Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

7 minutes ago, Frile said:

"Aktuelni problemi društva" koje nabrajaš(*) su direktna posledica radikalske politike.

Razglabanje o zagađenosti ili o gužvama u saobraćaju je mlaćenje prazne slame doklegod u skupštini sedi lopovska ekipa.

 

(*) osimi imigracije, kakva problematična imigracija, došli srilančani pa nam otimaju poslove?

Aha, ok, i? Dok ne srusimo radikale necemo praviti proteste zbog litijuma? Necemo se boriti protiv izgradnje zgrada gde su parkovi? Necemo se boriti sa bolji javni saobracaj? Necemo pricati o rastu cena hrane i o tome kako da se to promeni? Necemo se baviti problemom nasilja u skolama?

 

Cekaj da radikali sidju i onda cemo se baviti problemima. Pardon, onda ce doci savrseni DS i LDP pa ce sve biti kako treba, te cemo pricati kako bi bilo opasno da se radikali vrate. Vec smo gledali taj film.

 

Hteo sam reci emigracija ali je povezano. Ne bi dolazili srilancani da nasi ljudi ne moraju da odlaze za boljim sutra.

Link to comment
8 hours ago, vememah said:

Evo Olja kaže da nema pojma zašto je Cane otišao, valjda misli da kad nekom kažeš da treba da počne da se ponaša normalno to nije uvredljivo.

 

https://n1info.rs/vesti/cane-iz-partibrejkersa-dosao-u-utisak-nedelje-pa-odmah-napustio-emisiju/

 

Nije uvredljivo ako se neko ne ponaša normalno. "ne, znam, ali možeš da se titluješ" nije normalan razgovor, pogotovo ne u onom tonu i pozi. Ne znam zašto neko misli da je nepristojno reagovati na nečije izdrkavanje. Rekla mu je s osmehom da prestane, ali on je ocvala primadona, mentalno u pogrešnoj deceniji, ili veku. Nema ništa u bilo kojoj situaciji od tolerisanja nekog ko se po tebi izdrkava.

 

U suštini hteo je da zapiša teritoriju, samo je ispalo da je ona veći ker, pa se potuljeno povukao. Šta da mu radimo.

  • +1 4
Link to comment
8 minutes ago, Venom said:

 

Nije uvredljivo ako se neko ne ponaša normalno. "ne, znam, ali možeš da se titluješ" nije normalan razgovor, pogotovo ne u onom tonu i pozi. Ne znam zašto neko misli da je nepristojno reagovati na nečije izdrkavanje. Rekla mu je s osmehom da prestane, ali on je ocvala primadona, mentalno u pogrešnoj deceniji, ili veku. Nema ništa u bilo kojoj situaciji od tolerisanja nekog ko se po tebi izdrkava.

 

U suštini hteo je da zapiša teritoriju, samo je ispalo da je ona veći ker, pa se potuljeno povukao. Šta da mu radimo.

 

U digitalnoj eri kada postoje klipovi na jedan klik dostupni kao svedocanstvo sta se dogodilo, zaista je besmisleno izmisljati neke narative koji veze sa vezom nemaju. Da ne postoji pa bih jos mozda i poverovao kako se Cane ponasao nedolicno i vikao na sve prisutne, dok je Olja pokusavala da ga obuzda da bi mogla da vodi emisiju normalno.

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Shan Jan said:

Aha, ok, i? Dok ne srusimo radikale necemo praviti proteste zbog litijuma? Necemo se boriti protiv izgradnje zgrada gde su parkovi? Necemo se boriti sa bolji javni saobracaj? Necemo pricati o rastu cena hrane i o tome kako da se to promeni? Necemo se baviti problemom nasilja u skolama?


Na momente zvučiš kao da se zalažeš za novu Beogradsku Hroniku umesto UN :)

 

U načelu je OK ovo što pišeš, i treba se boriti na svim tim frontovima, ali naglasak je na "kako da se to promeni". Obrni-okreni, nema promene do skidanja lopova sa vlasti i ponovnog uspostavlajnja pravne države. Sve te eventualne izborene "pobede" na protestima su šminkanje leša i kupovina vremena od strane vlasti (dok pravimo proteste zbog litijuma, oni potrovaše, rasprodaše i pokloniše ortacima pola države).

Problemi ne postoje u vakuumu, oni su tu zbog ekipe na vlasti. Dok "rešavamo" jedan problem, oni istovremeno kradu na 20 frontova i stvaraju 20 novih problema.
Kad bagra dođe na vlast, ona pljačka sve po spisku. Problem se ne rešava zalaganjem da to rade nežnije i kulturnije.

Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

 

U digitalnoj eri kada postoje klipovi na jedan klik dostupni kao svedocanstvo sta se dogodilo, zaista je besmisleno izmisljati neke narative koji veze sa vezom nemaju. Da ne postoji pa bih jos mozda i poverovao kako se Cane ponasao nedolicno i vikao na sve prisutne, dok je Olja pokusavala da ga obuzda da bi mogla da vodi emisiju normalno.

 

Samo klip sam i pogledao, ne emisiju, jer je inače i ne gledam. Obratio joj se od starta na nepristojan način, cela stvar se samo otrgla kontroli, jer nije pristala da je neko u sopstvenoj emisiji ponižava

 

evo:

 

-ona završava monolog

-čitam ti s usana (mlati zgađeno rukom). kao da pričamo u poverenju

-da, pričamo u poverenju

-ma ne, znam, ali možda da se titluješ

 

što se mene tiče, može ovako s nekim ko ga obožava da priča, ako takvih još ima.

  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, Frile said:


Na momente zvučiš kao da se zalažeš za novu Beogradsku Hroniku umesto UN :)

 

U načelu je OK ovo što pišeš, i treba se boriti na svim tim frontovima, ali naglasak je na "kako da se to promeni". Obrni-okreni, nema promene do skidanja lopova sa vlasti i ponovnog uspostavlajnja pravne države. Sve te eventualne izborene "pobede" na protestima su šminkanje leša i kupovina vremena od strane vlasti (dok pravimo proteste zbog litijuma, oni potrovaše, rasprodaše i pokloniše ortacima pola države).

Problemi ne postoje u vakuumu, oni su tu zbog ekipe na vlasti. Dok "rešavamo" jedan problem, oni istovremeno kradu na 20 frontova i stvaraju 20 novih problema.
Kad bagra dođe na vlast, ona pljačka sve po spisku. Problem se ne rešava zalaganjem da to rade nežnije i kulturnije.

Ali ko da ljudi koji gledaju UN vec ne znaju kakav je vucic. Ja verujem da uspeh ZLF, Cute, 1od5miliona pa i Djilasa ranije je sto su se bavili konkretnim stvarima. Stvarno me smara da vise gledam matire filozofe koji samo unedogled pricaju o tome kako nam propada drustvo a kad dodju na vlast pola njih radi isto. Mislim pogledaj odakle je poteklo rukovodstvo SNSa. Hocu da opozicionari rade sa ljudima, protestvuju sa njima, bore se za njihovo dobro a ne samo da cekaju izbore. Voleo bih da UN vise dovodi takve ljude.

 

Edit: sto shvatam da se nikad nece desiti jer je i Olja jedna od tih koji vole uz kaficu da filozofiraju i loze se da je njihovo da ne prljaju ruke vec da narod treba da ih slusa, ljubi im ruke i radi sta oni smisle u svojim prepametnim glavicama iz nekog visokog drustva sta li.

Edited by Shan Jan
  • +1 2
  • Hvala 1
  • -1 2
Link to comment

Olja je novinarka, a prizivaš opoziciju koja će na ulici sa megafonom da se napušava sa vlašću. Svi to prizivamo, i stvarno nije njeno da izigrava Ćutu nego da ga pozove u emisiju i da kaže šta ima.

@Shan Jan

 

  • +1 1
Link to comment

Ne kazem ja da ona treba da predvodi proteste nego da bi emisija bila bolja da se vise bavi konkretnim aktivnostima gradjana i opozicije na terenu.

  • +1 1
Link to comment
54 minutes ago, Venom said:

 

Samo klip sam i pogledao, ne emisiju, jer je inače i ne gledam. Obratio joj se od starta na nepristojan način, cela stvar se samo otrgla kontroli, jer nije pristala da je neko u sopstvenoj emisiji ponižava

 

evo:

 

-ona završava monolog

-čitam ti s usana (mlati zgađeno rukom). kao da pričamo u poverenju

-da, pričamo u poverenju

-ma ne, znam, ali možda da se titluješ

 

što se mene tiče, može ovako s nekim ko ga obožava da priča, ako takvih još ima.

Samo što nije bilo tako.

Olja predstavlja goste kad završi zašto je pozvala Caneta

....Hvala ti što si došao iako me ne čuješ.

Pa onda otprilike što si napisao...

