Jump to content
IGNORED

Restorani po svetu


Amelija

Recommended Posts

  • 2 months later...

Veceras bili u Essen-u u jednom "dinner in the dark" restoranu. Hrana bila bezveze, ali je iskustvo bilo interesantno. Ne vidi se nista, 100%-tni mrak, nema mobilnih, satova i sl. neki od konobara su bili slijepi etc.Manje-vise smo svi prepoznali hranu koju smo konzumirali (samo sto brokoli i karfiol u mraku imaju slicniji ukus nego na svjetlu). Vecera trajala ca. 2 sata. Nisam se puno izpolijevao, samo jednu kasiku supe od krompira sam prosuo po sebi...Zelio bih znati kolika je bila prostorija u kojoj smo jeli i u kom dijelu prostorije smo sjedili, svi smo imali drugaciju predstave...prvih pola sata sam u glavi cuo samo "nema vise sunca, nema vise meseca...", kasnije su neke koze koje su sjedele za stolom pored naseg i jako glasno se smijale (iste one koje su uvijek u bioskopu i uvijek se smiju na pogresnom mjestu) otisle, tako da se dao cuti i Boston - More Than a Feeling, koji dozivljaj nije ucinio ugodnijim. Meni bilo interesantno i preporucujem svima.

Link to comment
  • 1 month later...

dva puta u tri dana u javor dzoku u mrzencima. briljiraju. puno je ko oko. nikola, sumanuti konobar/sef sale/gazdin sin kaze ode 2500 jaganjaca godisnje. da se srbi (striktno pecenje) nadopunjuju sa grcima (striktno rebarca na zaru). dobijaju 4 x jaganjce godisnje. kako i na koju foru 4 umesto 2 ciklusa - navodno ih odvode sa ovog sveta pre nego sto je uobicajeno... kaze za onaj prvi javor da oni dodju kao pepsi, naspram njih koji su u toj komparaciji koka kola. naravno, zanimljivija je plecka (+ vrat...) naspram dosadnog buta. raspada se, a zapecena je; potpuno je mlada i lagana; imaju odlican lokalni roze, u povratku smo cepali solidan stobi muskat. nismo preskocili onaj pindzur, sir, paprike i salate.

Link to comment
kaze za onaj prvi javor da oni dodju kao pepsi, naspram njih koji su u toj komparaciji koka kola.
ne pijem ni jedno ni drugo, ama ako to treba da znači da je prvi lošiji od gazda Gjokinog, onda nije istina. ista je to škola, ista familija, isti bivši partneri. kvalitet klope u Starom i Novom Javoru je u konac isti, samo je kod Gjoke neuporedivo bolji ambijent.i da. blago tebi. Mrzenci su institucija samo takva, na forumu odavno.
Link to comment
  • 2 months later...
Ima li neko preporuku za Budimpestu? Za neki gulas ili tako nesto.
Ja jednom bio ovde, mesto je bas domacinsko i nije skupo*, jedu lokalci, i to narodne stvari kao sto su gulas i corba od visanja.http://www.kiskacsaetterem.hu/*gledam cene na sajtu za gotov meni, ne da nije skupo nego je dzabea porcije su bile bas bas velike i dobre Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Hteo sam ovo da metnem na Restorane u Srbiji, ali sam odustao zbog politicke korektnosti.Da nema neko mozda preporuku za klopu u Brckom? Samo mesiste dolazi u obzir, dakako.

Link to comment
Hteo sam ovo da metnem na Restorane u Srbiji, ali sam odustao zbog politicke korektnosti.Da nema neko mozda preporuku za klopu u Brckom? Samo mesiste dolazi u obzir, dakako.
Kad ideš?
Link to comment
Ima li neko preporuku za Budimpestu? Za neki gulas ili tako nesto.
u budimpesti bejah u nekom nacionalnom restoranu sto se zove paprika, al na madjarskom. uglavnom, to je kod parlamenta i u kraju gde su sve ambasade, prodjes i pored nase pa nastavis jos jedno 500m. restoran je nacionalne kuhinje i enterijer je skroz u tom fazonu. pun je ko oko i bez rezervacije ljudi se samo okrecu i odlaze. klopa je dobra, a kolicina :o...cak i za standarde nasih kafana. mi smo uzeli kao neki mesani tanjir i tu je bilo svega-juneceg, svinjskog, cureceg i guscijeg mesa. prilog je bio neki kupus, zvuci grozno al je zapravo vrlo ukusan. cena je drugi :o, to ja mislim da je bilo 30ak eura, a troje gladnih i pokislih odraslih se najelo ukljucujuci i desert (jedan neki genericki, drugi neke madjarske knedle). budimpesta je posle depresijacije raj.gulas sam jela u drugom restoranu, on je u centru i da me ubijes ne mogu da se setim kako se zove, al mi u glavi neko burence. mogu da mu pronadjem ime. on je vise madjarska hrana al sa evropskim twistom. mislim, ima svega - od gulas corbe, preko pacetine i guscije dzige, do cezar salate za zalutale engleske studente.edit: to su mi sve bile preporuke lokalca, nisam isla na slepo. bila je i treca, to je restoran kantina, nalazi se na lepoj lokaciji (neki mali trg na kom su samo restorani i kafanice, a pun zelenila; u svakom slucaju, isplati se doci jer na licu mesta mozes da biras u koji od tog mnostva ti je najprivlacnije da sednes). u njemu nisam bila. enterijer je minimalisticko-hladni-sa jarkim bojama (limeta-bela kombinacija) i prilicno velik (i isto krcat). Edited by Isis
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...