Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

18 hours ago, harper said:

 

Super je ta politika "ja jesam tupan ali ovaj do/pored/pre/ispred/iza mene je jos gori", samo je u medjuvremenu malo postala otuzna njenom besramnom zloupotrebom od strane naprdnjaka poslednjih godina. Sreca je da uvek postoji neki dilber gori od nas koji ce biti arhi-izgovor za sve nase promasaje. Zasto bismo pricali o sebi kad nas neko pita sta smo uradili, uvek mozemo o tom dilberu. Whatever happened sa - neka svako snosi posledice svojih odluka.

 

Ne kazem da nisi u pravu sto se tice razlike u magnitudi stetocinstva izmedju Srbijanke i Djilasa ali dokle cemo vise traziti alibije za jedne ljude u drugima? Zar nam nije poslednjih godina postalo jasno, sada kad smo videli najruznije lice tog fenomena, da je to besmislen sport? Jeste, Djilas je bio veca stetocina od Srbijanke. Je l' ti sad lakse? Je l' to cini manje stetnim ono self-promotion isprdjivanje s belim listicima pre sedam godina?

MIslim da jbi bilo prigodnije da ovakav komentar uputis direktno Srbijanki, ako budeš u prilici. Imao bi argumente na svojoj strani. Tačno je da boluje od nedostatka sposobnosti da sagleda efekte svog javnog delanja.

 

Ne radi se o tome da li je meni lakše nakon što konstatujemo ko je veća štetočina. Moja poenta je da, ako smo Đilasu oprostili ružnu prošlost, kao nekadašnjem visokom funkcioneru, nema mnogo poente da imamo strože standarde prema društvenim akterima poput Srbijanke koji nikada nisu bili na pozicijama odlučivanja i moći. 

 

Drugim rečima, ako smo se resetovali kod Đilasa, hajde da to uradimo i kod Srbijanke. Možda nešto korisno (ovog puta) čujemo od nje. Ovo kažem jer lično više naginjem izlasku opozicije na izbore, ali i načelno.

Link to comment

ne bih ja ni gospa srbu lako resetovala. dala je i ona malo dushe djavolu u ministarstvu obrazovanja gashe knezevica, baveci se stvarima o kojima nema pohma. shto je nesumnjivo zanemarljivo u odnosu na sve shto se kasnije desilo. ali je tako.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
56 minutes ago, pacey defender said:

MIslim da jbi bilo prigodnije da ovakav komentar uputis direktno Srbijanki, ako budeš u prilici. Imao bi argumente na svojoj strani. Tačno je da boluje od nedostatka sposobnosti da sagleda efekte svog javnog delanja.

 

Ne radi se o tome da li je meni lakše nakon što konstatujemo ko je veća štetočina. Moja poenta je da, ako smo Đilasu oprostili ružnu prošlost, kao nekadašnjem visokom funkcioneru, nema mnogo poente da imamo strože standarde prema društvenim akterima poput Srbijanke koji nikada nisu bili na pozicijama odlučivanja i moći. 

 

Drugim rečima, ako smo se resetovali kod Đilasa, hajde da to uradimo i kod Srbijanke. Možda nešto korisno (ovog puta) čujemo od nje. Ovo kažem jer lično više naginjem izlasku opozicije na izbore, ali i načelno.

 

U cemu se ogleda stetnost Srbijankinog javnog delovanja? Ili bilo koga ko npr. se zalaze za bojkot, bele listice, stagod.. Ljudi imaju pravo na stav, imaju neku argumentaciju, mozes da se slozis s njom ili ne, ali nema govora o nekoj drustvenoj stetnosti..

 

Link to comment
47 minutes ago, gospa buba said:

ne bih ja ni gospa srbu lako resetovala. dala je i ona malo dushe djavolu u ministarstvu obrazovanja gashe knezevica, baveci se stvarima o kojima nema pohma. shto je nesumnjivo zanemarljivo u odnosu na sve shto se kasnije desilo. ali je tako.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

+3, Bolonja-nekonzistentna primena, uvodjenje veronauke(rekla je da ce dati otkaz pa nije), 

Link to comment
1 hour ago, pacey defender said:

MIslim da jbi bilo prigodnije da ovakav komentar uputis direktno Srbijanki, ako budeš u prilici. Imao bi argumente na svojoj strani. Tačno je da boluje od nedostatka sposobnosti da sagleda efekte svog javnog delanja.

