May 19, 20251 yr Dobronameran savet ne znači automatski da je i dobar savet. Ova borba zasad daje rezultate, siguran sam da je to rezultat, između ostalog, i dobre komunikacije tako da, verujem, klinci sve uzimaju u obzir. Nisam siguran da je na samim izborima jedinstvena lista dobar izbor. U borbi za uslove jedinstvo svakako jeste poželjno.
May 19, 20251 yr 23 minutes ago, Milošica said:To što je za ovih 6 meseci urađeno mnogo, ne znači da ne treba imati sluha za savete, pa makar bili i saveti opozicije.Uostalom, nedostatak sluha za dobronamerne savete je takođe odbijanje potencijalnog jedinstvenog fronta.Ne vidim validan argument koji može pobiti primer iz Niša koji je Dinić juče dao. Ako je to apriori strah od blaćenja kroz medije vezujući ih za opozicione stranke, onda je to populizam i nije fer, i može biti zajeban ako se osladii.Mi ni ne znamo koga ce sve studenti izabrati za listu. Ako izuzmemo opozicione lidere i istaknute funkcionere koji se nece naci na listi, svi ostali clanovi opozicionih stranaka i pokreta mogu. To je dakle stvar procene samih studenata. Same opozicione stranke, pa makar i na 1 listi, nemaju taj kapacitet kao sto ima studentska lista. Da bi se pobedio ovaj rezim treba mnogo vise od milion glasova koje moze da skupi opozicija. I to glasova od onih koji su do juce glasali za Hulju i kompaniju. Ja sam i dalje skeptican da u postojecim uslovima moze da se dogodi taj obrt i Huljina lista dobije manje glasova od studentske, ali ostavljam mogucnost da gresim oko raspolozenja naroda u celoj zemlji i spremnosti da se oslobodi mafije.
May 19, 20251 yr meni se ne svidja rastislavovljeva teza da trenutno stratesko povlacenje opozicije i ustupanje terena studentima i njihovoj listi znaci a priori odstranjivanje opoziciije iz politike maltene zauvek, a to se cesto provlaci kao teza. to apsolutno nije tacno. moze se pretpostaviti da ce vlada studentske liste orociti svoj mandat na godinu ili koliko vec, da ce otvoriti medije za sve, a onda u ravnopravnoj utakmici svih ne vidim zasto sve stranke ne bi povratile svoje pozicije, kao i glasace koje sada "ustupe" studentima. jasno je kakvo je raspolozenje naroda, i to sto ce opozicija da igra po pravilima studenata i po zeljama javnosti ne znaci da su slabi, vec da uvidjaju realnost i ponasaju se shodno tome. a kada hulja padne, javnost ce znati da ceni doprinos svakog od njih, ko je bio u stanju da prigusi sopstveni ego i stavi se u sluzbu viseg cilja, a ko je svirao penisu nesposoban da se podredi visem interesu. opozicija je mnogo faulova napravila u proslosti, sada moraju da budu pametni.a ako bih bas hteo da budem maliciozan rekao bih da je dobro sto malo toga zavisi od volje opozicije, tj da li ce zdusno da zalegnu za studentsku listu ili ne, narod™ ce svakako glasati za istu. Edited May 19, 20251 yr by Nikodije
June 22, 20251 yr Večeras je devojka sa FTNa najbolje definisala ideologiju SNS glasača...Ideologija paketa suhomesnatih proizvoda...
September 19, 2025Sep 19 Gosti prve epizode u novoj sezoni emisije biće Nikolina Sinđelić, studentkinja Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Beogradu, Dušan Cvetković, student Fizičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Maja Kovačević, dekanka Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Beogradu i Voja Radovanović, dekan Fizičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu.
September 21, 2025Sep 21 Mala Nikolina je Megi Tačer lično za dekanku Maju Kovačević. Deca su nam dragocenost.Maja Kovačević je nasrala toliko stvari koje se pričaju samo po kafanama, napunila je Informer za sedam dana unapred. Ona nema nikakvu svest o reakcijama javnosti, a uživa da ispaljuje patetiku tipa 'Ja gledam u budućnost'. Bez ideje kako da stvar završimo, kenja o nekoj budućoj tranziciji dok njeni studenti vuku bukagije po sahranama.Jedan ovakav nastup vrati nas mesec dana unazad.
