Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

pa nema! to sam ja juce objasnjavala po novom sadu.po starom si imao za beograd milion razlicitih registracija: od 000-000 do 999-999.po novom, ukoliko slova mogu biti i ova nasa sa kvacicama, a i X, Y, Q i W to ti daje ukupan broj mogucih tablica po novom broj-broj-broj-slovo-slovo: 10^3 * 34^2 = 1,156,000 :D
malo manje, pošto se znak Q ne koristipa onda mnogo više, pošto mogu i 4 cifre u tablici (ali se ne koriste, osim kod taksističkih tablica)
Link to comment
pa lepo sam ti rekla..nije ti ovo Beograd <_< a ti to kao ne znaš i kao nisi proveo dovoljno vremena u Novom Sadu ;)
Na kolima sam zatekao samo jednu, za 11. Ne znam samo odakle im druga.
Link to comment
po starom si imao za beograd milion razlicitih registracija: od 000-000 do 999-999.po novom, ukoliko slova mogu biti i ova nasa sa kvacicama, a i X, Y, Q i W to ti daje ukupan broj mogucih tablica po novom broj-broj-broj-slovo-slovo: 10^3 * 34^2 = 1,156,000
malo manje, pošto se znak Q ne koristipa onda mnogo više, pošto mogu i 4 cifre u tablici (ali se ne koriste, osim kod taksističkih tablica)
... tj. u trocifrenoj varijanti još manje, pošto nema ni dž, lj i nj, što su takođe slova abecede.Dakle, 10^3 * 30^2 = 900,000 < 1,000,000edit: Šta ću ja na ovom topiku? :mellow: Edited by Oxymoron
Link to comment

Posredstvom prijatelja (hvala mu!) sam došao u posed nečeg fascinantnog po fenomen Staaaarog Novog Sada. Majstor mi je sačuvao to da bi mi udelio. Navodno (ovo je sve za mene novost), fudbalski klub Vojvodina štampa neke ozbiljne promo-materijale, knjižice, pred svaku utakmicu. Sad je bila utakmica sa FK Novi Pazar, pa unutra ima o istorijatu tog kluba, pa "portret legende" nekog lika, pa neke seksi gej sličice fudbalera, pa raspored utakmica za jesen 2011, reklama za Hotel Park i tako to. I, na jednoj stranici ima najbolji tekst u svemiru: Pravi Novosađanin. Već smo dosta ranije imali onaj "klasičan" tekst "Šta je novosadski?" ili tako nešto, što je porodilo dosta kreativnosti na temu. Neko se dosetio da napravi nešto "novo". N-Joy and contribute, ko je "pravi Novosađanin". A ovo je actual tekst.

PRAVI NOVOSAĐANIN- Redovno čita "Dnevnik"- Ljubazno se javlja prodavačicama na pijaci iako ih ne poznaje- Zna ko su: Mile Pica, Bora Fleka, Lajavi, Ćopica, Dule Dalton i Malajac- Zna u koju je školu išla Monika Seleš- Hrani labudove u Dunavskom parku- Ne koristi izraze "smorio, smaraš..."- Subotom gleda Vošu, nedeljom Kabel, Želju, Kanarince i Slaviju i još stigne na "Najlon"- Ne gleda "Pink", "Kursadžije", "Velikog brata" i "Farmu"- Uvek se javlja komšijama i pita "Kako ste?"- Prvi čestita Božić komšiji Mađaru (Srbinu)- Ne pozdravlja se udaranjem po leđima- Sluša tamburaše, "Pekinšku patku", "Laboratoriju zvuka" i Mišu Blizanca- Zna gde se nalaze "Kokra", "Štrafta", "Kafe", "Mrca", "Eđšeg", "Dalmacija" i "Ribarac"- Makar jednom u životu igrao na "Dnevnikovom" turniru (i ispao u prvom kolu)- Pio čaj na otvorenom klizalištu i "šmekao ribe"- Išao subotom u "Dendi"- Bežao sa predavanja na "matine u Narodnom"- Štrand smatra lepšim od svakog mora- Pije pivo, špricer, obožava kuvani kukuruz i pečeno kestenje- Za 1. Maj ide u Kamenički park- Seća se leta u Poreču i "Zelenoj Laguni"- Za ručak jede supu, rinflajš, sos, kuvano meso, pečenje i kolače, a nije nedelja ili neki svetac- Ne piše grafite po spomeniku Janiki Balažu- Uživa šetajući kejom, Dunavskom, Zmaj Jovinom, Katoličkom portom...- Vozi bicikl- Prelazi ulicu samo na "zeleno"- Ne pere terasu kad komšinica sprat niže širi beli veš- Vodi decu zimi na Venac da se sankaju- Prvog januara gleda "Novogodišnji koncert" u Beču i turneju "Četiri skakaonice"- Ne mrzi nikog- Vole Novi Sad
Novi Saaaaaaaad!
Link to comment

:lol: sve je super, ali ova finoća je za... za... ne znam šta. ni u jevropi nisu ovako fini:

- Bežao sa predavanja na "matine u Narodnom"- Prvog januara gleda "Novogodišnji koncert" u Beču
morala da navučem bele rukavice da iskuckam post. happy.gif Edited by Joshua
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...