Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Izbačeni napolje u paketu, borba nastavljena pred vratima.

Malo mi bilo smešno a malo i nije. 

U jednom momentu je pobegao i zavukao se ispod neke police, sve sam pomerao i jedva joj pokazao gde je. Ne kapira da je prošao na drugu stranu. 
Elem, suta me verujem čeka detaljno ribanje podova, a mačku trajni ban boravka u kući, ne računajući podrum.

Link to comment

Nisam rekao da sam ja dodelio ban, neki drugi su doživeli nervne slomove. 

Ja sam kao što vidite fotkao celu situaciju. :D

Generalno nije kućna mačka, imamo dvorište, o ovako boravi u podrumu i garaži.

Problem je i blato koje unese na šapama, pa retko ulazi i da nije bilo miša.

 

Link to comment

Pa jbg, unosi.

Volim macke i nemam nista protiv da boravi u kuci, ali nezgodno je ako boravi i napolju pa unosi prljavštinu. 

Ne brinite, ništa joj ne fali. Ima potpunu slobodu kretanja, toplo mesto za boravak i hrane u izobilju. 

Edited by mraki
Link to comment
17 minutes ago, ivy said:

ma nije problem sto je macka napolju nego panika zbog misa i ribanje :D al dobro...bilo bi nezgodno da je mis pobegao u kuci ali ovako opusteno..

Pa vise od pola sata sam čekao pravi momenat da je iznesem dok je miš u zubima.

A ona se igra i baca ga po celoj sobi, uključujući sto. 

Naravno da je morala pasti jedna dezinfekcija, ništa preterano. :D

Link to comment

Mene je pre jedno 1/4 veka tokom noći probudilo cijukanje. Upalim svetlo, pored kreveta moj mačak i miš. Ja viknem na mačka "sram te bilo!", znam debilno je ali bio sam bunovan, možda sam i mahnuo rukom da oteram mačka i spasim miša. Mačak je uredno uzeo miša i otišao nazad napolje. Posle je moaj mama našla ispod jastuka na terasi na stolici polupojedenog miša.

 

A ovom sadašnjem mentolu sam oteo iz gubice vrapca, poprilično ravnodušno je ušao u kuću i otišao da jede svoje granule. Mislio sam da je vrabac mrtav, pa sam ga stavio na đubravnik da ga odnesem u kontejner, međutim skočio je i otišao u mrak. Očigledno se izvukao jer ga nisam našao posle u dvorištu, a mačak je svakako spavao u kući tako da nije mogao da ga dokusuri, sve da je i hteo. A sa komšijskim paunovima se ne junači. Komšija doduše tvrdi da mu je neka mačka maznula jedno paun-pile ali nisam siguran da bi se ovaj moj ufao da tako nešto uradi... 

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, renne said:

Pa tako se mačke uvek igraju sa ulovljenim miševima, dok ovaj mučenik ne umre od straha

Ona vam donela poklon, a vi tako prema njoj

živ plen je za njih, ubijem je poklon gazdama da barem nekad pojedu sveže meso, kad su nesposobni sami da ulove :happy:

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Овај мој је једном а можда и двапут не сећам се више сав поносан унео у зубима (мртвог) слепог миша у стан са терасе да се похвали.

Уме да атакује и на голубове ал више некако бојажљиво у фазону ‘молим Бога да побегну јер не би знао шта да радим с њима у супротном’

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...