Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

 

 

Potpuno novo otkriće - Thornbridge Jaipur, India Pale Ale

 

Pustio je ukus zove, malo je rezak kada se bolje analizira, ali zaista je prijatno iznenađenje

 

 

Da zanemarim efekat caklenja, Jaipur mi je pored Oakham Citre najbolje pivo koje se moze kupiti u Srbiji (za one koji vole arome hmelja) u flasi, jer uvek kad imam izbor, biram kvalitetno toceno. Zapravo za sva Thorbridge piva imam samo reci hvale. Steta sto ekipa iz Samo piva drzi monopol... A i cena je u skladu sa kvalitetom.

Link to comment

juče kod pivopije

 

10838439_427067824129258_1511669268_n.jp

 

 

 

====

 

 

inače uzeo dva nova adnamsa što su mu stigla, al nisam još probao. ayinger pšenični je isto nov i očekivano jednostavnog ukusa. hobgoblin standardno ok.

Link to comment

Sad tek videh Singerovu mapu i odmah mi podje voda na usta. Samo mi nije jasno kako u CG nemaju podatak o Niksickom pivu (inace i mom favoritu zadnjih godina)?

Link to comment

zaostao mi domaci sirup od zove od proslog proleca, ako nekom treba da napravi neko strava pivo poklanjam

 

Ukus zove je u pomenutim slucajevima iskljucivo od hmelja. Kao cesto i grejpfrut, mango i svasta drugo. Kod Weizena nema banane i jabuke, bez obzira sto se osecaju. U njihovom slucaju u pitanju je kvasac koji daje takav karakter.

 

Koristi se zova i za kuvanje, ali je uputno koristiti sveze cvetove kad krene sezona (kao caj u pivu), nikako secerna varijanta.

 

Znaci vredi probati 'makedonski' vajfert dok je jos aktuelna 'promotivna' kvalitetna serija.

Link to comment

Đe je u kordinatnom sistemu piva Nikšićko crno? Poslednjih mesec dva sve češće nađe svoje mesto u večernjem terminu cirkanja piva uz komp

Kako da ti kazem, kratko je sa gornjenepcanim ukusima negde izmedju ukusa #17,568 i #19,874.

Sto se donjeg nepca tice, ne vredi raspravljati, mada moze da prodje, uglavnom ga jebe boja, CMYK vrednosti su nedopustivo varijabilne.

Link to comment

sranje. opet krenulo šaljenje.

 

od nesmešnih stvari, Pivopija uvezao Ayinger piva. sećam se da mi se njihovo pšenično prilično svidelo, a da mi je dunkel (kao i svaki dunkel) bio bezveznjikav. 

Link to comment

Sa pivom nema sale. Eventualno sa drugarima uz pivo. Ayinger Urweiss je najslicniji Schneider Tap7.

 

Niksicko crno je tamni lager kad smo kod koordinatnog sistema. Cesko-slovacki tip piva. Moze se porediti sa tamnim Budweiserom.

 

Pravi se u Apatinu (glupo ga je uopste tretirati Niksickim), pravi se od kukuruza (glupo ga nazivati pivom), izaziva tegobe ako se popije 3+ flase.... Ko voli nek izvoli. 

 

Trenutno Ayinger Jahrhundert ubedljivo najbolji lager kod nas.

Edited by Cure
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...