Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

hranim ih kroz resetke na prozoru, a one su na krovu koji je nepristupacan, cak i kad bih rizikovala da se uzverem i propadnem kroz taj krov (bilo vec pokusaja) taj krov nije pogodan jer tu nema zaklona, leti sunce przi, a zimi vetar siba, svaku ciniju na kraju odnese vetar, ispod je prometna ulica, bojim se kutija od stiropora je lagana mogla bi napraviti neki karambol... komsiluk nazalost lud, ne moze se sa njima dogovoriti

a čemu takvo gajenje mačaka na divlje? ako ti se gaje mačke uzmi ih kod sebe u stan.

imao sam slučaj na zelenjaku gde je baba na ulici gajila mačke koje su mi redovno uskakale u terasu, klale golubove, uništavale cveće, pišale & srale. dok je baba laganica izigravala brižnu dušu sa drugog sprata.

 

sada u kraj gde se selim opet ima neka tetka koja gaji oko 15 mačaka na ulici i gde ću opet morati da sklanjam te posude i rasterujem mačke.

 

 

doduše isto sam uradio kada sam odgajio dva okota u biciklani i navukao večnu mržnju komšija zbog nesnosnosnog smrada i đubreta koje sam im priredio, sa time što sam imao 9 godina.

Edited by Ravanelli
Link to comment

ja oduvek zelim da imam macku, medjutim ne trpim zatvorene prozore, ni mreze na njima, zivim visoko, macka ne bi prezivela da padne sa te visine, a ni moji zivci, zato je moja odluka da ne drzimo macku, iako znam da ih mnogi ljudi drze u tim uslovima, ja ne mogu.

Imam dva psa.

Elem, ove macke cije slike stalno postavljam, su kod mene na poslu, pre 7-8g sam se zajebala i nahranila jedno mace, bilo mi je zao posto je bukvalno bilo na ivici smrti. To mace, zvali smo ga Bandit sutradan je dovelo i ostatak porodice (Ujku i Shugi), ja sam nastavila da ih hranim ali ih nisam pripitomljavala, misleci da ce uskoro da ojacaju i odu i da im je bolje da su divlje. Jbg, ostale su. Jedno vreme su se razmnozavale, skoro sve macice sam pohvatala, tako sto ih je Ujka (zenka) donosio na prozor i njih sam udomila. Kad se Shugi razbolela dolazila sam na posao vikendom da joj u pasteti podvalim antibiotik. Mazila ih nisam nikada. Bandit me je ogrebao milion puta (uglavnom kad sam im krala macice) i opet nisam odustala od te bagre. Elem, kad je Ujka u toku jedne godine imao tri legla resila sam da nabavim klopku i da ih sterilisem, sto sam i uradila.

Tako da, nisu moje, jesu moje, ne mogu da odlucim, nije da sam se bas otimala za njih, ali zalivas drvo pa ga zavolis, a ja ove macketine bas volim.

Trudim se da budem odgovorna koliko mogu u ovim okolnostima, nadam se da jos nisam dosla u kategoriju tetka-mjau.

Taj `moj` krovni prozor je jedini na toj vertikali, niko nas i ne vidi, tako da bez obzira sto redovno perem sims (da ne bi druge macke dolazile) mislim da nikako nisam nocna mora za komsiluktm.

Inace, brojno stanje nam je 3 (Ujka, Smrda, Zivota) i to se nece menjati

moji miljenici Bandit i Shugi su uginuli prosle godine 

 

edit: nikad duzi post :huh:

Edited by Sara
Link to comment

 

doduše isto sam uradio kada sam odgajio dva okota u biciklani i navukao večnu mržnju komšija zbog nesnosnosnog smrada i đubreta koje sam im priredio, sa time što sam imao 9 godina.

:))) neki ljudi ostanu zauvek mladi

Link to comment

e, imam dva crna macka, nemaju vise od dva meseca, slatki, pokupila ih drugarica sa ulice, jednom se oci oporavljaju i bice OK, drugo ce ostati coravo dibiduz, ako znate nekog ko bu udomio, javljajte 

 

 

p.s. slepe macke se inace sasvim lepo snalaze kao kucni ljubimci, ne mase posip, ne udaraju u namestaj, igraju se, skoro kao da vide

Edited by Sara
Link to comment

Pustio na preskok pa me smorilo odusevljeno razgledanje loovine. Znam od ranije parodiju  na ovo

 

https://www.youtube.com/watch?v=0zy9DfUw9eI

veselo je ovo. 

 

meni bilo interesantno da macke uglavnom dzedze oko kuce. moj macor je znao da nestane po par dana pa sam zamisljao da je stigao na drugi kraj drzave i nazad. i super mi je to sto jedni drugima kradu hranu. znao sam da neke macke imaju obicaj da se odomace u par familija al mi ovo upadanje na gajbe nocu kad macor domacin nije tu da bi krali klopu bas interesantno - sa sve teorijom da je to zamena za lov. i rad na smenu na istoj teritoriji mi bio zanimljiv. sve u svemu, interesantno, bez obzira sto je na momente razvuceno.

Link to comment

Obozavaju da kradu. Pisao sam vec kako ignorisu sipane granule a na stolu kidaju kesu da ukradu te iste granule.

 

Tako sto puta sa nekim suhomesnatim. Nema njima sladje od cornutog.

 

85168885.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

ovaj pozadi isto moj macor. pre jedno mesec dana ladno doneo vevericu. da nije strojen, bilo bi mi jasnije al ovako... doduse jesen je, ima razne hrane, primetio sam da su se veverice podgojile, moguce da i to utice. 

 

ovaj narped je ocito high flier, lici na zuckerberg-a. 

Link to comment

Obozavaju da kradu. Pisao sam vec kako ignorisu sipane granule a na stolu kidaju kesu da ukradu te iste granule.

 

Tako sto puta sa nekim suhomesnatim. Nema njima sladje od cornutog.

 

 

pih granulice, kupi ti njima svinjska pluća u mesari, sitno im iseckaj pa da vidiš kako se jede u slast ^_^ 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...