Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Sedmoro mrtvih u požaru u kafiću u Novom SaduNedelja, 17. februar 2008. 09:00Najmanje sedam osoba je poginulo, a tri su teže povredjene u požaru koji je u noći između subote i nedelje oko dva sata izbio u kafiću "Laundž" (Lounge) u Novom Sadu.Povredjeni su prebačeni u bolnicu i u teškom su stanju.Dežurni istražni sudija Opštinskog suda u Novom Sadu Koviljka Đačić kazala je agenciji Beta da je uviđaj u toku i da će u toku dana biti poznati uzroci požara, kao i tačan broj žrtava.Kafić "Laundž" nalazi se u jednom od pasaža u strogom centru Novog Sada, u Zmaj Jovinoj ulici 10.U Vatrogasnoj brigadi Novi Sad je rečeno da je požar lokalizovan i da je u gašenju učestvovalo pet vatrogasnih kola.Požar je izbio oko dva sata, a samom kafiću nije bilo moguće prići tokom cele noći jer su policajci i vatrogasci napravili zaštitni obruč.RIPMoze ko da me podseti gde se nalazi ovaj kafic

Link to comment
Evo ja stigao kuci iz smrznutog grada. Izem ti novosadska taxi udruzenja. Kad mi trebaju ako ne sad... i da zakazu! angry.gif Ajd Atreid sad malo ti... :D
Da stigao, legao spavati, sad se probudio, idem piti kafu...
Moze ko da me podseti gde se nalazi ovaj kafic
Iznad kafea Imperija, jedan od pasaza, desno kad ides ka Zmaj Jovi, oko sredine. Zidove je imao oblozene kao nekim krznom*, tako da nije ni cudo ako se zapalilo da se brzo prosirilo. U stanu, na spratu, pa po prostorijama, techno se tamo vrtio, meni bilo bezveze, pa sam samo jednom tamo bio...Edit: *eto, doznah i da se to zove 'jambolija'... Edited by Atreid
Link to comment

7 ljudi nasih godina. jebem ti sveJuce sam isao iz teleckog prema parking stajalistu kod putnika i video sam jednog prezivelog kod katolicke. Bilo je nekoliko ljudi oko njega i nesto policije, ovaj se skinuo go, sa njega su otpadali slojevi koze, a on se valjao po preostalom snegu na zelenom ostrvu kod katolicke. Posle sam video i policijska kola koja su ulazila u centar kod te 'auto-ograde' kod putnika. kontao sam da ide samo da pomogne tom nesretniku koji se ko zna kako zapalio. Dosta sjebana scena... koza se ljusti sa njega, on se dere, masa se okupila, neki mu pomazu, skida se go, valja se po snegu... Bio je pogubljen zbog tog horora i jedan od retkih sretnika koji je preziveo.Iduci prema taksiju sam cuo od jedne devojke da je samo videla 'nesto zapaljeno' kako istrcava iz pasaza. Inace Lounge je imao ruzicastu jabmoliju po zidovima, kao sto je Atreid rekao, koja je i najgora stvar u ovom slucaju, malu prostoriju sa sankom dole i dosta skucenim prostorom sa separeima gore. Ja sam bio par puta, ali zbog visine nikada nisam mogao dobro da se posadim tamo, jer je tavanica na spratu niska, a namestaj dosta mali ili bar nezgodno postavljen. Inace prijatan kafic sa dobrim ljudima, imao je svoj smek sa vagom u zenskom WCu i slicnim stvarima koje su ga obelezavale....sada...

Edited by Hustler
Link to comment

Jeste UZAS i smejali mi se ljudi pre neki dan kako sam pljuvao po novosadskim podrumima. Na to sam tada i mislio. Dozvole za rad svih tih mesta se dobijaju preko ko zna kakvih veza i niko ne garantuje posetiocima da ce zivi izaci iz njih ako se nesto desi.Ne znam gde im je bio aparat za gasenje pozara u tom Lounge- u? Verovatno nije bio ni potreban. Bitno je bilo samo da se bude egzotican s tom jambolijom i nekakvim ukrasenim zidovima i namestajem. angry.gif

Link to comment

Strašno je ovo što se desilo :( Zaista mi ne ide u glavu da je neko zaključio da je takvo jedno slepo crevo ukopano u zemlju i obloženo zapaljivim materijalima - bezbedno?!šteta što eventualno kažnjavanje onog čiji je propust neće vratiti tih 7 života (nadam se da će ostati na toj cifri).

