Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Gledam i dalje Wayward Pines. šta ću to mi dođe ko grešno zadovoljstvo. :D

 

Juče je bila 5 epizoda u kojoj su nam otvorili oči, tj. saznali smo šta je zaprovo taj mali idilični grad u Ajdahu. Malo je neobično što se to desilo, iznebuha u sred sezone, pa ostavljam mogućnost da možda i nije skroz istina.

Link to comment

Gledam i dalje Wayward Pines. šta ću to mi dođe ko grešno zadovoljstvo. :D

 

Juče je bila 5 epizoda u kojoj su nam otvorili oči, tj. saznali smo šta je zaprovo taj mali idilični grad u Ajdahu. Malo je neobično što se to desilo, iznebuha u sred sezone, pa ostavljam mogućnost da možda i nije skroz istina.

 

Hahaha, pa potpuni je cirkus i trešerana! :lolol: Ništa, selimo Wayward Pines na SF serije. A onda čekamo novi obrt na kraju. :)

Link to comment

Da, dva obrta na 3 sata, SF ili mistika, atrofirana drama, ko bi to rekao za išta na čemu je radio M. Night Shyamalan...

 

Liči ovo tupljenje i na mnoge druge, ali nisam to očekivao od Matta Dillona. Valjda će se ipak javiti razlozi što je prihvatio baš ovaj TV projekat...

 

Nisam još gledao petu epizodu, ovu Jamesa Foleya, koja barem po reditelju najavljuje bolje. Onda nas čeka finale Tima Huntera, osma i deseta epizoda, pri čemu je devetu epizodu radio manje poznati Nimród Antal, pa još imam nade da će "Dillon nadjačati Shyamalana" i da će serija makar postati zanimljiva...

Link to comment

nekim čudom ja do danas nisam znao da je BBC napravio adaptaciju Džonatana Strejndža :mellow:

jel gledao ko? valja li? smeju li ljubitelji knjige da se usude da gledaju?

strepnja mi je dublja od nade...

 

 

edit. povlačim reč. trejler deluje odlično  ^_^

1 hajp!

Edited by malkin
Link to comment

E napokon se nakanio i odgledao 4 prve epizode The Missing. Odlična je doduše baca u bedak...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

pomognite drugaru u nevolji, treba mi treca sezona friday night lights. posaljite link na om ako nadjete, moze i epizoda po epizoda.

Link to comment

Sense8.

 

Najvece iznenadjenje poslednjih godina. Ne najbolja serija (mnogo je daleko od toga), vec najvece iznenadjenje.

 

Brat i sestra Wachowski, spektakularno skupa produkcija, SF premisa i razrada koja pati od unutrasnje nekoherencije (kao i sve sto rade Lana i brat, uostalom), stravicnih stereotipova, naivnih podzapleta, ali nekako se to sve JEBENO PRASTA bez ikakve zadrske jer sam malo kada video ovakvu ljubav autora prema likovima, toplinu i empatiju, i, brate, voznju koja drzi od epizode do epizode, kao u luna parku.

 

A ovoliko queer sadrzaja ne znam da li sam ikada video na mainstream televiziji. Serija otvara pitanja queer teorije, rodnog identiteta, igra se sa njime na nacin koji je ponekad i apsolutni mindfuck, kao u slucaju telepatske orgije 8 ljudi u jednoj epizodi gde ne samo da se ne zna ko koga jebe, vec ni kog su pola jebane osobe i njihovi jebaci, jer telepatski dele iskustvo sa celom grupom. Jednu epizodu rezirao je Tom Tykwer, ulozivsi u nju sve svoje majstorstvo, i ona je posebna poslastica. 

 

Ako vam se ne gledaju pederi koji se karaju otpozadi, propustite seriju jer toga ima puno i maltene u svakoj epizodi. Mislim da je to smanjilo javnu ocenu serije.

 

A kada u seriji dodjete do ove pesme, pripremite se da vam odzvanja u glavi naredna tri dana.

Ma ja sam u stvari postao fan ovo dvoje.

 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

uejuord pajns posle kilavog starta, postaje baš zanimljiv (a i ovaj met od kada ga prvi put gledah u kopolinom rambl fiš, jbt ISTI! dorijan grej...)

Link to comment

Lepi dugi kadrovi, lep nivo produkcije, scenario je smeće. Prekinuo sam da gledam na početku druge sezone u kojoj startuje Charlotte Rampling. Verovatno većina hvali ovu slabašnu seriju.

 

Black Sea si pominjao, pa odavde fotografija u tom filmu, a scenario u tom filmu je iz serije Utopia. Dakle, dve reprezentativnije čisto hipsterske serije u poslednje vreme. Ako to voliš takve, gledaj i Broadchurch...

Link to comment

Kada smo već kod Ostrva, videh ovu repliku na Poslednjem filmu:

 

Starred Up(2013)  glavni glumac je "onaj" iz '71.

pa da ponovim povodom toga:

 

The Runaway (2011)

 

Prilično zanimljiva britanska serija iz šest epizoda od po 45 minuta. Među ostrvskim serijama iz poslednjih godina ova mi se pomalo ističe po malo klasičnijim dramskim osobenostima. Dobra ekranizacija romana o kome ne znam ništa. Joanna Vanderham, Alan Cumming i Jack O'Connell u glavnim ulogama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...