Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

ne nedostaje: Gambrinus. Sasvim dobro pivo.

A, jes, nisam video.

 

Nije loše pivo, da, samo u kafanama uživa reputaciju nekako sirotinjskog izbora, koliko sam video. U svakom slučaju to je tamo najjeftinije točeno.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

sve teze konzumiram kabinet. poslednjih par puta sam ostavio pola flase nepopijeno. ne mogu da se probijem kroz sve te egzoticne arome, tesko mi za pice. uvek kad mogu da biram sad uzimam nesto sirotinjsko na tocenje ili neki nenaparfimisani staut.

Link to comment

inače kolegu čeha, koji iscepa 3,4 piva i par rakija u toku dana (kaže da je to kod njih normalno), sam jedva i na silu odvukao u berliner i samo pivo da kraftuje.  lik jednostavno neće da plaća više od onoga što smatra da treba plati za pivo, odnosno neće da pređe cenu industrijske proizvodnje.

Edited by Ravanelli
Link to comment

party pooperski back on topic...

 

mapa dobro pokazuje koliko je različito tržište - svaka država, drugo pivo

čini se kao raznoliko i šareno, al najveći deo svih ovih brendova drži 5-6 najvećih korporacija.

postavljao je neko ranije ovaj grafikon koji je veoma štur i malo američki okrenut pa fali gomila brendova koje ove korporacije drže (AB InBev ih ima 250!), a nedostaje i po koja velika kompanija kao carlsberg koji sa one mape drži baltiku, kronenbourg 1664, tuborg...

zanimljivo je da su sad krenuli i ovi velikani da ratuju mrdžovanjem i kupovinom jedni drugih, pa ćemo videti šta će biti (za sada SABMiller nije uspeo da kupi Heineken, a AB InBev će izgleda progutati SAB)

dct5cp6x8exnh6ouzlr5.jpg

Edited by scab
Link to comment

da, da. m&a tržište u pivarstvu je neverovatno aktivno, što smo mogli i da vidimo po dosta transakcija u srbiji. samo apatinska pivara je prodata 3 puta, koliko sam ispratio.

pratio sam to povremeno preko i cifre i broj transakcija su zastrašujući. sećam se pijace kada abinbev prodao sve meksičke brendove (i coronu) kako bi mogao da kupi drugu meksičku pivarsku grupu i zaobiđe anti-monopolska ograničenja.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...