Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

O Grigoriju sam i ja čuo loše stvari kad sam bio u Banjoj Luci:nobles:, kačio sam negde i klip na kome se sa Dodikom svađa sa novinarom. Mogu da razumem da ga ljudi iz Trebinja hvale jer je zaslužan za izgradnju aerodroma:s_d::s_w::isuse:, ali to me suviše podseća na fontanu na Slaviji...priča o autobusu je ekranizovana u seriji "Meso", tek me je to oduševilo pošto u Srbiji ništa slično neće biti snimljeno u narednih 10 godina.

 

Možda grešim, ali deluje mi kao vrlo negativan lik.

Link to comment

Vladika tajkun. Nije imun na čari modernog svijeta, ali ako ništa drugo ne živi u ideološkim oblacima kao oni zarasli metuzalemi koji isto tako nisu imuni na materijalno i moderne džidžabidže, a usput kenjaju i propovjedaju život iz I vijeka n.e. Nije da se ni Grigorije nije lizao sa vlastima, ali u sukobu njega i Irineja Bačkog Mračnog, biram popa fudbalera, a ne popa đavola. 

Link to comment
13 hours ago, harper said:

Dobar deo nase politicke mizerije ide na racun tog medijski privilegovanog kabinetskog mrsomudjenja o politici od strane ljudi koji jedva da imaju pojma gde zive jer se uglavnom krecu u sebi slicnim krugovima. Naravno da iz toga proizlaze sva ova cudjenja, iznenadjenja, neverice i amaterske, nepromisljene pseudopoliticke ideje koje s realnoscu nemaju nikakvog dodira. Ja verujem da ti ljudi imaju i dobru nameru, i karakter, mnogi od njih, ukljucujuci i Srbijanku, cast i intelektualno postenje ali efekti njihovog "nadzornog ucesca" u politici su katastrofalni. Oni stalno propustaju da primete ocigledno, da se ova vlast ne prima na simbolicke manifestacije protesta, ne prima se na prinicipijelan i akademski obracun s njima, ne prima se na bajke o dijalozima i politickim debatama, ne prima se ni na sta sto ne moze fizicki da okrnji i uzdrma njihovo polje delovanja i arhitekturu moci koje je Vucic brutalno i efikasno prosirio na mnoge oblasti koje nemaju nuzno veze s politikom.

+1

Link to comment
13 hours ago, harper said:

Fino joj ga je zavukla ona zena sto se javila i "pozdravila bele listice iz 2012. godine". Dobar deo nase politicke mizerije ide na racun tog medijski privilegovanog kabinetskog mrsomudjenja o politici od strane ljudi koji jedva da imaju pojma gde zive jer se uglavnom krecu u sebi slicnim krugovima. Naravno da iz toga proizlaze sva ova cudjenja, iznenadjenja, neverice i amaterske, nepromisljene pseudopoliticke ideje koje s realnoscu nemaju nikakvog dodira. Ja verujem da ti ljudi imaju i dobru nameru, i karakter, mnogi od njih, ukljucujuci i Srbijanku, cast i intelektualno postenje ali efekti njihovog "nadzornog ucesca" u politici su katastrofalni. Oni stalno propustaju da primete ocigledno.

Mene uopšte ne interesuju više njihove "dobre namere" kad su svojim delovanjem direktno pomogli da nas snađe ova apokalipsa države i društva. Ne, oni su pametni a mi smo glupi pa ne vidimo Tadićeve mane, npr. Oni su društveno odgovorni pa će i u naše ime naučiti pameti žutu elitu dok smo mi bedni oportunisti. Pitam se da li je ovaj Srbijankin ton od sinoć zapravo principijelni pokušaj da proba da ostane dosledna svom aktivizmu iz 2012 ili je prosto zaista pomerila pameću kad može da tako slepo diskutuje. O opciji da je nekako kupljena/ucenjena zaista ne bih ni da mislim, to bi mi baš bilo strašno. 

Sa ostatkom tvog posta se slažem, posebno sa delom da nam je definitivno potrebnija baba sa motkom iz Toplog dola nego ova sa akademskim titulama. 

