Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

angst (1983).veoma hvaljen, zanimljiva kamera, odlican glavni glumac, al' mi nije leg'o- presporo i preintelektualno.post-2206-1241011062.jpg
ne zna se shta je jezivije - rl preuzetost (oh ta austrijska alijenacija) ili ona dizzy camera koja klaustrofobno uznemirava u irreversible kao posveta karglu. to mu je bio i jedini film :( noeova radoznalost je na tragu onog snuff-geeka/asegzi kripa iz amenabarove teze koji shuruje s teoreticharkama ultimativne ekstaze i medijske opchinjenosti spektakolima razdevichenih lica smrti , vodjen nekim nizhim impulsima.:preporuka:Tesis_poster.jpgkam bek in style, kvotojucji boshokua, forumskog sukcesora u salatiodrechi :isuse: :tejkdet:
Link to comment
  • 3 weeks later...

Znaci bas toliko ti se nije svideo? Ok, ne kazem da me je raspametio, ali u moru svakojakog smeca od horror-a koje je izaslo ove godine ovo i pored mana koje ima moze da zadovolji delimicno.Pa dobro, baci koju preporuku novijih, dobrih/kvalitetnih horror-a koji nisu glupos i nisu za izbegavanje.

Link to comment

film sam odgledao i sasvim je zadovoljavajuci, ali me nije kupio bezobzira na pozitivne kritike na relevantnim sajtovima i forumima. pa i orphan ima sasvim zadovoljavajuce ocene koje idu i do neverovatne devetke sto je preterano i nista ne znaci.ja znam da su ovde svi u fazonu evropskih filmova, pa i horror-a kao necega sto uz azijsku kinematografiju nosi prefiks art i kvalitet, a nasuprot tome imamo obavezno americko smece, ali to po meni nije uvek pravilo. i kod evropljana i azijata imamo klisea do mile volje. da se razumemo, orphan nije ni blizu mnogih horror-a koje sam odgledao, ali sam ga preporucio kao nesto zadovoljavajuce bez ikakvih visih pretenzija i bilo kakvog udubljivanja i analize. i usput "el ofanato" je iz 2007, sto je mozda blizu, ali s obzirom na broj filmova koji je snimljen do 2009 ipak je daleko. daj nesto iz ove godine.

Link to comment

odgledao sam sve, s tim sto skidam kapu za [rec] posebno spanska verzija (eh ti evropljani - spanci, francuzi, britanci). paranormalija je teska smaraza. ima par momenata ali nedovoljno. drag me to hell - dosta ispod [rec], ali moze da se odgleda. sada sam skinuo 'chronicles of an exorcism' iz 2008, ali mislim da ce to biti protraceno vreme, kao i tebi na 'orphan-u' cool.gif

Link to comment

Rec (spanski naravno) je skroz ok, ali mi se Drag Me to Hell nije svideo. Ima dobrih momenata, ali generalno, nije horor koji cu pamtiti.

Edited by madball
Link to comment
  • 2 weeks later...

zombieland- jedan od najboljih filmova u poslednje vreme o pogadjate vec cemu. preporuka za ljubitelje zanra, ali i ostali mogu pogledati ako vole cinicni humor.a gledo i platoon of the dead. uvek sam bio spreman da progledam kroz prste niskobudzetnim zombi filmovima, ali ovo nema razloga da postoji. kamera je relativno pristojna, a sve ostalo ocaj. specijalni efekti na nivou 50ih, sa sve nekim budjavim laserima. glumci birani po kriterijumu ortastva/ familije, uz uslov da ne znaju bas ni malo da glume. lik koji treba da bude zajebani lajtenant il sta vec ima kosu do dupeta, nasminkan je ko karipski pirat, i ozbiljan pri tome. riba zaduzena da bude seksi zavodnica je mlohava tetka. sta vise reci.

feast 2 je bolji. ima drool bajkerke koje se poskidaju na kraju filma.
Link to comment

odgledah taj Feast (1) ... mnjah .. kad vec smeste sacicu ljudi da se bore protiv nekih monstruma, nek ih bar naoruzaju do zuba, a ne zamkom za medvede, stapovima za bilijar i dva poluprazna pistolja (sa kojima ce medjusobno da se poubijaju). "Od sumraka do svitanja" je deset puta bolji. S druge strane Zombieland je kao da gledas nekog kako igra Grand Theft Auto igricu. Malo humora, nikakve tenzije, mozes da se zavalis, opustis i gledas junake kako tamane spodobe ... jedino je pitanje kome i koliko dugo to moze da bude zabavno. Francuzi su me tek razocarali ... ladno prodaju snaff filmove sa etiketom premium horora ... sramota. Martyrs mi je od polovine filma skroz neglediv ... stavio sam ga na 2x speed i opet smorio. Inside je tek 'brutalno' los, a Haute tension konfuzan. Jedan od najglupljih raspleta koji sam ikad video. Frontière(s) najbolji iz ove grupe, malko izvlaci stvar ali opet nista specijalno ...odgledah danas The Last House on the Left - nije (toliko) lose, samo je nemam reci spor. Tek kad sam ga stavio na 2x FF je postao gledljiv ... obicno kad ubrzam film svi likovi zvuce kao Paja Patak - ovde to nije slucaj, sve se lepo razume - toliko je spor ! Verovatno sam trebao da se napijem pre projekcije da bi mi delovao brze ...btw, zna li neko da mi preporuci neki 'teen' slasher novije proizvodnje u stilu Vriska, Znam sta ste radili proslog leta i Urbanih legendi ? Ono, kao maskirani ubica i do samog kraja se ne zna ko je ... a na kraju rasplet a la Skubi Du ... Znam za Cherry Falls, My Bloody Valentine, Cursed ... mora da ima neki koji nisam gledao :unsure:

Link to comment

Nemam novi horor za prijaviti- hoću samo da prebacim na novu stranicu da ne gledam više onu malu iz prvog posta: she creeps me out.edit: jebiga! aj se svađajte malo- ko je jači zombiji ili vampiri. samo da ode ovo :P

Edited by Joshua
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...