 

Ne radi se o tome da li je meni lakše nakon što konstatujemo ko je veća štetočina. Moja poenta je da, ako smo Đilasu oprostili ružnu prošlost, kao nekadašnjem visokom funkcioneru, nema mnogo poente da imamo strože standarde prema društvenim akterima poput Srbijanke koji nikada nisu bili na pozicijama odlučivanja i moći. 

 

Drugim rečima, ako smo se resetovali kod Đilasa, hajde da to uradimo i kod Srbijanke. Možda nešto korisno (ovog puta) čujemo od nje. Ovo kažem jer lično više naginjem izlasku opozicije na izbore, ali i načelno.

 

Ma, zasto bismo ti i ja bilo kome bilo sta prastali? Ja uopste nemam tu ambiciju ni kad je Djilas ni kad je Srbijanka u pitanju, samo komentarisem ucinak. Svi oni su valjda imali svoje razloge zasto su zastupali i radili to sto su zastupali i radili, mogu to da postujem ili ne postujem ali niti njima treba oprostaj od mene, niti im ga ja mogu dati. Meni je licno Srbijanka simpaticna, samo njeno politicko delovanje smatram diletantskim. A diletantsko ponasanje u politici koje ne povlaci odgovornost, jer diletant nema zvanicnu politicku funkciju pa ne moze biti kaznjen na izborima, je pozicija ugodna za diletanta ali opasna za drustvo. Toga bismo svi mi, pa i Srbijanka, valjalo da budemo svesni.

Link to comment

Posle ovog Srbijankinog produženog delovanja rekao bih da je krenula stazama onog kolege matematičara.. Tipa "što da ne, iovako mi ne praštaju, ide život, salonaca nikad dosta..."

Možda. 

Link to comment

Na stranu njene price i nebuloze, apsolutno mi nije jasno za koga je tacno sada ona bitna, za kakvu stvar i ciju [emoji849], pa je angazovana da gostuje kojekuda? Cak i da joj zazmurim za bele listice, iako ne znam sto bih, ovo sada sto prosipa, kao da je pala sa Marsa ili zivi neki svoj svet u krugu ljudi koji nemaju veze mnogo bas sa realnoscu. No, to nije nas problem.

 

 

 

Djilasu mogu da ignorisem gluposti, isuvise je bio dobar gradski menadzer, pogotovu kada se jos povuce paralela sa ovom bandom, ali ona stvarno ne znam cemu je doprinela, osim sto smo se par puta u nekoj tamo proslosti slozile u pojedinim stavovima, koji su ocigledno promenljiva konstanta.

 

 

Link to comment

Korupcija i lopovluk sigurno nisu osobine dobrog gradskog menadzera. To sto ima jos gorih od njega u tom pogledu, nije olaksavajuca okolnost. Stavovi nekog intelektualca poput Srbijanke, ne proizvode stetan uticaj u drustvu. Potezi politicara dok su na vlasti i te kako proizvode..

Link to comment
11 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Korupcija i lopovluk sigurno nisu osobine dobrog gradskog menadzera. To sto ima jos gorih od njega u tom pogledu, nije olaksavajuca okolnost. Stavovi nekog intelektualca poput Srbijanke, ne proizvode stetan uticaj u drustvu. Potezi politicara dok su na vlasti i te kako proizvode..



koja korupcija i koji lopovluk? da li stvarno misliš da ga dosad ne bi strpali u zatvor da imaju ikakav dokaz protiv njega? a nekako mi je teško da poverujem da je takav kriminalni mastermajnd da ih nije ostavio...

Edited by aram
Link to comment
3 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

U cemu se ogleda stetnost Srbijankinog javnog delovanja? Ili bilo koga ko npr. se zalaze za bojkot, bele listice, stagod.. Ljudi imaju pravo na stav, imaju neku argumentaciju, mozes da se slozis s njom ili ne, ali nema govora o nekoj drustvenoj stetnosti..

 

 

+1

 

post festum po gloginjama

Edited by morgana
Link to comment
Just now, aram said:

koja korupcija i koji lopovluk? da li stvarno misliš da ga dosad ne bi strpali u zatvor da imaju ikakav dokaz protiv njega? a nekako mi je teško da poverujem da je takav kriminalni mastermajnd da ih nije ostavio...

 

Ovde se nijedna vlast ne obracunava sa korupcijom, vec je generise. Politicki protivnici se ne salju u zatvore zbog takvih stvari kao sto smo videli u poslednjih 20 godina.

 

A Djilas je mudro izabrao da se godinama ne zamera Vucicu, kao predsednik KSS-a mu se i zahvaljivao. Pa se posle 5 godina setio da ga treba rusiti..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...