Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Stigao i BoJack četvrta sezona. Mora se bingovati a vremena nema :(

 

Maestralna je, nađi vremena. Humora ima primetno manje nego ranije, ali emo quotient je through the roof. Čak sam kraj i nije onoliki downer kakav je bio u svim prethodnim sezonama. 

 

I dalje mi je neverovatno kako od one šljampave animacije i celebrity sprdnje uspevaju da sastave totalni tearjerker za svakog ko ima majku, oca, ćerku, sestru, nerođenu bebu ili dementnu babu.

Link to comment

+1000, fantastična sezona čak i za bojackov standard. Što znači nekih 6 koplja iznad televizije koju prave obični smrtnici -_-

 

Ima i dalje odličnog smeha, jedino je malo proređen pred kraj. Mislim osvrnimo se samo na onaj fantastičan tommy schlamme setup, pa gde bre to još ima :D

Edited by Ruxin
Link to comment

Pa eto, primer kog si se setio je pun, po definiciji ne baš neki previsok nivo humora a ima ih dosta - Courtney Portnoy portrayed the formerly portly consort in a seaport resort; courtly roles like the formerly portly consort are Courtney Portnoy's forte, but that's sort of been thwarted unfortunately cause Courtney's purportedly falling short of shoring up fourth quadrant support.

 

U ranijim sezonama nisu insistirali na takvom kvantitetu, meni je neuporedivo kraći Guten Bourbon: the urban German bourbon i dalje jedna od najboljih stvari u celoj seriji :D

Link to comment

Courtney Portnoy portrayed the formerly portly consort in a seaport resort; courtly roles like the formerly portly consort are Courtney Portnoy's forte, but that's sort of been thwarted unfortunately cause Courtney's purportedly falling short of shoring up fourth quadrant support.

Da, sa ovim su preterali ove sezone, to mi je jedina zamerka. Bilo je mnogo efektnije u manjim dozama. A ono nisam naveo zato što mi je najbolja fora, nego što je tako idiotski savršen setup da mislim da jedino bojackovcima može da padne na pamet. Nisam siguran da je pun tehnički gledano, ali nije ni toliko bitno, bojack svakako nikad nije bio iznad humora za sirotinju :)

 

Najbolja fora je woodchuckovo pravo ime -_-

Edited by Ruxin
Link to comment

Springfloden

 

Kako gledam košarku, primetio sam ovu seriju na RTS-u. Učinilo mi se da je vredna gledanja, pa sam je skinuo celu i nisam se prevario.

 

Ovo je samo po diskursivnosti motiva i uobičajenim tematizacijama tipična skandinavska serija. Srećom, sve to uveliko nadilazi razvijajući finu naratologiju u kojoj kroz svest o žanru lepo nalazi svoja rešenja i svoju vrstu tautologije kojom prepliće misterioznu oniriju kriminalističke istrage.

 

Serija na nivou odličnih francuskih trilera. Preporuka. Heh, zna i RTS ponešto...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...