Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Koji je to tužan splet nesrećnih okolnosti. Te devojke, sve redom odlične studentkinje PMF-a i FTN-a, izađu prvi put na ovo mesto da proslave položene ispite i rođendan. Inače su retko izlazile do grada, učile valjda. Jedna iz Valjeva, jedna iz Kikinde, ali džabe, nešto ih dovelo na to prokleto mesto. Nastradali su takođe brat i sestra čiji roditelji su već izgubili jedno dete. Onaj momak što je naknadno preminuo radio je u jednom od kafića u ulici Modena, ali eto, nije bila njegova smena... :( Danas su pokazali u novinama i na TV njihove slike, mene nešto steglo i došlo mi da zaplačem iako ih ne poznajem. Baš čudno, neki put dok gledam najobičniji film krene mi suza, a sad nisam mogao, valjda zbog pomešanog osećanja nemoći, tuge i besa što se ova tragedija dogodila. Čujem da je maksimalna zatvorska kazna za ovakvo zlodelo šest godina?!

Edited by Quizmaster
Link to comment
Koji je to tužan splet nesrećnih okolnosti. Te devojke, sve redom odlične studentkinje PMF-a i FTN-a, izađu prvi put na ovo mesto da proslave položene ispite i rođendan. Inače su retko izlazile do grada, učile valjda. Jedna iz Valjeva, jedna iz Kikinde, ali džabe, nešto ih dovelo na to prokleto mesto. Nastradali su takođe brat i sestra čiji roditelji su već izgubili jedno dete. Onaj momak što je naknadno preminuo radio je u jednom od kafića u ulici Modena, ali eto, nije bila njegova smena... :( Danas su pokazali u novinama i na TV njihove slike, mene nešto steglo i došlo mi da zaplačem iako ih ne poznajem. Baš čudno, neki put dok gledam najobičniji film krene mi suza, a sad nisam mogao, valjda zbog pomešanog osećanja nemoći, tuge i besa što se ova tragedija dogodila. Čujem da je maksimalna zatvorska kazna za ovakvo zlodelo šest godina?!
Ispada da niko nije slavio rodjendan i to je gazda potvrdio, rekavsi da 'nije bilo nikakvog organizovanog okupljanja'. Druga stvar je oko te kazne i da nije dignuta optuznica jos i ne zna se za cega ce ih teretiti. Postoje tri opcije: izazivanje opste opasnosti, ubistvo iz nehata i sa 'smisljenom namerom' kako su negde napisali, tako da se ne moze pretpostaviti kakva ce biti kazna.
Link to comment
Ispada da niko nije slavio rodjendan i to je gazda potvrdio, rekavsi da 'nije bilo nikakvog organizovanog okupljanja'.
Utvrđeno je da su tri nastradale devojke sa FTN-a, najbolje prijateljice, proslavljale položeni ispit, a poznavale su i družile se sa dve devojke sa PMF-a. Tu su bila i dvojica srednjoškolskih drugara, od kojih je jedan brat nastradale devojke, a momak optužen za saučesništvo je njihov bliski rođak. Momak koji je naknadno preminuo zabavljao se sa jednom od devojaka, a u kafić je došao sa prijateljem koji je apsolvent FTN-a i koji je nekim čudom preživeo. Teško da se ovakva družina mogla slučajno skupiti i ne razumem zašto bi gazda tvrdio tako nešto. Inače, devojci koja je preživela tih dana bio je rođendan, ali moguće da je to samo slučajnost. Evo i kompletna hronologija događaja iz "Blica"
Druga stvar je oko te kazne i da nije dignuta optuznica jos i ne zna se za cega ce ih teretiti. Postoje tri opcije: izazivanje opste opasnosti, ubistvo iz nehata i sa 'smisljenom namerom' kako su negde napisali, tako da se ne moze pretpostaviti kakva ce biti kazna.
Sad vidim da se za teško delo protiv društvene sigurnosti može dobiti najviše 12 godina. Naše sudstvo je stvarno katastrofa. Edited by Quizmaster
Link to comment

zasto sada toliko analizirate ko je kome sta i zasto? vi ste od onih ljudi kojima je bitnije kako je neko umro od cinjenice da je umro.lik sigurno nije hteo namerno da zapali svoju rodbinu, znaci da namera nije postojala. nije monstrum. stoka od coveka definitivno jeste. pustite policiju i sud da rade svoj posao, za to ih placamo.

Link to comment

smeta mi to malogradjansko ispiranje usta svakom nesrecom u gradu. tako je bilo i sa onim jadnikom sto je ubio roditelje. lici mi na one babske razgovore da li je bila lepa sahrana i koliko ljudi je doslo. get a life.

Link to comment
smeta mi to malogradjansko ispiranje usta svakom nesrecom u gradu. tako je bilo i sa onim jadnikom sto je ubio roditelje. lici mi na one babske razgovore da li je bila lepa sahrana i koliko ljudi je doslo. get a life.
Sad smo mi malograđani što analiziramo kako je poginulo osam ljudi i ko su oni, a kad neki ludak iz Amerike ode na univerzitet i ubije toliko studenata, onda je to svetska vest... :huh: . Ne mislim da je neukusno pričati o tome, jer naprosto ljudi žele da znaju šta se desilo u najvećoj nesreći takve vrste do sada. E, sad, uvek ima i onih koje zanimaju neke posebne "pikanterije" i koji, kako kažeš, razgovaraju poput nekih baba... Dotle ipak nismo došli. Edited by Quizmaster
Link to comment
ja bih mu gurala upaljene cigarete u čmar i tako dok ne crkne stoka
a za kradju bi sekla ruku, za preljubu polni organ, za verbalni delikt jezik, itd?jedna od tekovina savremenog drustva je i nepostojanje okrutnih kazni.mada slazem se da su kod nas zatvorske kazne za neka dela smesno male

saucesce porodicama i prijateljima nastradalih

Link to comment

U petak nastupa VROOOM u Tremi. Upad je 250 dinara ako se karta nabavi ranije, a 350 dinara uoči koncerta. Nisam video kad počinje svirka, verovatno oko 22:00.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...