Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

ovaj noviji se zapravo moze pomatrati i kao arimejk, ili rimejk iz akcionog ugla. jasno je da nije pokusavao da bude bolji od originala, vec drugaciji. nesto kao omega man i im a legend- oba dobra na svoj nacin (mada su malo sjebali kraj i poentu u legendu.)
Pa to je i fora - može da se napravi akcioni film sa zombijima, taj univerzum je maltene neiscrpan, ali nekreativnim i redjačima kadrova je lakše da rade rimejkove ili ekranizacije umesto sami da naprave nešto. Naravno, autor originalnog dela je imao umetničku potrebu da se izrazi, ali rimejkera zabole za to, samo malo umiksa akcije, sisa i muzike (obrada jel'te) i eto ti proizvoda za ljude koje nije imao ko da uputi u film.Zato se i mladom folirantu ne svidja Shaun, jer je svež, nov i na originalan način rabi ideju o zom...pardon, mobile deceased people.
Link to comment
Pa to je i fora - može da se napravi akcioni film sa zombijima, taj univerzum je maltene neiscrpan, ali nekreativnim i redjačima kadrova je lakše da rade rimejkove ili ekranizacije umesto sami da naprave nešto. Naravno, autor originalnog dela je imao umetničku potrebu da se izrazi, ali rimejkera zabole za to, samo malo umiksa akcije, sisa i muzike (obrada jel'te) i eto ti proizvoda za ljude koje nije imao ko da uputi u film.Zato se i mladom folirantu ne svidja Shaun, jer je svež, nov i na originalan način rabi ideju o zom...pardon, mobile deceased people.
ti si se naljutio :)dawn je dobar. narucen studijski film u kome je neko pokazao da ima maste i dao je pametnih resenja. nije redjanje kadrova. shaun je negde izmedju hot fuzza i kursadzija. zapravo humor je najslicniji hangoveru. delivery bez ikakvog ravog fazona i ocekivani ziceri. ponekad reciklirana snatch montaza recimo dosta dobro prikazuje stil jadnosti tog filma Edited by Hustler
Link to comment
Pa to je i fora - može da se napravi akcioni film sa zombijima, taj univerzum je maltene neiscrpan, ali nekreativnim i redjačima kadrova je lakše da rade rimejkove ili ekranizacije umesto sami da naprave nešto. Naravno, autor originalnog dela je imao umetničku potrebu da se izrazi, ali rimejkera zabole za to, samo malo umiksa akcije, sisa i muzike (obrada jel'te) i eto ti proizvoda za ljude koje nije imao ko da uputi u film.
pa i to sto je umiksovao radi posao, film je sasvim dobar. kontam da su se resili na "rimejk" samo zbog statusa originala. mogli su i drugacije da ga nazovu, i time izbegnu poredjenja. no, posto je poenta pravljenje para, verovatno su dobro izvagali i resili se za prvu opciju.
Zato se i mladom folirantu ne svidja Shaun, jer je svež, nov i na originalan način rabi ideju o zom...pardon, mobile deceased people.
opa, izgleda da upadam u neki stari fajt :lol: (i mislim da je "alternatively alive people" korektniji termin, "deceased" vuce neki negativan kontekst)
Link to comment
ti si se naljutio :)dawn je dobar. narucen studijski film u kome je neko pokazao da ima maste i dao je pametnih resenja. nije redjanje kadrova. shaun je negde izmedju hot fuzza i kursadzija. zapravo humor je najslicniji hangoveru. delivery bez ikakvog ravog fazona i ocekivani ziceri. ponekad reciklirana snatch montaza recimo dosta dobro prikazuje stil jadnosti tog filma
A jesam malo, ja sam ljutko, pogotovo kad me neko čapne u filmove, a naročito u horor. Jebi ga, sad si mi pokvario koncepciju jer nisi prihvatio fajt. Oh, well...evo ruke i idemo fino. Zanima me da li si pogledao Shaun? Film je apsolutno svež, ima tempo, ima ritam, ima likove, humor, priču, ima samosvest, i ima svest o prethodnicima kojima daje omaž na duhovite i lepe načine. Onima koje zanimaju te stvari, pruža podsmeh PC histeriji, prikaz besmislenosti ljudskih odnosa u potrošačkom društvu, ali i klasičnu crtu svih zombi filmova - ljudsku otudjenost, nerazumevanje i nedostatak saosećajnosti.Ono po čemu je Shaun još značajan je po tome što je stvarno uneo novinu u zombi svet, odustajući od puta koji je zacrtao Tata. Doneo je humor koji ne prelazi u grotesku (Braindead), a ostao je u hororu držeći se njegovih postulata i motiva. Dakle, osvežio je žanr skroz naskroz. Što se tiče "reciklirane Snatch" montaže, čini mi (ali ne znam zaista, neka me ispravi ko zna) se da je taj stil proslavio Deni Bojl sa Trainspottingom.U svakom slučaju, Shaun apsolutno treba da se gleda i da se ima. Ko još ima distancu prema hororima, neka ga takodje pogleda, prelazi uveliko granice žanra.(Čuo sam za Kursadžije, ali nisam gledao nikad ni sekund, pa ne znam tačno šta znači kvalifikacija. Hangover mi se svidja, ali nije ni po čemu sličan sa Shaunom)
Link to comment
(i mislim da je "alternatively alive people" korektniji termin, "deceased" vuce neki negativan kontekst)
Gledaj Shaun! :blink: Svi na gledanje Shauna, o'ma! 'Ajde, razlaz dok se ne pogleda.
Link to comment
to ovaj od pre godinu? jel obrada od onog iz devedesete, ili originala?
iz '68... e, meni je taj Savinijev iz 1990 odlican! Usudjujem se reci da mi se vise svidja od originala. Dawn mi je najbolji zombi film a i inace mi je jedan od najdrazih filmova u zivotu.
Link to comment

