Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

^^ odlican ... pravi trash !!! Kraj mi se posebno svidja. Uz Dawn of the Dead najbolji sa zombijima koji sam gledaoInace odgledah danas jos dva komada - Miralemov Doghouse gde iako je zaplet dosta obecavao ispostavilo se da je ipak isto smece kao i Shaun of the Dead ... usporen, neozbiljan, nit smesan nit strasan. Likovi su toliko opusteni i veseli celo vreme da se stice utisak da se takve situacije njima desavaju svaki dan ... Dance of the Dead za nijansu bolji zbog par fora - naprim kad vecaju ko ce da bude mamac zombijima - "yeah, send the cheerleader !!!" :lol:

Link to comment
^^ odlican ... pravi trash !!! Kraj mi se posebno svidja. Uz Dawn of the Dead najbolji sa zombijima koji sam gledaoInace odgledah danas jos dva komada - Miralemov Doghouse gde iako je zaplet dosta obecavao ispostavilo se da je ipak isto smece kao i Shaun of the Dead .
:lol: jel me ti tovaris sada?------>ako stvarno nisi pratio bas oko ovoga je juce bilo kacenja<------- Edited by Hustler
Link to comment

ih taj dead snø, na papiru je izgledao superzabavno al mi na kraju ispade mucak. film ne nudi bas nista iole originalno sem sto pokusava da razmrda taj zaboravljeni nazi zombies milje i sto je za promenu snimljen u nekoj nestandardnoj zemlji. likovi potpuno genericki, stosovi isprazni, kvazi gikovski ali na nekom banalnom nivou, gomile besmislenih scena poput gratuitous seksa samo da se ispuni nalaganje zanra. odsustvo duha u svakom pogledu. poredjenja na nekim sajtovima sa evil dead, braindead i slicnim klasicima su potpuno neumesna...

Link to comment

pa tvrda kritika, ali stoji sve to. postavka je toliko dobra da ceo film ne moze da mi padne ispod nivoa gde film postaje nezanimljiv i los. u filmu sam nasao svega par dobrih stvari, a to je kada druga dobra riba gleda kako joj zombiji cupaju iznutrice, pa cak je i to moglo biti uradjeno bolje (prvo histerija iz pov i onda zrtvovanje bi bili stvarno odlicni, umesto mira cele scene) i kada na kraju kada lik lomi zombija cekciem. sve ostalo je stvarno gomila promasenih penala

Edited by Hustler
Link to comment

ma bas to, promasen penal, u tim slucajevima me jos i vise iznervira film kad vidim da neko dobije priliku, pare+odresene ruke a onda tako genericki odradi sve, kao da je jedina poenta bila da ispuni neke uslove i misli da se time dobija i kvalitet. svaki hack u americi danas moze da snimi takav film, i na direct to dvd polju ih se i snima zilion godisnje. tako da mislim da su ti norvezani morali napraviti film s znatno vise osobenosti i ideja, a ne zasnivati hajp na premisi i ne-americkom poreklu.

Link to comment

pa da, malo boli kada vidis da se neko nije igrao, a bilo je prostora za odlicnu zajebancijuinace, te straight to dvd produkcije koje si pomenuo... da li bi mogao da ostavis neke kvalitetnije naslove ovde i gde dobijas preporuke za njih?