Link to comment
15 hours ago, nezvanova said:

mada, nije da ga nisu voleli u vreme kada je tamo bio vladika, nego, kada poceo taj fajt u crkvi koji je predvodio a i dalje vodi irinej backi i tzv patrijarh irinej, pocele su bas gadne glasine o njemu da se sire. tako su vladana perisica i njega (a oni i onaj vladika maksim su jedini branili darvina tj naucni pristup i bili neka progresivna struja u crkvi), oklevetali bas gadno. ono, bas, bas jezive lazi i gadosti su sirili (od toga da su neke nezamislive dragocenisti iz dubrovacke crkve, ciji je staresina bio perisisic, pokrali pa do prica o dovodjenju punog autobusa devojaka grigoriju, dodiku i bodirogi na kokainsko -seksualne seanse)  :tongue: 

 

pa ko sve te pozadinske price nije ni slutio, nije ni cudo da se upecao.

 

a naravno, mastermajndovi svih tih prica bio je bokan i ekipa bliska patrijarhu.

 

Mnogo se pretjeruje. Čuj autobus..

Link to comment
36 minutes ago, James Marshall said:

Vladika tajkun. Nije imun na čari modernog svijeta, ali ako ništa drugo ne živi u ideološkim oblacima kao oni zarasli metuzalemi koji isto tako nisu imuni na materijalno i moderne džidžabidže, a usput kenjaju i propovjedaju život iz I vijeka n.e. Nije da se ni Grigorije nije lizao sa vlastima, ali u sukobu njega i Irineja Bačkog Mračnog, biram popa fudbalera, a ne popa đavola. 

 

+1

 

Његов начин комуникације са Дубровником или Бошњацима је за примјер, и наравно потпуно другачији од наступа Иринеја.

Link to comment
51 minutes ago, James Marshall said:

Vladika tajkun. Nije imun na čari modernog svijeta, ali ako ništa drugo ne živi u ideološkim oblacima kao oni zarasli metuzalemi koji isto tako nisu imuni na materijalno i moderne džidžabidže, a usput kenjaju i propovjedaju život iz I vijeka n.e. Nije da se ni Grigorije nije lizao sa vlastima, ali u sukobu njega i Irineja Bačkog Mračnog, biram popa fudbalera, a ne popa đavola. 

ja kada sam rekla da ga Hercegovci ne vole, nisam misila baš na te što gledaju samo dodovu tv 

ima ljudi koji su bili u direktnom kontaktu sa vladikom i nisu bili baš oduševljeni njegovim ''čovjekoljubljem''

ali ok, nije to ništa toliko strašno što mi (naviknuti na 100x gore) na ovim prostorima, ne bi mogli da progutamo

 

ali kada ga čujem kako priča, ma nema greške, sve bih potpisala

a i lep je :D

i doteran, kao ispod čekića uvek. i lepo miriše  :D (jednom sedela do njega u kafani)

 

tako da da, glasam za njega :happy:

 

 

Link to comment
26 minutes ago, Valkyrie said:

Mene uopšte ne interesuju više njihove "dobre namere" kad su svojim delovanjem direktno pomogli da nas snađe ova apokalipsa države i društva. Ne, oni su pametni a mi smo glupi pa ne vidimo Tadićeve mane, npr. Oni su društveno odgovorni pa će i u naše ime naučiti pameti žutu elitu dok smo mi bedni oportunisti. Pitam se da li je ovaj Srbijankin ton od sinoć zapravo principijelni pokušaj da proba da ostane dosledna svom aktivizmu iz 2012 ili je prosto zaista pomerila pameću kad može da tako slepo diskutuje. O opciji da je nekako kupljena/ucenjena zaista ne bih ni da mislim, to bi mi baš bilo strašno. 

Sa ostatkom tvog posta se slažem, posebno sa delom da nam je definitivno potrebnija baba sa motkom iz Toplog dola nego ova sa akademskim titulama. 