hihi vidi stvarno izbila širka oko zombija ^_^

Viy, ruski film iz '67 sa odlicnim efektima za to vreme, ista produkcijska kuca koja je realizovala filmove A. Tarkovskog. Solidan film, ali vam nece uterati strah u kosti. Koliko vidim radi se i rimejk koji je planiran za ovu godinu.http://www.imdb.com/title/tt0062453/
ja taj rimejk čekam već godinu dana i nikako da dođe.Ako je neko gledao nešto novije s vukodlacima, a da nije baš totalno đubre, neka preporuči. War Wolves (2009) je jedno strašno sranje (i to je otprilike jedino što je strašno), tako da se ne morate ni masirati da ga prijavljujete. A ni da ga gledate.
Link to comment

hihi vidi stvarno izbila širka oko zombija ^_^

ja taj rimejk čekam već godinu dana i nikako da dođe.Ako je neko gledao nešto novije s vukodlacima, a da nije baš totalno đubre, neka preporuči. War Wolves (2009) je jedno strašno sranje (i to je otprilike jedino što je strašno), tako da se ne morate ni masirati da ga prijavljujete. A ni da ga gledate.

uskoro u vasim kinima:The WolfmanBenisio zavija
Link to comment

ima da se nacekamo do marta/aprila sledece godine i neke pristojne R5 kopije :/A ja bas i ne volem kad se unapred zna ko je vucko ... lepse bi bilo da je neka misterija pa makar kao u Cursed :)Skinuh ovaj samo zbog Amber - Dead SilenceAl ispade bolji od vecine ovde preporucenih ... verovatno zbog moje preferencije ka trash (horor) filmovimaA i ne znam da li samo meni, ali ove lutke su jednostavno jezive: heroj se seta po sobi okrenut ledjima, krupan zum ka lutku koji polako krece da pomera oci :evil:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...