Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Drugarica koja ima tipa 10 mačaka i vodi računa o njima više nego o sebi je imala peh, tj njena omiljena mačka. Našli su je svu od kolomasti, i nepokretna je na zadnje dve noge. Pukla je na veterinara snimke i inekcije i koješta, ništa nije slomljeno, ali slabo napreduje, već nekih 10ak dana. Msm maca je ok osim što ne opmera poslednje dve noge, a jednu valjda malo i miče.

Kakva su vam iskustva, ima li nade? Čujem za slučajeve da prohodaju i posle mesec dana.. Ako ne prohoda, dali probati sa nekom ozbiljnijom veterinarskom kućom npr? Ovaj je lokalac i meni iskreno ne uliva nikakvo poverenje... Davali su joj valjda i kortikosteroide za eventualne oštećene nerve, itd, itd. 

 

Link to comment

Ljudi, pravim kucicu za moje krovne macke  :thumbup:   :thumbup:   :thumbup:

postavili nam skelu na zgradu, majstori rekli da ce da je postave gore samo ako je donesem , uh, koliko se radujem

Link to comment

Ljudi, pravim kucicu za moje krovne macke :thumbup::thumbup::thumbup:

postavili nam skelu na zgradu, majstori rekli da ce da je postave gore samo ako je donesem , uh, koliko se radujem

Pa ako će oni da mlate alatom tamo, neće to baš ta se svidi mačkama?
Link to comment

joj, nece, i vec im se ne svidja ali sta cu kad smo deo velikog plana

glavnom, radnici imaju caj do kraja zime kod nas samo da pokazu malo razumevanja za macketine

za sada njih tri prate sta se desva, dolaze na klopu najnormalnije, ne deluju uplaseno samo zainteresovano ....za sada

Edited by Sara
Link to comment
  • 2 weeks later...

ljudi, da li vase macke hrcu? primetila sam da moj macak u poslednje vreme kad se onako uvrne pa mu glava bude naopako hrce i mrmlja u snu, a juce je imao neki kosmar ili ne znam sta, uglavnom skocio je iz sna kao oparen, frknuo i sav se bio unezverio. mnogo slatko :wub:

Link to comment

Ovako...

 

Mačak, kastriran, 15-ak mjeseci star, malo deblji od prosjeka. Nakon što obavi No. 2 u pijesak odluči obilježiti tepih brisanjem čmara. Šta može biti razlog? Meni padaju na pamet dvije stvari:

 

a) nije jeo krekere neko vrijeme pa smo mu ih kupili prije neki dan, voli ih više nego išta drugo - znači, malo drugačija prehrana,

 

i/ili

 

b) vrsta pijeska koji mu stavljamo u WC, tj. možda mu ova vrsta iritira analne žlijezde.

 

Već je jednom bio sličan problem sa Ružnim no veterinar mu je samo očistio analne žlijezde pod sedativom (mačak bio pod sedativom, ne veterinar), bez da nam je dao neko objašnjenje kako i zašto do tih problema dolazi.

 

Ako neko imao dobar odgovor - zahvaljujem.

Link to comment

psi hoce da vuku dupe kad imaju gliste npr

a analka ako ne moze da se cisti prirodno mora periodicno da se prazni kod veta

tako je kod pasa, mozda je i kod macaka slicno

 

mene vise brine to sto nece da jede omiljenu hranu

 

 

edit: upala analne zlezde ume da napravi dar-mar, srecom ako je to problem je lako resiv

Edited by Sara
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...