Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

1 hour ago, SNARC said:

 

Well..moj matori za isti posao,na istom polozaju (na kom je bio do skoro, razalovan posle izbora jerbo nije izasao da glasa) ima osetno vecu platu nego 2010 ili 2012. 

 

Njegovim recima "Sta je smetalo Tadicu da me placa ovoliko u svoje doba ? " .

 

 

Pa vidi, ja verujem da su ljudi koje ne zanimaju takve trivije kao da društveno uređenje bude normalno, da država funkcioniše kako treba, da nema korupcije, žive bolje.. Da se ne lažemo, i ja živim bolje, ali to sa AV nema nikakve veze. Jednostavno sam u godiama kada sam na vrhuncu karijere, u biznisu koji je dobro plaćen...

 

Većina ne razume zašto je problem da nekompetetntna budala bude ambasador ili ministar, zašto je problem korupcije (jer bi i oni tako, samo da mogu), većina ne razume zašto je pogrešno da rade u mataonicama kablova, da se državni služenik mora potplatiti da odradi svoj posao, da je u redu ne plaćati porez, GSP, falsifikovati diplome, doktorate...

 

Nikad to većina i nije razumela, ali je vrh države taj koji treba to da menja, a ne da podstiče takve stvari...

 

Ovi su provalili da su glasači jako jeftini, daš im neke leve poslove za 300€, a lapaš milione sa strane... Da su penzioneri budale kojima možeš da uzimaš penzije jer nema ko da ih pvede u bunu, da skoro niko više nema energije da se bori, a da svako ko ima energiju ima i cenu ili ima nešto što će da mu se nakači... A i ako nema, izmislie se već...

 

Odradili su manual za meku diktaturu od korica do korica... I predstavili ljudima da je sve super... A ljudi, kao ljudi... Ko još ima kapacitet i vreme da misli svojom glavom o širim društvenim procesima?

 

 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Pa vidi, ja verujem da su ljudi koje ne zanimaju takve trivije kao da društveno uređenje bude normalno, da država funkcioniše kako treba, da nema korupcije, žive bolje.. Da se ne lažemo, i ja živim bolje, ali to sa AV nema nikakve veze. Jednostavno sam u godiama kada sam na vrhuncu karijere, u biznisu koji je dobro plaćen...

 

Većina ne razume zašto je problem da nekompetetntna budala bude ambasador ili ministar, zašto je problem korupcije (jer bi i oni tako, samo da mogu), većina ne razume zašto je pogrešno da rade u mataonicama kablova, da se državni služenik mora potplatiti da odradi svoj posao, da je u redu ne plaćati porez, GSP, falsifikovati diplome, doktorate...

 

Nikad to većina i nije razumela, ali je vrh države taj koji treba to da menja, a ne da podstiče takve stvari...

 

Ovi su provalili da su glasači jako jeftini, daš im neke leve poslove za 300€, a lapaš milione sa strane... Da su penzioneri budale kojima možeš da uzimaš penzije jer nema ko da ihpvede, da skoro niko više nema energije da se bori, a da svako ko ima energiju ima i cenu ili ima nešto što će da mu se nakači... A i ako nema, izmislie se već... Odradili su manual za meku diktaturu od korica do korica... I predstavili ljudima da je sve super... A ljudi, kao ljudi... Ko još ima kapacitet i vreme da misli svojom glavom o širim društvenim procesima?

 

 

 

A kad je ovde bilo drugacije? Kada smo imali normalno drustveno uredjenje? I zasto bi Mile i Mileva brinuli o tome? Ljudi ne znaju za bolje, pa su u fazonu "cuti, dobro je". Meni je smesno kad se za neka prosla vremena govori kako su bila zaista bolja, a ne posledica propagande. Jer kao nisi mogao narod da prevaris, zaista su ziveli bolje. U diktaturama mozes vrlo lako da manipulises bez posledica, a mi u takvim uslovima zivimo decenijama. Period 2001-2012 kada si mogao da kaznjavas one na vlasti je bio incident, pa smo se vrlo brzo vratili na staro..

