Jump to content
IGNORED

radiohead


Takeshi

Recommended Posts

tom je prico to i pre 10 godina. tad je prico i da su melodije mrtve. sto moze biti tacno. svaka forma ima svoj rok (en rol) trajanja. ali nije jasno zasto tom nastavlja da sere i objavljuje albume i rokenroulizuje trendove koje su profesionalci apsolvirali pola decenije pre rejdioheda!i kako mrzim njegov glas! i fraziranje, prenemaganje i raspevavanje! uh!rejdiohed bi bio triput zivlji da daju edu da peva!

Link to comment
zasto su Idioteque i Takeshi dobijali brojeve tkol1 - xxxxxxxxx?!
Hm... sad sam pogledao, i ja imam taj broj TKOL1-(8x). Pretpostavljas da sledi TKOL2?Ima logike u tome sto pricas, i nadam se da si u pravu!x-files-believe-796806.jpg
Link to comment

setio sam se nečeg. svojevremeno (decembar 1992., ako se ne varam) creep je na trećem kanalu najavljen kao singl novog benda radiohead, za kojeg je voditelj izrazio sumnju da će dostići slavu tada poznatih sugrađana ride.utisak posle nekoliko slušanja: preforsirana hermetičnost/zvuči kao kolekcija b strana. slušaću ovo još.

Link to comment

i meni tako zvuci kao b-strana. prvi put kada sam preslusao album kao neka retrospektiva poslednjih ploca. pomislim i na to da je sve ovo jedan rezime sta se sve desavalo i da su stavili tacku, a sta ce kasnije da se desavati - nemam pojma, samo mi tako zvuci.feral me podseca uzasno na pulk/pull revolving doors. inace hit mi je: bloom za sada.sto se produkcije tice.. dobra. fali mi neki treci sloj, ali vremenom cu se naviknuti i bice ok.

Link to comment

Pa ne vidim bas puno razloga za hvalospeve.Ne znam u cemu je fora sa ovom ritam sekcijom. Mislim, cuj, ritam sekcijom: ovo je cist home-recording.. Gde je bubnjar? Barem jedan prelaz, jedan slice, nesto...Basista zvuci ko da se stidi. Klaustrofobicni brejkovi i prazne repeticije.Ne cujem nista novo, nikakav napredak.Kada je muzika u ovoj godini u pitanju mislim da je PJ Harvey neuporedivo bolja.

Edited by Minimoog
Link to comment
sad si ih dokrajcio :D
Pa, jbg stvarno... Je l ja nesto propustam? Ovo je radjeno na kompu, vecina pesama se sastoji iz jednog jedinog drum paterna i BYorke-ovog monotonog vokala + neki mutavi padovi.Ovde fali bend.
Link to comment
Pa, jbg stvarno... Je l ja nesto propustam? Ovo je radjeno na kompu, vecina pesama se sastoji iz jednog jedinog drum paterna i BYorke-ovog monotonog vokala + neki mutavi padovi.Ovde fali bend.
pogledah yt za onu "pesmu"to zapravo i jeste patern, preko koga će svako da osmisli svoju verziju i nadogradi sve ono što je bend izostavio
ovo je masterpis u poredjenju s poslednja 4 njihova albuma.
:)i posle reci da nisam u pravu, kad uopšte ni ne slušam neke albume (bendove)
Link to comment

mislis nesto tipa - album je dosadan?evo, ja cu. mislio sam da ce mi nakon vise slusanja prirasti za srce, al nije, naprotiv. i one pjesme sto su mi zvucale dobro na prvi posluh, sad su mi smor. u sustini, sve mi pjesme zvuce potpuno isto

Link to comment
mislis nesto tipa - album je dosadan?
može i to. neko reče gore da liči na nastavak erasera, i počinjem sve više da mislim da je tako. ne bih baš rekao da je dosadan, eraser mi je vrlo dobar, samo što sam ja očekivao radiohead a ne solo yorkea. priznajem, nisam pratio, možda je ovo bilo i najavljivano, ali sigurno nisam očekivao da bude ovako hermetično, skoro kamerno. ili možda ne hermetično na ovaj način. šta znam, neam pojma, što kaže minimoog 'a đe je bend?' mislim da oni (ili on?) mogu ovo da naprave za 37 minuta, mogu da izdaju 365 ovakvih albuma godišnje. apropo proče o poslednja 4 albuma, ovaj mi je najdalji. ali dobro, ja volim đitru, računam da je nešto i do mene.
Link to comment

Medjutim..Ti bubnjevi, oni su u stvari deo nekog promisljenog koncepta. Oni imaju tu primitivnu i monotonu dinamiku na koju Yorke nanosi svoj vokal u slojevima. Nema tu niceg naivnog i slucajnog. Selway je jedan od najboljih bubnjara na svetu a Radiohead ima jednu od najinventivnijih ritam sekcija u zadnjih 20 godina. Stvar je u tome da oni zele da zvuce ovako,... gotovo diletantski: naprave jedan patern i puste ga tako golog kroz celu pesmu. Ovo je u stvari lo-fi album. Radiohead je bend koji ima neogranicene resurse, najbolju opremu, najskupje studije, najbolje producente, svi zele da rade sa njima... a oni su se ovim svrstali na stranu klinaca koji skidaju krekovane programe i prave muziku u svojim sobama. Hvala im na tome.

Edited by Minimoog
Link to comment
Medjutim..Ti bubnjevi, oni su u stvari deo nekog promisljenog koncepta. Oni imaju tu primitivnu i monotonu dinamiku na koju Yorke nanosi svoj vokal u slojevima. Nema tu niceg naivnog i slucajnog. Selway je jedan od najboljih bubnjara na svetu a Radiohead ima jednu od najinventivnijih ritam sekcija u zadnjih 20 godina. Stvar je u tome da oni zele da zvuce ovako.
ne znam da li si *ne mogu da provalim sarkastican ili ne, ali ovo sve stoji sto pises. produkcija jeste drugacija, kao sto sam i napisao u mom postu da fali jedan sloj, treci da upotpuni dozivljaj, a opet moze covek da se navikne na takvu produkciju imajuci u obzir da su perfekcionisti i znaju sta rade.
Link to comment
ne znam da li si *ne mogu da provalim sarkastican ili ne, ali ovo sve stoji sto pises. produkcija jeste drugacija, kao sto sam i napisao u mom postu da fali jedan sloj, treci da upotpuni dozivljaj, a opet moze covek da se navikne na takvu produkciju imajuci u obzir da su perfekcionisti i znaju sta rade.
Ma ja sam u stvari veceras prvi put preslusao album. I iznervirao se.A onda sam ga preslusao jos jednom.Evo sad ga slusam treci put.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...