Link to comment

ovo je definitivno više pravilo nego izuzetak u novosadskim lokalima. skučene i nefunkcionalne prostorije, enterijer od jeftinih lako zapaljivih materijala, neodgovornost i alavost vlasnika koji dozvoljavaju nekontrolisan ulaz i stvaranje gužve koja sama po sebi ugrožava bezbednost, da ne govorim o vanrednoj situaciji. tipičan primer koji mi uvek pada na pamet je piping: niska tavanica, samo jedan uzak izlaz za toliki prostor, loša ventilacija, drveni enterijer. par puta kad sam bio tamo bila je tolika gužva da sam se osetio ugroženim zbog prostog nedostatka kiseonika. ne želim ni da pomislim kako bi bilo da izbije neka masovna tuča ili još gore požar.

Link to comment
Strašno je ovo što se desilo :( Zaista mi ne ide u glavu da je neko zaključio da je takvo jedno slepo crevo ukopano u zemlju i obloženo zapaljivim materijalima - bezbedno?!
Lounge je na spratu. Prvi sprat i tavan. Ovi koji su preziveli su se spasli tako sto su iskakali kroz prozore.U decembru je Lounge slavio 3 godine rada.Stvarno je nesretno mesto u pitanju - uzak hodnik sa stepenicama koji razdvaja nivoe gde ne mogu da se mimoidju dvoje ljudi, jambolijom (koja je verovatno i kriva za ovo), niskom tavanicom, svega dva prozora u celom klubu...
ovo je definitivno više pravilo nego izuzetak u novosadskim lokalima. skučene i nefunkcionalne prostorije, enterijer od jeftinih lako zapaljivih materijala, neodgovornost i alavost vlasnika koji dozvoljavaju nekontrolisan ulaz i stvaranje gužve koja sama po sebi ugrožava bezbednost, da ne govorim o vanrednoj situaciji. tipičan primer koji mi uvek pada na pamet je piping: niska tavanica, samo jedan uzak izlaz za toliki prostor, loša ventilacija, drveni enterijer. par puta kad sam bio tamo bila je tolika gužva da sam se osetio ugroženim zbog prostog nedostatka kiseonika. ne želim ni da pomislim kako bi bilo da izbije neka masovna tuča ili još gore požar.
Da, Piping je ocaj. Kada je bio dekorisan kao udruzenje lovaca je bio jos rizicniji. Ovde mi svakako na pamet pada i bivsi Fokus, sadasnji Baltazar, koji je preslikan Piping sto se tice zagusljivosti i guzve. Edited by Hustler
Link to comment
Lounge je na spratu. Prvi sprat i tavan. Ovi koji su preziveli su se spasli tako sto su iskakali kroz prozore.
:blink: ja videla one stepenice na slici i zaključila da se tuda spušta u kafić, kao da je podrum.U svakom slučaju i ovo ostalo što si napisao (2 prozora u celom kafiću!) je dovoljno pa da postoji veliki rizik.Ostaje da se nadamo da će ovi što su teško povređeni preživeti..
Link to comment
http://www.myspace.com/loungecafePROGLAŠENA TRODNEVNA ŽALOST15:40 - Na vanrednoj sednici Gradskog veća, a na predlog gradonačelnice Maje Gojković, doneta je Odluka o proglašenju trodnevnog Dana žalosti na teritoriji Novog Sada zbog tragedije u kojoj je u požaru nastradalo sedam osoba. Dani žalosti su ponedeljak, utorak i sreda.Tela sedam žrtava požara u kafeu Laundž (Lounge) u Zmaj Jovinoj 10 odneta su sa mesta tragedije. Kako nezvanično saznaje 021, policija je pronašla jednu nagorelu ličnu kartu, a saznajemo i da će sa jedne od žrtava biti moguće uzeti otisak prsta. Dežurni istražni sudija Koviljka Đačić nije mogla da saopšti uzrok požara.Troje povređenih smešteno je u Klinički centar, a u najtežem stanju je dvadesetogodišnji Vlada D. i lekari se bore za njegov život. Teško su povređeni i Aleksandar A. (25) i Maja M. (21).Požar je izbio u 2h posle ponoći, a vatrogasci su došli za svega dva minuta i lokalizovali ga. Ovaj kafe ima potkrovlje sa lako zapaljivim materijalima i slabom mogućnošću evakuacije. U trenutku izbijanja požara u kafiću se nalazilo 13 ljudi.Mesto tragedije tokom dana obišao je i predsednik Skupštine AP Vojvodine Bojan Kostreš. Podsetimo, pre samo dva meseca su tri osobe izgubile život u požaru u hotelu ''Putnik''. (021)image16829cr2.jpghttp://www.blic.co.yu/hronika.php?id=30775 Edited by Atreid
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...