Link to comment
13 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

nisam čuo za kalendar, al zato znam šta je vrli gradonačelnik uradio za vreme svog sedmodnevnog gradonačelnikovanja u gradu koji se bukvalno raspadao

 

bukvalno ispred ulaza u zgradu u vlajkovićevoj u kojoj je živeo postavio zanak da je zabranjeno parkiranje na jednom parking mestu, i to mesto ogradio nekakvim betonskim kockama

 

ja razumem da je tebi milan st. poslednja rupa na svirali, al meni nije verovatno zbog činjenice da je kao pička pobegao iz grada u kome živim, a u kome je on trebao HTEO, INSISTIRAO da bude gradonačelnik

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, SNARC said:

 

Well..moj matori za isti posao,na istom polozaju (na kom je bio do skoro, razalovan posle izbora jerbo nije izasao da glasa) ima osetno vecu platu nego 2010 ili 2012. 

 

Njegovim recima "Sta je smetalo Tadicu da me placa ovoliko u svoje doba ? " .

 

 

maločas objvljeno da je država ubuliza dodatnih 3 milijarde USD: 600 miliona je onih 100 € po glavi. ćaletu jeste bolje, hoće li i njegovoj deci, unucima. njemu samom dogodine?

Link to comment
45 minutes ago, djordje geprat said:

maločas objvljeno da je država ubuliza dodatnih 3 milijarde USD: 600 miliona je onih 100 € po glavi. ćaletu jeste bolje, hoće li i njegovoj deci, unucima. njemu samom dogodine?

 

 

Moj matori je inzenjer..obrazovan covek. Kapira on kako stvari stoje.

 

Poslednjih dana smo pravili neke ograde i kapije..radimo zatvaranje jednog dela dvorista iz bezbednosnih razloga (setili se ljudi da koriste migrante kao izgovor za kradju)..varili smo stangle i cevi besomucno..da bi mi u jednom momentu moj matori, covek od 65 godina sa sjajnim znanjem u profesiji kojom se jos uvek bavi, rekao "Jel mislis da bi bilo kasno za mene da sa tobom zapalim u Nemacku..da radim kao asistent zavarivanja..za minimalac makar. Dodje mi da sve ovo napustim i oteram u picku lepu materinu !"

 

Moj matori ce u penziju u martu..sa nize pozicije no inace jer nije glasao iako je u firmi isla naredba da se mora na glasanje. Zna on da penziju od 50-60 soma kinti ne moze dugo da ima u zemlji gde najveci broj ljudi radi za 30 000 dinara.

No to ne menja cinjenicu da zaista danas ima vecu, znatno vecu platu nego pre 10 godina..da ova budala danas otvara fabrike u kojima neki ljudi zaista rade, koliko god im smesne plate bile i da se nesto, uz koliku god pljacku usput, ipak desava.

 Zasto se za vakta cestitoga BoTe malo toga desavalo uz poruku "Samo da ne dodje Toma"..evo ja ne znam.

Link to comment

Tja, porasle plate, a porasle i cene. Meni plata, doduše, raste od 2006. a tek kad sam se prebacio na rad za strane klijente... 

 

A ljudi su dresirani da veruju propagandi i svaki put kad se počne priča o problemima brže-bolje skrenu na "šta su žuti radili". 

 

Nego, jel preživeste St. Protića sinoć, porazbijaste li ekrane od muke? Ili premreste od dosade, kao ja?

Link to comment
18 minutes ago, SNARC said:

 

 

Moj matori je inzenjer..obrazovan covek. Kapira on kako stvari stoje.

 

Poslednjih dana smo pravili neke ograde i kapije..radimo zatvaranje jednog dela dvorista iz bezbednosnih razloga (setili se ljudi da koriste migrante kao izgovor za kradju)..varili smo stangle i cevi besomucno..da bi mi u jednom momentu moj matori, covek od 65 godina sa sjajnim znanjem u profesiji kojom se jos uvek bavi, rekao "Jel mislis da bi bilo kasno za mene da sa tobom zapalim u Nemacku..da radim kao asistent zavarivanja..za minimalac makar. Dodje mi da sve ovo napustim i oteram u picku lepu materinu !"

 

Moj matori ce u penziju u martu..sa nize pozicije no inace jer nije glasao iako je u firmi isla naredba da se mora na glasanje. Zna on da penziju od 50-60 soma kinti ne moze dugo da ima u zemlji gde najveci broj ljudi radi za 30 000 dinara.

No to ne menja cinjenicu da zaista danas ima vecu, znatno vecu platu nego pre 10 godina..da ova budala danas otvara fabrike u kojima neki ljudi zaista rade, koliko god im smesne plate bile i da se nesto, uz koliku god pljacku usput, ipak desava.

