Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

meni knjiga previse magijaska za istancani ukus, ali je mnogo lepo napisana i jezik je fantastican, onaj džejnostinovski koji bas volim. sjajne su i fusnote, sto kaze malkin, malo opustenije nego kod Boga, prijemcivije. (kad smo kod alternativnih istorija, ali bez magije, ovo je spektakl. prvo sam imala otpor jer je dobitnica kosta kafe nagrade, a i njen krimic mi bio previse mejnstrim, mada u seriji glumi dzejson ajsaks pa je moglo da prodje. kad ono, knjiga fenomenalna, i ona zena, shvatila ja, pravi jebeni pisac.)

 

ali serija mi nekako decije deluje. malo sam bindzovala umorna, mozda cu da se predomislim kad budem gledala u drugim uslovima.

 

nego, gde pricate o silicon valley? 

Link to comment

ne preporučujem slušanje Dž. Strejndža. retko kad knjige sa puno fusnota ispadnu dobre u audio izdanju. probao ja tako da slušam Infinite Jest i žešće se pokajao :D

Link to comment

nego, gde pricate o silicon valley? 

 

Na sitkom temi zato što je Lrd parapsihosadista. Tamo se priča i o Futurami, iz istih razloga.

 

Naučno je dokazao da 99% svega pod kapom nebeskom spada u sitkome. Kad god se čovek nasmeje, njegov život automatski potpadne u tu kategoriju. Podžanr koji proždire stvarnooost :ph34r:

Link to comment

pa kad je lrd orakl, tako ce izgledati svet u mojoj buducnosti, zivot=sitkom, 365 lepih dana sa puno smeha, svi da izgledaju kao ros i rejcel i monika i cendler, a dzoi i fibi dvorske lude.

 

hvala za sv, idem da pitam sta me zanima.

Link to comment

Ma nisam ni ja očekivao nešto eksplicitno, ali malo me je smaralo da gledamo u svakoj epizodi kako bukvalno plešu po celu noć.

 

Pa dobro™, ovo je stari mitski motiv, vile i vilenjaci i štagijaznamci te uhvate u čarobno kolo i plešeš i ne znaš da prolazi vreme.

 

Na sitkom temi zato što

 

Tamo i pripada, da.

Link to comment

lurde, velicaj ovaj momenat, na tvojoj sam strani u raspravi sa vinijem.

 

Ja znam da si ti uvek na mojoj strani uvek, ali cenim autovanje. :wub:

Link to comment

 

"The magic that we magically do here is respectable magic, not the magic of the magicians who used to magic shit up magically whenever they magicking magicked it."

 

Kažem ženi da gledamo ponovo i brojimo medžike ko nekad maji luna zeleno a ona kaže da neće, da se i tako smorila od serije dok ovi prave brodove od kiše a mi umiremo bez klime.

Ah ta manuelna vremena, sad samo okineš crtl-f i pomnožiš.

 

ze.jpg

Link to comment

Ja sam citala Strangea i Norrella pretprosle godine, mnogo mi se svidela knjiga, kao i stil kojim je pisan. Mislim da sam je u momentima i namerno odlagala jer nisam zelela da se zavrsi. :)

 

Jedva cekam da pogledam seriju, kako su docarali..pa sve..a pogotovo "gentleman with thistle-down hair" kao i ono Dzonatanovo preuredjivanje geografije tokom rata :D

 

 

Serija nije izdata pa da moze da se kupi, ili gresim? Ne nalazim nista o izdanju na BBCjevom sajtu: http://www.bbc.co.uk/programmes/p02mrqzv

Link to comment

Ja sam citala Strangea i Norrella pretprosle godine, mnogo mi se svidela knjiga, kao i stil kojim je pisan. Mislim da sam je u momentima i namerno odlagala jer nisam zelela da se zavrsi. :)

 

Jedva cekam da pogledam seriju, kako su docarali..pa sve..a pogotovo "gentleman with thistle-down hair" kao i ono Dzonatanovo preuredjivanje geografije tokom rata :D

 

 

Serija nije izdata pa da moze da se kupi, ili gresim? Ne nalazim nista o izdanju na BBCjevom sajtu: http://www.bbc.co.uk/programmes/p02mrqzv

 

PPP se uglavnom bavi homeokupovinom, drevnom kineskom kupovinom i alternativnom kupovinom, pošto savremena zapadna kupovina najčešće ne nudi rešenja.

Link to comment

има увек опција да се одгледа сад, а плати касније, ја то радим са игрицама (за које нисам сигуран да ли ваљају), скинем пробам, ако ми се свиди, онда легализујем

Link to comment

Prosto me je zanimalo da li vec moze da se kupi u fizickom izdanju, zgodno bi doslo kao poklon jos jednom ljubitelju knjige kome ce rodjendan uskoro a koji ni ne zna za postojanje serije :) Verovatno ce biti u nekom momentu, mislim da su tako i TV filmovi po Pracetu izasli posle n godina.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...