Link to comment

da, straight to dvd je u ogromnoj vecini iskljucivo guilty pleasure. npr. ako je u pitanju vehicle film neke ex-cice koja ispadne van radara (thora birch, brittany murphy, mena suvari..etc) uglavnom ce film biti jos gori nego da je novac otisao u neki drugi segment. cela asylum produkcija moze biti simpaticna za gledanje u drustvu, ali tu kvaliteta nema ni u naznakama. takodje ko voli neku fransizu - stalno izlaze nastavci kojima se onda iz tog razloga moze progledati kroz prste, evo sad izlaze novi Feast i Wrong Turn 3 (WT2 mi je ok). nekad budu ok, nekad potpuno nesnosni (npr. novi day of the dead, ili potpuno misguided nastavak donnie darka, kome ni elizabet berkli nije pomogla haha).e sad koliko mogu da se setim od relativno skorijih naslova, npr. The Hills Run Red je okej film, ili na 'poslednji film' topicu pomenuti Trick r Treat koji je trebalo da ima theatrical al na kraju zavrsi samo na videu. takodje u grešnom domenu, 2001 maniacs mi bi zabavan, evidentno nadahnut heršelom, lucky mckee-jev The Woods nije los pokusaj, silno prozet italo hororom mada je to takodje film koji je ciljao na theatrical pa nije uspeo da ispliva iz produkcijskog limba...covek koji se zaista dobro snalazi u uslovima videja je stuart gordon i ozbiljna preporuka za njegov King of the Ants i, u manjoj meri ali svakako vredan gledanja Stuck.fangorija je dobar vodic u moru naslova, i njihove recenzije mogu pomoci ali naravno uzete s velikom zadrskom.

Link to comment
ih taj dead snø, na papiru je izgledao superzabavno al mi na kraju ispade mucak. film ne nudi bas nista iole originalno sem sto pokusava da razmrda taj zaboravljeni nazi zombies milje i sto je za promenu snimljen u nekoj nestandardnoj zemlji. likovi potpuno genericki, stosovi isprazni, kvazi gikovski ali na nekom banalnom nivou, gomile besmislenih scena poput gratuitous seksa samo da se ispuni nalaganje zanra. odsustvo duha u svakom pogledu. poredjenja na nekim sajtovima sa evil dead, braindead i slicnim klasicima su potpuno neumesna...
wow, zar postoji ceo nazi zombie milje ?i¿!? Daj plz iskopaj mi jos 2-3 naslova slicna ovome, jerbo je ovaj jedini takav koji sam gledao :/S druge strane ja od filma iz Norveske (opet, prvog kojeg sam gledao iz te zemlje) nisam ocekivao ama bas nista novo & originalno ... naprotiv, ocekivao sam drugorazrednu kopiju holivudskih horora koji su odavno prestali da mi budu zabavni ... verovatno sam bas zato i odusevljen ovim filmom. A za to sto kazes da su:
likovi potpuno genericki, stosovi isprazni, kvazi gikovski ali na nekom banalnom nivou, gomile besmislenih scena poput gratuitous seksa samo da se ispuni nalaganje zanra
... pa to je po definiciji trash film, sto meni uopste ne smeta, u stvari cak i prija posle gomile filmova o zombijima koji pokusavaju da budu ozbiljni (poslednja dva od Romera, 28 dana a narocito nedelja i sl) ili smesni (Shaun, Doghouse etc ...) @Hustler - no comment - o ukusima se ne raspravlja :) Edited by BOOGIEMAN
Link to comment

pa ultimativni je Shockwaves - peter cushing i carradine, a od novijih imas Outpost. carevi eurotrasha jean rollin i jess franko takodje imaju svoje adute Zombie Lake i Oasis of the Zombies, mada ako si gledao ista od njih onda tu znas sta mos da ocekujes cool.gif

Link to comment
wow, zar postoji ceo nazi zombie milje ?i¿!? Daj plz iskopaj mi jos 2-3 naslova slicna ovome, jerbo je ovaj jedini takav koji sam gledao :/
pa i ne bas, ako ne govorimo o nekim no budget produkcijama. cini mi se da ih troma ima jedno 2 komada, a imas i outpost (mada nisu bas pravi zombiji).
u stvari cak i prija posle gomile filmova o zombijima koji pokusavaju da budu ozbiljni (poslednja dva od Romera, 28 dana a narocito nedelja i sl) ili smesni (Shaun, Doghouse etc ...)
od romera nema ozbiljnijih filmova (as far as zombie films go), tako da...
Link to comment
pa to je po definiciji trash film, sto meni uopste ne smeta, u stvari cak i prija posle gomile filmova o zombijima koji pokusavaju da budu ozbiljni (poslednja dva od Romera, 28 dana a narocito nedelja i sl) ili smesni (Shaun, Doghouse etc ...)
mnogo je para u dead snowu da bi bio trash, narocito za norveske uslove, a i izgleda previse pristojno da bih mu dao takav ustupak :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...