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

kako u amerikama bajden, tramp, sanders, personifikuju tri politike, mejnstrim, desnicu i levicu, dok ovde se smatra da "starci" i "matori filozofi" , ne razumeju društvo... ne protivim se narativu o političkim starcima, samo pitam, moja pretpostavka je da ti Oljini večni filozofi nisu preuzeli vođstva možda zato što u tim njihovim filozofijama leži neka greška, a ne zbog toga što starost onemogućava promenu , to je kao dnevne novine iz 1980-tih, treba šifrarnik da se razume šta se dešava u mislima političara, živojin pavlović isto mislio da je to zbog političkih staraca, a verovatnije da je bilo do same filozofije i marksizma - koji su tako postavljeni , kao večno i nepromenljivi da su se branili nemogućim jezičkim frazama, tako je sa svim večnim filozofijama, izgube smisao, a emisije - institucije im veštački daju disanje, krivimo filozofiju, ne aktere

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Frank Pembleton said:

Samo što nije bilo tako.

Olja predstavlja goste kad završi zašto je pozvala Caneta

....Hvala ti što si došao iako me ne čuješ.

Pa onda otprilike što si napisao...

 

Nisam to ni registrovao. Ne znam, verovatno je nastavak nečeg pre toga što nismo čuli.

  • -1 1
Link to comment
19 minutes ago, Shan Jan said:

Ne kazem ja da ona treba da predvodi proteste nego da bi emisija bila bolja da se vise bavi konkretnim aktivnostima gradjana i opozicije na terenu.

Pa i to je promena koncepta emisije. Oljin koncept emisije traje više od 30 godina (minus pauza), ne vidim zašto bi se nešto menjalo osim kozmetike. Toliko trajanje je za respekt. To što nas žulja ne treba ona da ispravlja nego da nastavi onako kako je i do sada radila.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Svaka njena emisija od nastanka se svodi na borbu ljudi koji bastine prozapadne vrednosti protiv sila mraka. I sve se uvek na kraju vrti oko raznih politicara i politicarcica, kao da je obsednuta nekom njihovom bitnoscu. Pri tom, gosti su joj u 99% slucajeva metuzalemi koji su bili u najboljim godinama tokom 90tih i nosili tu borbu. Otprilike ko kad se okupi prethodna generacija moje familije i prica o SFRJ i "nasoj slovenskoj dusi" a omladina sa Balkana ili vise nije tu ili zivi neki potpuno drugaciji zivot. Glavu dajem da ljudi ispod 40 godina ne cine ni jedan procenat gledalaca Utiska Nedelje.

 

Rat je prosao, sve partije igraju kako Zapad zeli, nacionalizam je mnogo manje bitan nego nekada. Nasi danasnji glavni problemi su neke stvari koje tada nisu imale primat a ona kao da to nije shvatila. Ogromna zagadjenost, guzve u saobracaju, divlja gradnja, velike cene nekretnina, imigracija, korupcija, los zdravstveni sistem... i kad se bavi tim stvarima opet je to vise slagvort da se prica o politici. 

 

Insajder sa Brankicom je bio dobar primer emisije koja se bavi aktuelnim problemima drustva. To je drugi format al mislim da shvatate :)  

nije rat prosao, odnosno vucic/sns i njegovi pandani u ex yu republikama ne dozvoljavaju da rat prodje

konstanto podgrevaju nacionalne probleme, po potrebi ih kreiraju ili potpuno izmisljaju upravo da se ne bi pricalo o tim zivotno vaznim temama koje navodis

a to rade ne zato sto su po ubedjenju nacionalisti vec zato sto ne samo da ne znaju kako da rese navedene probleme, vec su za vecinu najdirektnije odgovorni

 

i srbija nije gde i ostale evropske drzave, srbija je na nekom svom kursu na koji ju takodje navela ista ekipa upravo da bi mogla da radi ovo sto radi

 

olja b je valjda poslednja osoba na srpskoj medijskoj sceni kjoju treba kriviti sto je ta scena ovakva

opet, kreirana je iz iste "kuhinje" kao i sve ovo gore i preduslov je da bi srbija danas bila tu gde jeste

  • +1 6
Link to comment

čini se da Šan ne misli da je postojanje emisije loše, nego da treba prodrmati filozofska načela, pravce razmišljanja i tako to, kao npr. kad bi okvir razgovora bio marksizam nemoguće bi bilo imati svežinu razgovora, tako i taj, nazovimo ga "oljizam", treba malo izmeniti, novi gosti, nove misli, novi narativi, itd, zbog same emisije, u želji da emisija još dugo traje

  • +1 3
Link to comment

A sto ti drugi ne naprave svoju emisiju za publiku kojoj je UN i staracko smatranje smor?
 

Sta su se namanuli njenu da menjaju? ‘Oce gotov brend da se ne cimaju i ne trose pare praveci svoj od pocetka, a usput i da preuzmu to sto ima od gledalaca koliko je da je..

 

Pri tome se sa njom ne poklapam u svemu, ali brate njena je emisija. 

Edited by Moonwalker
  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...