Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Postoje rase koje su manje sklone skakanju, npr. persijska (ali treba izdržati njihove dlake!)  što zbog mirnog temperamenta, što zbog kratkih nogu. Ako uzmeš muško mače(za ubuduće- kastriran mužjak je mirniji od ženke, važi za sve rase) i vaspitaš ga od malena, naučiće gde sme a gde ne. Ja bih mu nabavila još zanimljiviju penjalicu, pa mu ovo tvoje ne bi bio zanimljivo, mada, priznajem, izgleda kao san svake mačke.

Ima neki jutub, gde je macka dobila ultra fensi grebalicu sa pogledom kroz prozor, a ona cuci u nekoj razvaljenoj minijaturnoj kutiji. 

Link to comment

Moguće je. Skoćiće par puta, dreknućeš na nju, malo popprskati vodom i naučiće gde ne sme

 

Dovoljno je da skoči nezgodno jednom i da napravi štetu od par stotona evra. samo zvučnica (gramofonska glava) košta više od trista. Nemam poklopac mada ni to nebi pomoglo jer če skočiti čim zaboravim da ga spustim.

 

Kad će jazza biti odbanovan, on ima gramofon i mačora, prelepog, možda on zna rešenje.

 

 

Inače, nabavka/kupovina neke rasne mačke me ne zanima, samo udomljavanje, neki napušteni bespomoćnici,  kao što su bili oni sarini vidljivi i nevidljivi.

 

 

@sara, jel nevidljivi postao malo vidljiviji?

Link to comment

 Ovo na slici, meni deluje, kao nešto što bi svaka mačka volela da poseduje, da može da leži, osmatra, odskače isl.   :)

 

 

 mada, priznajem, izgleda kao san svake mačke.

 

 

Toga sam i ja svestan, jbg :( Težak problem.

 

Ta soba služi samo za slušanje muzike (i forumašenje) sa strane je krevet i to je sve.

Nema ormana i koječega. Probao bih da osmislim neku vitrinu u kojij će biti i i gramovon, ali to bi otežalo puštanje ploča i, još gore, smanjilo hladjenje pojačala, koje je jako bitno. Mis'im, zato sam i stavio sve na zidne police.

 

@rene, neću te ubedjivati, nije mi to cilj.

Papagaji mi nisu privlačni. jedan je živeo dugo sa nama, otprilike u isto vreme kad i moja kera. Moji sad imaju već trećeg i super se zabavljaju. Papagaj u kući je još jedan dodatni problem za imanje mačke.

 

---------------------------------------------------------

 

 

Inače, kad spomenusmo papagaja, dok smo živeli na NBG-u, matori Ćira, koji je uglavnom spavao na lusteru, jednom se trgao i izleteo na terasu, jer su vrata slučajno ostala otvorena. Za njim je odmah istrčala moja kera i, dok je bio na podu terase, brzo ga uhvatila obema šapama. Mi smo, naravno sporije reagovali i već pomišljali da će da ga pojede ili zgnječi ili maltretira ili pretvori u doživotnog roba. Ali ne, kad smo izašli na terasu, ona se nije  pomerala, samo ga je nežno držala da ne pobegne. I pažljivo nam je pustila da ga uzmemo i vratimo u kavez. Nije on hteo da pobegne, već godinama je bio sa nama nego se nečega uplašio pa izleteo. Da je otišao van terase, ne bi znao da se vrati, tad smo bili na 14. spratu. Ona ga je spasla, siguran sam da je bila potpuno svesna šta radi.

 

Izvinjavam se na offu na ovom topiku, ali, renne je kriv :D

Link to comment

Mozda da stavis jos jednu policu iznad gramofona, dovoljno visoko da ti ne smeta (mnogo) da menjas ploce a dovoljno nisko da ne bude macki interesantno da se zavlaci izmedju gramofona i nje, kad vec moze da sedne na nju odozgo? Ne garantuje da nece babrati sapom po gramofonu ali barem nece pokusavati da sedne na njega.

Link to comment

Da, i to je jedno od rešenja. I uopšte nije loše.

 

No, sad mi pada na pamet papagaj matoraca, nisam o tome razmišljao jer se stara kera lepo slagala sa starom ticom. No, mačke su nešto drugo.

 

Dakle, kako naučiti mačku da ne skače na gramofon i da ne jede papagaje.

 

Meni mačka ima i tu prednost što je ne moram šetati a što trenutno ne bih mogao da pružim psu i ne znam da li ću ikad moći. Ne bih voleo da ga mučim.

 

Što duže razmišljam, sve više mi se čini da je renne u pravu :(

Link to comment

Ja imao i macku i papagaja, nikakvih problema. Papagaj bio vec starosedelac kad je mace doslo, to je kljuc. Onako mala, krenula jednom da se prikrada kavezu, ovaj izaso i kljucnuo je po glavi, plus je mi izgrdili i to je bilo to, nikad vise nije pokusala.

Edited by aram
Link to comment

Ko je bio prvi, mačka ili papagaj, i ako je mačka stigla druga, je l' bila skroz mala, mladunče?

 

Edit, aram odgovorio

 

 

Papagaj bio vec starosedelac kad je mace doslo, to je kljuc. Onako mala, krenula jednom da se prikrada kavezu, ovaj izaso i kljucnuo je po glavi, plus je mi izgrdili i to je bilo to, nikad vise nije pokusala.

 

Edited by Bujodrag
Link to comment

I problem je što moji imaju malog papagaja, ono što se, valjda, zove tigrica. Ne voli mnogo da leti, lenjivac, nego uglavnom šeta po podu (i po matorcima, sad i po meni) i nosi svoje igračkice, razne čepove i komadiće plastike pa kad ih baci sa visine, zadovoljno zvižduće i cijuče. Za razliku od starog Ćire, nije naučio da govori. U svakom slučaju, dovoljno je mali da ne bi uplašio ni mače staro dve nedelje.

 

 

Ne, definitivno, gramofon je rešiv, ali, ovde, sa matorcima, nema ništa od mačke. Oni papagaja mnogo vole, stalno pričaju i svadjaju se sa njim, ne bih imao srca da im to ugrozim.

 

Dakle. ništa od mačke, dovoljno sam razmislio zahvaljujući vašim komentarima na kojima sam vrlo zahvalan.

 

Udomiću neku keru, kad budem malo pokretljiviji. A možda i mačku, al' kad budem mogao da se odselim.

Link to comment

Moguće je. Skoćiće par puta, dreknućeš na nju, malo popprskati vodom i naučiće gde ne sme

 

I onda nece skakati vise pred tobom, ali kada nisi tu...:D

 

Mislim, sve zavisi od temperamenta macke. Neka ce da nauci, neka nece. Tj. svaka ce shvatiti da vlasnik ne zeli da ona skace tu, a sada da li ce da odluci to da postuje je vec druga prica :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...