Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Pogledao sam prvu epizodu hrtvatsko-ukrajinske serije "Šutnja" koja pomalo zanosi na skandinavsku školu.

I utisak mi je onako™... pogledaću i drugu epizodu da vidim je li čemu, za sada ne deluje spektakularno.

 

 

 

 

Dramska serija Šutnja, nastala u suradnji HRT-a i produkcijske kuće Drugi plan, uvrštena je u prestižni program Berlinale Series Market, koji, prema riječima organizatora, predstavlja izbor projekata iznimne umjetničke kvalitete i velikog tržišnog potencijala. Uz HRT i Drugi plan, serija je rađena u koprodukciji s njemačkim Beta Filmom, ruskom Star Mediom, ukrajinskim streaming servisom OLL.TV, a kao ko-producent projektu se na kraju pridružio i njemački javni servis ZDF/Arte.
Scenarij za seriju, nastalu prema motivima romana Drage Hedla, napisao je Marjan Alčevski, producenti su Miodrag Sila i Nebojša Taraba, a režiju potpisuje Dalibor Matanić. U glavnim ulogama nastupaju poznata ukrajinska glumica Ksenija Mishina, Goran Bogdan, Darko Milas, Sandra Lončarić, Leon Lučev, Zlatko Burić i brojna druga poznata glumačka imena.
Prva sezona šestodijelne serije snimana je od ožujka do lipnja 2021. na lokacijama u Zagrebu, Osijeku i Kijevu, u Ukrajini.

Link to comment

Završio This Is Us S05.

 

Fascinantna je ta serija, ne zasniva se na bilo čemu osim ljudskim odnosima i emocijama, praktično nema ni radnju osim života samih aktera, ali je nekako realna pa uspeva lako da veže gledaoca za sebe. Ova peta sezona je nekako posebno teška, kao da mi je knedla u grlu svih 16 epizoda, a utiče verovatno što mi je Rendal Pirson jedan od omiljenih likova ikada u serijama, sjajno koncipiran i odglumljen.

Mana je preveliki broj flash back-ova, ali sve ostalo radi, manje više kao i u prvim sezonama.. Ne znam dokle planiraju ovako, ali nije serija koja ima ovoliki vek trajanja a da jedva čekamo kraj što je uspeh samo po sebi, jer kvalitet obično jenjava sa štancanjem sezona. 

 

Edit: 6. je poslednja.

Edited by Mil@n
Link to comment

Hteo sam post da ostavim ovde, pa napisao u HBO max, slučajno (dokaz da sam rastrojen)

 

Euphoria S02.

 

Jebem ti.

 

Jebem ti.

 

Jebem ti. 

 

Drugi put mi se u životu desilo da ustanem, sednem, stavim glavu u šake i isplačem se kao nenormalan dok slova idu po ekranu, prvi put posle poslednje epizode Six Feet Under.

 

Druga polovina sezone spada u domen nečega najbolje snimljenog ikada. Ne postoji segment serije koji nije na najvišem mogućem nivou, gluma, priča, režija, kamera, muzika.

 

Mrzi me da tražim superlative, možda ih i nemam, da opišem ovo savršenstvo,  a i nije mi dobro i treba mi malo da se smirim.

 

Sam Levinson, hvala ti.

 

p.s. svako mi misli da je serija preterivanje, svojstvena samo Američkom podneblju jer su njihovi tinejdžeri veći drogoši, a naši su samo tablet manijaci, nije svestan koliko je u krivu. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Mil@n said:

Hteo sam post da ostavim ovde, pa napisao u HBO max, slučajno (dokaz da sam rastrojen)

 

Euphoria S02.

 

Jebem ti.

 

Jebem ti.

 

Jebem ti. 

 

Drugi put mi se u životu desilo da ustanem, sednem, stavim glavu u šake i isplačem se kao nenormalan dok slova idu po ekranu, prvi put posle poslednje epizode Six Feet Under.

 

Druga polovina sezone spada u domen nečega najbolje snimljenog ikada. Ne postoji segment serije koji nije na najvišem mogućem nivou, gluma, priča, režija, kamera, muzika.

 

Mrzi me da tražim superlative, možda ih i nemam, da opišem ovo savršenstvo,  a i nije mi dobro i treba mi malo da se smirim.

 

Sam Levinson, hvala ti.

 

p.s. svako mi misli da je serija preterivanje, svojstvena samo Američkom podneblju jer su njihovi tinejdžeri veći drogoši, a naši su samo tablet manijaci, nije svestan koliko je u krivu. 

@3opge ce da te odlikuje Bostonskim vitezom prvog reda :D red je da i ja pocnem da gledam.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
5 minutes ago, Mil@n said:

Hteo sam post da ostavim ovde, pa napisao u HBO max, slučajno (dokaz da sam rastrojen)

 

Euphoria S02.

 

Jebem ti.

 

Jebem ti.

 

Jebem ti. 

 

Drugi put mi se u životu desilo da ustanem, sednem, stavim glavu u šake i isplačem se kao nenormalan dok slova idu po ekranu, prvi put posle poslednje epizode Six Feet Under.

 

Druga polovina sezone spada u domen nečega najbolje snimljenog ikada. Ne postoji segment serije koji nije na najvišem mogućem nivou, gluma, priča, režija, kamera, muzika.

 

Mrzi me da tražim superlative, možda ih i nemam, da opišem ovo savršenstvo,  a i nije mi dobro i treba mi malo da se smirim.

 

Sam Levinson, hvala ti.

 

p.s. svako mi misli da je serija preterivanje, svojstvena samo Američkom podneblju jer su njihovi tinejdžeri veći drogoši, a naši su samo tablet manijaci, nije svestan koliko je u krivu. 

znači mjerkam je otkad je izašla, ali sad kad čitam ovo, nisam siguran da li je ovo pravi trenutak za ovu avanturu, za dodatni raspad.

 

p. s. 

što se tiče posljednjeg pasusa, zar ovo svakako nije rimejk izraelske serije? 

Link to comment

Ne znam, možda mi se samo namestilo, nervozan sam nešto od sinoć, ustao oko 12, prešao u dnevnu koja je bila zamračena, fon mi bio silent (što je baš retko), tako da sam baš uplovio u seriju, odgledao u cugu poslednje 4 epizode.

 

Edit: čija je serija, nije ni bitno, kao i da li je rimejk ili ne. Više sam mislio na to da uopšte nije nerealna koliko bi (ako bi) prosečan gledalac pomislio.

 

Da me sad neko pita, rekao bih da u esenciji serije nije ni droga već gubitak, na 100 načina, od kojih nijedan nije lep.

Edited by Mil@n
Link to comment

Ma ja to govorim za sebe, trenutno mi je maksimum emotivne involviranosti na nivou gledanja Dva i po muškarca ili eventualno nekog vesterna sa Klintom. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...