 Zasto se za vakta cestitoga BoTe malo toga desavalo uz poruku "Samo da ne dodje Toma"..evo ja ne znam.

 

Tata ti je mudar covek.

Nije kasno!

Link to comment
29 minutes ago, SNARC said:

 Zasto se za vakta cestitoga BoTe malo toga desavalo uz poruku "Samo da ne dodje Toma"..evo ja ne znam.

Zato što je BoTa imao opoziciju...

 

Da bi se neke stvari desile, potrebna je kooperativnost i stabilnost... Da bi neko iz belog sveta otvorio  fabriku ovde, potrebno je dosta stvari, mali mig lokalnohg MIP-a, sigurnost investicija, mogućnost da radnici rade za minimalac u velike subvencije, a da niko ne postavlja pitanja...

 

BoTa je zbog opozicije morao da zateže i oko Kosova, čak je, rekao bih imao i kičmu, pa se nije uvlačio svakome koga je video, kao neki™, morao je da pazi šta i kako radi da mu se ne bi kenjalo po leđima, nije smeo da se zadužuje kao da sutra ne postoji, jer bi mu opozicija skakala po kičmi...

 

Sad, nema opozicije, pa sve može... Milijarde dugova, rad u pelenama, otvaranje svega za minimalac...

 

Zato nam tako dobro™ i ide...

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Ispada da je stabilokratija rešenje za ove prostore :fantom:

Pa ne, nije rešenje, bar ne na duže staze... To će se obiti o glavu svima u jednom trenutku...

Link to comment

bez ikakve uvrede za snarcovog oca. jesu porasle plate, jesu i penzije, meni i gospoji nikad veće, prostiremo se naširoko. i ja sam baš kao i on svestan da je ovo privremeno bolje a da je trajno zaluđivanje.

 

mislim da će se ovo završiti u proleće '22 kada će On da prepusti i andrićev venac i nemanjinu i parlament opoziciji, da se u političkom smislu sakrije iza "nema revanšizma", ostavi razorenu državu sa sve kosovom kakvoj takvoj opoziciji a bratija, sestre, zetovi, kućni prijatelji i "biznismeni" ostanu punih džepova. kome treba država pred bankrotom i pobunom mileta i mileve. zato rastu primanja i dele se po 100 €, da se posle sa setom priseća "zlatnog doba" Nje i Njega.

Link to comment

Moram reći da mi ovakav scenario budućih događaja nije još pao na um, a svakojake sam zamišljao.

To bi ispao kao neki crnogorski scenario, ali ovoga puta lukavo iniciran od samog Vučića. 

Kad bi to izveo, skinuo bih mu kapu kao najboljem političaru u skorašnjoj istoriji :D

Ali, nema ništa od toga.

Edited by Filozof manijak
Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

bez ikakve uvrede za snarcovog oca. jesu porasle plate, jesu i penzije, meni i gospoji nikad veće, prostiremo se naširoko. i ja sam baš kao i on svestan da je ovo privremeno bolje a da je trajno zaluđivanje.

 

mislim da će se ovo završiti u proleće '22 kada će On da prepusti i andrićev venac i nemanjinu i parlament opoziciji, da se u političkom smislu sakrije iza "nema revanšizma", ostavi razorenu državu sa sve kosovom kakvoj takvoj opoziciji a bratija, sestre, zetovi, kućni prijatelji i "biznismeni" ostanu punih džepova. kome treba država pred bankrotom i pobunom mileta i mileve. zato rastu primanja i dele se po 100 €, da se posle sa setom priseća "zlatnog doba" Nje i Njega.

 

To uopste nije nerealan scenario kad se zavrsi "Beograd na vodi". opere sav mafijaski novac, tako opran uvede u legalne tokove i nama nova elita postanu skaljarci, kavacani, zvonkoveselinovici ili kako se vec krste ti mafijaski dripci. Jedini razlog zbog kojeg ne verujem u njega je taj da je ljudima Vucicevog profila moc najveci afrodizijak i da kad se jednom navuku na njega ne razmisljaju vise glavom nego kitom. A i bice tu uvek nesto da se ukrade, stalno dolaze nove gladne generacije lopova koji ce traziti svoje mesto pod naprdnjackim suncem, a kako je on paradigma i simbol vlasti iza koje se desava sav ovaj kriminal nece mu biti lako da odstupi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...