Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

10 minutes ago, harper said:

Veceras je Borko Stefanovic za sebe rekao da je karijerni diplomata. Nista manje nego karijerni diplomata, sa par godina tezge u MIP-u. Pa, jebo te. Koje su to sujete i koje nemanje mozga istovremeno, da covek ne poveruje.

pa šta da kaže? ja sam bivši novosadski panker, sad dečko olivere kovačević. profesionalno - ništa bitno... :D

(to je i meni zaparalo uši kad je rekao, btw... jebote, jadni mi sa njima i sa sobom i uopšte)

  • +1 1
Link to comment

Olja je nekoliko stvari zaboravila da pita

1) koji su nacelni zahtevi za uslove za izbore
2) sta ako izbori za Bg i Skupstimu budu u maju 2021 godine, a ne aprilu 2022?
3) sta ako ne bude izbora za Skupstinu?

Link to comment
42 minutes ago, pt 2.0 said:

EDIT. I još nešto - idealistu bi u politici u Srbiji pojeli za doručak. Ili ubili. Ili oboje.

 

 

OK, to mi zvuči kao ono za RS i Stanivukovića 'političar tamo mora da bude nacionalista'. Zašto bi se ja onda uopšte maltretirao da glasam za takve, plus da rizikujem batine, ili život zbog njih. Jednom sam se zajebao, drugi put neću.

Link to comment
2 minutes ago, Anonymous said:

 

OK, to mi zvuči kao ono za RS i Stanivukovića 'političar tamo mora da bude nacionalista'. Zašto bi se ja onda uopšte maltretirao da glasam za takve, plus da rizikujem batine, ili život zbog njih. Jednom sam se zajebao, drugi put neću.

 

"Idealista" nije politicar ove ili one ideologije koji svoje vrednosti racionalizuje kroz nivo podrske koju moze da obezbedi odgovarajucim stavovima vec prosto posten, dobronameran, razuman covek/zena koji politiku promislja kao javni servis gradjana a ne kao priliku za licno bogacenje i izlazak iz statusa nikogovica na jeftin nacin. Takav moze da bastini kakvu god hoce ideologiju koju zakon i dobri obicaji ne zabranjuju, to je njegovo pravo. Tvoje je pravo da glasas za "idealistu" ciji su politicki stavovi i vrednosti najslicniji tvojima. To su dve odvojene linije rasprave, jedna je o licnom moralu a druga o politickim stavovima i vrednostima.

  • +1 2
Link to comment
13 minutes ago, Anonymous said:

 

OK, to mi zvuči kao ono za RS i Stanivukovića 'političar tamo mora da bude nacionalista'. Zašto bi se ja onda uopšte maltretirao da glasam za takve, plus da rizikujem batine, ili život zbog njih. Jednom sam se zajebao, drugi put neću.

To je sigurno. Idealista u visokoj politici nema.

 

I Dritan i Draško nisu tu zbog opšteg dobra već zbog sebe, ali mora se glasati za nekoga ako se hoće promena vlasti. 

Edited by Milošica
Link to comment
4 minutes ago, harper said:

 

"Idealista" nije politicar ove ili one ideologije koji svoje vrednosti racionalizuje kroz nivo podrske koju moze da obezbedi odgovarajucim stavovima vec prosto posten, dobronameran, razuman covek/zena koji politiku promislja kao javni servis gradjana a ne kao priliku za licno bogacenje i izlazak iz statusa nikogovica na jeftin nacin. Takav moze da bastini kakvu god hoce ideologiju koju zakon i dobri obicaji ne zabranjuju, to je njegovo pravo. Tvoje je pravo da glasas za "idealistu" ciji su politicki stavovi i vrednosti najslicniji tvojima. To su dve odvojene linije rasprave, jedna je o licnom moralu a druga o politickim stavovima i vrednostima.

 

Ništa drugo od boldovanog nisam ni hteo da kažem. Kakva crna ideologija, to je prevaziđena kategorija u 21. veku.

 

Link to comment
2 minutes ago, Milošica said:

To je sigurno. Idealista u visokoj politici nema.

 

I Dritan i Draško nisu tu zbog opšteg dobra već zbog sebe, ali mora se glasati za nekoga ako se hoće promena vlasti. 

 

Ja nikako Dritana i Draška ne bih stavljao u istu rečenicu.

  • +1 4
Link to comment

Pa zavisi u kom kontekstu. Nadovezao sam se na priču o političaru-idealisti. Toga nema. Meni Dritan svakako deluje kao najozbiljniji i najinteligentniji "mladi" političar na Balkanu, ali ne radi se o tome.

Link to comment

Ja taj izraz nisam upotrebio, izgleda da dolazimo do toga da je idealista svako ko nije pripadnik kaste, mladolider, šatro-nacionalista, secikesa ili lažljivac.

Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

Ja taj izraz nisam upotrebio, izgleda da dolazimo do toga da je idealista svako ko nije pripadnik kaste, mladolider, šatro-nacionalista, secikesa ili lažljivac.

Dakle, normalan čovek...

Link to comment
29 minutes ago, Milošica said:

To je sigurno. Idealista u visokoj politici nema.

 

I Dritan i Draško nisu tu zbog opšteg dobra već zbog sebe, ali mora se glasati za nekoga ako se hoće promena vlasti. 

 

Molim te, nemoj ti u tim godinama da razmisljas na ovakav nacin jer onda nema nikakve veze da li si ti u Skupstini ili ovi novoiskovani Vucicevi mandrili. Politicarima je posao da brinu o opstem dobru a naravno da za to imaju u odnosu na vecinu ljudi nesrazmerne licne beneficije koje mogu da ostvaruju na savrseno legalan i prihvatljiv nacin. Imaju moc, uticaj, javne su licnosti i uglavnom su jako dobro placeni za posao koji obavljaju. Te dve stvari uopste ne iskljucuju jedna drugu. Uspesnom politicaru koji je bio na visokoj funkciji godinama je dovoljno da napise autobiografiju pa da se obogati, da i ne govorim o tome koliko su pogodni za razne internacionalne karijere nakon politickih zbog veza i kontakata koje su ostvarivali dok su bili u politici.

 

Kao sto se i lekari bave medicinom zbog sebe ali im je posao da brinu o pacijentima, tako i politicari postaju politicari zbog sebe ali im je posao da brinu o drustvenom interesu. Nemoj nikad da zaboravis, to je priroda tog posla. Pusti cinizam nama matorima, nije tebi vreme da razmisljas na takav nacin.

  • +1 6
Link to comment

covek koji se ne zbuni kod odgovora na pitanje da li ste antifasista

covek koji ne koristi "ali" kad govori o zlocinima koji su delo njegovih sunarodnika

covek koji ne nalazi opravdanje za laz/kradju/zloupotrebe stranackih drugova

i tako to

 

 

nisu neki previsoki standardi

osim kad se radi o ex-yu politicarima

Link to comment
8 minutes ago, radisa said:

Dakle, normalan čovek...

 

Do perfekcije normalan covek, najcesce preterano uveren u ispravnost svojih vrednosti i sa zeljom da savija realnost u bolju formu. Optimista, zanesenjak, nepokolebljiv u stavovima, uvek okrenut ka buducnosti. Uvek je to bila i bice definicija idealista, ne znam sta te tu toliko cudi. Sta uopste mislite da je idealista? Jahac zmajeva?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...