta, jako slatka.

uslikaj, obe mi zvuce ok. i reci neku lepu o meni.

Link to comment

Frenchie to Go: skroz dobro mesto u Parizu gde se može pojesti nešto s nogu. Sve što je u ponudi je domaće proizvodnje, uglavnom sa britanskih farmi, jer je glavni kuvar pek'o zanat s one strane La Manchea. Fokus je na sendvičima tipa pastrami, pulled pork, hot dog, fish&chips... Ja sam zakl'o pulled pork sa bbq sosom i cveklom (perfect united), lobster roll i pastrami. Sledeći put mi je u planu da posetim i Frenchie restoran za kojim, trenutno, vlada opšta pomama u Parizu, pa se sto mora rezervisati nekoliko meseci unapred.

 

Pulledporksandwich_zpsbd484d74.jpg

pulled pork sandwich

Edited by rezwalker
Link to comment
  • 4 weeks later...

novi sad, plava frajla. neopevano dno dna. pitali kešu za preporuku, preporučio vojvođansko ne znam šta, sedam vrsta mesa na roštilju za dvoje. između ostalog stigao nam i okrajak dimljene ćuretine iz onog creva iz prodavnica - na roštilju  :isuse:  pljeskavica je promenjenog ukusa i tipične strukture mlevenih mesa kombinovanih sa sojom. pirinač kao prilog nejestiv, šopska salata sa nekim bulja sirom. 3 piva, 2 šopske i to govno za dvoje 2800. izbegavati

Link to comment
  • 2 weeks later...

e4e6a3ah.jpg

 

Intermezzo u Charlotteu. Vlasnici Srbi pa ima i Karadjordjeva, Becka, sopska , burek itd.

 

I ova Karadjordjeva je prilicno dobra mogu vam reci.

Link to comment

e4e6a3ah.jpg

 

Intermezzo u Charlotteu. Vlasnici Srbi pa ima i Karadjordjeva, Becka, sopska , burek itd.

 

I ova Karadjordjeva je prilicno dobra mogu vam reci.

15$?

Link to comment

Ajde neka preporuka za kafanu u Skoplju...Da se dobro jede...

 

 

Ako i dalje postoji, kafanica "Turist" u Staroj čaršiji, najbolji gravče na tavče u galaksiji. Ograda: nisam tamo bio ihaaaj odavno. 

 

Edit: viđu vraga, postoje!

Edited by ajgor
Link to comment

http://www.ragusa.com.mk/

 

Bila sam prosle nedelje. Apsolutno sve sto smo jeli bilo fenomenalno. Od sireva ovcijih, pecenih przenih, grilovanih tikvica i ostalog povrca, preko salata i ajvara i pindzura, sve do jagnjeceg i praseceg pecenja. Za makedonce gostoprimstvo ocigledno znaci da te hrane bez prestanka. Vratili nas tamo i uvece, jeli neke hobotnice i lignje, podjednako dobre

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...