Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

hoegarden izdominirao po gradu naokolo, 3 lokala veceras (random), sva 3 prodaju hoegarden na tocenje, 280 dinara 0.5l. direkt napad apatinske pivare na tuborgov erdinger koji se dosta zapatio prosle godine.

Link to comment

Pa ljudi su zakasnili samo godinu dana. Sad mora da se kiti na crno ne bi li kafedzije presle kod njih. Al eto, cak i konkurencija velikih, u ovom srednjem segmentu, potrosacima donosi kvalitet. U pivopiji je 240 din pola kile, 2 kile sa casom.

 

Cime li ce odgovoriti na grimbergen? Leffe verovatno. Cime na guiness? Tu nema odgovora. Kad se samo setim da su povukli hoegarden sa trzista da bi uvalili jelen belo.

Edited by Cure
Link to comment

a hoegarden nema dunkel varijantu?

Don't mix frogs and grandmothers. Jedno je belgijska autohtona vrsta, drugo nemacka. To jedino amerikanci mogu da izmesaju.

Edited by Cure
Link to comment

Kapiram. Vidim na wikiju, belgijanci i svabe, nikako isto.

 

Uglavnom, probah malocas zmajski i kabinetski porter. Mislim da je zmajski bolji.

Link to comment

inače kolegu čeha, koji iscepa 3,4 piva i par rakija u toku dana (kaže da je to kod njih normalno), sam jedva i na silu odvukao u berliner i samo pivo da kraftuje.  lik jednostavno neće da plaća više od onoga što smatra da treba plati za pivo, odnosno neće da pređe cenu industrijske proizvodnje.

 

А добро пошто је Чех мора да се у пиво разуме. Вероватно је конструктор Шкоде. :fantom:

sve teze konzumiram kabinet. poslednjih par puta sam ostavio pola flase nepopijeno. ne mogu da se probijem kroz sve te egzoticne arome, tesko mi za pice. uvek kad mogu da biram sad uzimam nesto sirotinjsko na tocenje ili neki nenaparfimisani staut.

Да пробаш ово распаматио би се...ја сам уживао као млад павијан.

4084EBF4-C2ED-4F23-A160-CD21FE78CD3F_zps

Link to comment

stižu (najpre u pivopiju) meni veoma draga piva. dva iz flying dog pivare (easy ipa i snake dog) i jedno iz anderson valley - oatmeal stout.

ono što ne mogu da prežalim je što su uveženi i moji favoriti - anderson valley hop ottin i winter solstice, ali se neće naći u slobodnoj prodaji, damnit!

 

probao sam kaš piva (apa i rye ipa) i zaista su im odlična! mnogo kvalitetnije od kabineta.

na žalost, isto veče pio i krugher&brent trojku. kakav je ono kiselo/smrdljivi izgovor za pivo! svaki put kada sam pio njihova piva prva misao mi je bila da su zapravo pokvarena. ne znam ni zašto sam im se i vraćao. hteo valda da proverim da li je to zaista to...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...