 

Ma, ne interesuju ni mene, prosto nisam besan na njih u konkurenciji svih ovih magnus & bunker karaktera u srpskom drustvu na koje jesam besan. Uveren sam da to sto su radili bar nisu radili iz nekih lukrativnih razloga vec iz licnih sujeta, umisljenosti i pogresne procene sopstvenih sposobnosti da promisljaju politiku na zreo nacin. Imao sam prilike jos pocetkom devedesetih da se upoznam s tim svetom i njihovim politickim angazmanom, jos od tada nemam nikakvih iluzija o njima i ne obracam paznju na ono sto govore.

Link to comment
39 minutes ago, Valkyrie said:

Mene uopšte ne interesuju više njihove "dobre namere" kad su svojim delovanjem direktno pomogli da nas snađe ova apokalipsa države i društva. Ne, oni su pametni a mi smo glupi pa ne vidimo Tadićeve mane, npr. Oni su društveno odgovorni pa će i u naše ime naučiti pameti žutu elitu dok smo mi bedni oportunisti. Pitam se da li je ovaj Srbijankin ton od sinoć zapravo principijelni pokušaj da proba da ostane dosledna svom aktivizmu iz 2012 ili je prosto zaista pomerila pameću kad može da tako slepo diskutuje. O opciji da je nekako kupljena/ucenjena zaista ne bih ni da mislim, to bi mi baš bilo strašno. 

Sa ostatkom tvog posta se slažem, posebno sa delom da nam je definitivno potrebnija baba sa motkom iz Toplog dola nego ova sa akademskim titulama. 

Eh... mane. Kakav eufemizam. 

 

U Utisku nedelje je pored Srbijanke sedela jedna osoba kojoj se sa mnogo vise argumenata moze zameriti da je "svojim delovanjem direktno pomogao da nas snađe ova apokalipsa države i društva"'. A danas razmatramo cak i da glasamo za 1 takvu osobu.

 

 

Edited by pacey defender
Link to comment
38 minutes ago, pacey defender said:

Eh... mane. Kakav eufemizam. 

 

U Utisku nedelje je pored Srbijanke sedela jedna osoba kojoj se sa mnogo vise argumenata moze zameriti da je "svojim delovanjem direktno pomogao da nas snađe ova apokalipsa države i društva"'. A danas razmatramo cak i da glasamo za 1 takvu osobu.

 

 

 

Super je ta politika "ja jesam tupan ali ovaj do/pored/pre/ispred/iza mene je jos gori", samo je u medjuvremenu malo postala otuzna njenom besramnom zloupotrebom od strane naprdnjaka poslednjih godina. Sreca je da uvek postoji neki dilber gori od nas koji ce biti arhi-izgovor za sve nase promasaje. Zasto bismo pricali o sebi kad nas neko pita sta smo uradili, uvek mozemo o tom dilberu. Whatever happened sa - neka svako snosi posledice svojih odluka.

 

Ne kazem da nisi u pravu sto se tice razlike u magnitudi stetocinstva izmedju Srbijanke i Djilasa ali dokle cemo vise traziti alibije za jedne ljude u drugima? Zar nam nije poslednjih godina postalo jasno, sada kad smo videli najruznije lice tog fenomena, da je to besmislen sport? Jeste, Djilas je bio veca stetocina od Srbijanke. Je l' ti sad lakse? Je l' to cini manje stetnim ono self-promotion isprdjivanje s belim listicima pre sedam godina?

Link to comment
1 hour ago, dùda said:

ja kada sam rekla da ga Hercegovci ne vole, nisam misila baš na te što gledaju samo dodovu tv 

ima ljudi koji su bili u direktnom kontaktu sa vladikom i nisu bili baš oduševljeni njegovim ''čovjekoljubljem''

ali ok, nije to ništa toliko strašno što mi (naviknuti na 100x gore) na ovim prostorima, ne bi mogli da progutamo

 

ali kada ga čujem kako priča, ma nema greške, sve bih potpisala

a i lep je :D

i doteran, kao ispod čekića uvek. i lepo miriše  :D (jednom sedela do njega u kafani)

 

tako da da, glasam za njega :happy:

 

 

U mom kraju bi rekli "lafinaš". ali i kao takav, da kažem gradski dripac, podnošljiviji je od ovih egzorcista milion puta. Da je bogdom on npr. patrijarh umjesto ovog estradnog povodljivog pajaca. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...