September 22, 2025Sep 22 Kao što sam sinoć napisao, imamo brzinsku reakciju:https://informer.rs/politika/vesti/1052891/maja-kovacevic-utisak-nedelje-nikolina-sindjelic
September 22, 2025Sep 22 Znam da će i prof. Kovačević i deo forumske javnosti reći standardno šta-nas-briga-za-tabloideMeđutim Postoje ljudi i na ovom forumu, kao i u srcu protesta koji vrše izbornu forenziku, bore se i znaju da Vučić poznaje vrednost svakog glasa, dok dekanka FPN svesno pravi ideološku podelu koja nas ponovo može koštati poraza na izborima. U svakom od istraživanja u protekla dve izborna ciklusa taj segment se pojavljivao kao presudni faktor.
September 22, 2025Sep 22 Moram to da odgledam/. Iz ovoga sto se cita u Informeru, malo je trulson reakcija dekanke na ovo dete koje je sve korektno reklo. Deluje kao da je dekanka u nekoj opozicionoj str, ili ja nisam dobro pohvatala, ali inace sto bi se svadjala sa nikolinom umesto da joj nastup bud epodrska i solidarnost.Inace super kako Informer prenosi uredno, ovo zlo, oni hoce da bude nasilja mi necemo, a njihovi citaoci valjda go like pogazite ih sve.
September 22, 2025Sep 22 Da ide po ambasadama je jedino sto sam sinoc cuo od utiska i delovalo mi je kao ok poruka rezimu.Trenutno dejstvo je preko informera, glasaca inace tamo nema. Na duzi rok je pritisak na rezim, kakav treba da bude, da raspise izbore i da ce pazljivo da se prate, ja sam tako shvatio, ali kazem nisam nista drugo cuo ni videoSuvise je ostra podela sada, nece biti puno neopredeljenih
September 22, 2025Sep 22 4 minutes ago, villiem said:Da ide po ambasadama je jedino sto sam sinoc cuo od utiska i delovalo mi je kao ok poruka rezimu.Trenutno dejstvo je preko informera, glasaca inace tamo nema. Na duzi rok je pritisak na rezim, kakav treba da bude, da raspise izbore i da ce pazljivo da se prate, ja sam tako shvatio, ali kazem nisam nista drugo cuo ni videoSuvise je ostra podela sada, nece biti puno neopredeljenihNe razumem, ostra podela, izmedju?
September 22, 2025Sep 22 2 hours ago, Lancia said:Ne razumem, ostra podela, izmedju?Problem je u tome što dekanka Kovačević unosi u pokret ideološki sraz, traži da studenti objave prvih deset imena sa liste, sa kojima bi, eto, strane ambasade mogle da kontaktiraju, pa da izvrše pritisak na Vučića, a potom ga ubede da izbore učini poštenim. Kao da to dosad nismo gledali x puta?!To je plan gluplji od svih koje sam dosad čuo, ali zamislimo da takav koncept proradi i sve bude kako ona zamišlja. Mi bismo u toj novo podeli snaga na izborima dobili - pa oko 17% jer toliko dohvata podrška toj građanskoj i proevropskoj opoziciji. Neka talas donese još približno toliko, ali izgubljeni glasovi desnice ne mogu da se nadoknade, to smo utvrdili u prethodna dva ciklusa, a postoje i istraživanja koja nas pred svake izbore bace u očaj.Takođe, Maja Kovačević sprema zeca koji je još u šumi. Ona se ne obazire na diktaturu u kojoj trenutno živimo, to će se već nekako srediti(valjda misli da će studenti sve da srede, ona samo treba da smatra). Ona gleda u budućnost, šta kad krene tranzicija. To što u međuvremenu niko ne vidi izlaz, to je se izgleda ne dotiče. Za to vreme, dvoje dece koja su već okusila zatvor, batine, pretnje i javni linč je gledaju zblanuto, ali su oni toliko fini da joj svakako neće reći 'Profesorka, pričate gluposti!' - iako su osvojili svako pravo da je vrate u okvir babla koji ona ne ume da napusti.
September 22, 2025Sep 22 Fala na odgovoru, lepi. Pre svega na boldovanom, na zalost to je no-no politicki luksuz u vremenu privatizovane drzave i institucija.
September 22, 2025Sep 22 Zašto bi antievropskoj desnici smetalo da bilo ko pomogne u traženju prevremenih izbora i da budu pošteni? Mislim, ako hoće da predsednik ode.Ili ih posmatramo kao političke debile: čim Jevropa nešto ono, e ja ću baš kontra, bojkot ili glas za predsednika.
Create an account or sign in to comment