Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Znači da se ne počinje?



... Shiit has hit the fan...

Ako si gledao skoro Narcosa nece ti se svideti, kod mene je doslo do zasicenja istom tematikom.

Ako ti ne smetaju scene brutalnog nasilja, gledaj Gangs of London, odlicna je i vrlo nasilna.
Link to comment
11 hours ago, autsajder said:

Succession je ozbiljno dobro urađena serija o finansijskoj uber eliti, kojoj sve materijalno u životu samo pada pod noge. Svi likovi su grozni ljudi - sebični, prevrtljivi, bolesno ambiciozni, korumpirani, sadisti prema podređenima, ponizni pred šefovima.. a zaplet dobro vozi kroz tu žabokrečinu borbe za pozicije i uspon u poslovnoj hijerarhiji. I bogati plaču, uz dobru glumu i produkciju na nivou. Uvjerljivo je u proleterskim očima. (Dobro osim kad gliser pod crnogorskom zastavom krene na poslovni sastanak negdje iz Dalmacije do Tasosa i vrati se istog dana.)

 

Nisam fan bindžovanja, ali me je povuklo par puta da pogledam 2-3 epizode za dan. Treća sezona treba da krene svakog trena poslije korone.

opaka serija.

 

Link to comment

Nažalost, prilično slaba serija koja u svom konstruktu nalazi nešto potvrda ideja na osnovu kojih je stvorena. Ostajući podređena teškoj i posve ograničavajućoj obavezi sopstvene tendencije, ostavlja malo prostora kreaciji koja se mahom svodi na nešto oduška u ritualnoj igri. U tom pogledu serija je više naučna i to u najgorem smislu te reči.

 

Na drugoj strani, tehnički aspekti i glumci su na najvišem mogućem nivou mada su svoje ambicije mhom podredili političkim ciljevima.

 

Sve u svemu, ova serija je možda bolja na dugo gledanje, ali je možda najbolja na nulto gledanje, odnosno na nivou slaganja sa konceptom koji ju je programski odredio od prvog trena stvaranja.

Link to comment
23 minutes ago, Niveamen said:

The Great je dobra serija,odgledao 5 epizoda i bas drzi paznju.Ovako nesto rusi nikad ne snimili,ali zato Hulu 😁

dobra serija, kao Black Adder ali malo ozbiljniji. Hoult dosta vuce na Hugh Laurieja iz BA ali se bas trudi da ne pretera.

 

 

 

Link to comment
18 hours ago, 3opge said:

opaka serija.

 

 

Nisam hteo da se nadovezujem na čoveka jer sam hvalio succesion 10 puta, ali malo šta tako kvalitetno je izašlo proteklih godina, meni barem. Jednostavno, lektira. Poslednja epizoda druge sezone je meni barem najbolja pojedinačna epizoda bilo čega takođe u poslednjih par godina i to ne zbog samog kraja. Od prve do poslednje sekunde, sve je savršeno.

Link to comment




 
Medjutim, serija ciju novu sezonu najvise iscekujem je Euphoria, ne pamtim kada mi se jedna serija te tematike toliko svidela, svih 8 epizoda su bile sjajne.
Radnja je vezana za srednjoskolsko ludilo kroz koje prolaze tinejdzeri u danasnje vreme, uz lako dostupne svakakve droge i sveprisutne drustvene mreze.
Zendaya je carica i mogao bih da je gledam dok satima ne radi nista, dok su Alexa Demie i Sydney Sweeney pravi melem za oci i znaju dobro da glume.
Nisam pretrazivao ovu temu, tako da ne znam da li se vec diskutovalo, ali preporucujem seriju svima koji vole sex, drugs & rock'n'roll hip-hop [emoji4]
 
https://www.imdb.com/title/tt8772296/
 
qzi67BM.jpg


Odgledala pre neki dan. Dopala mi se serija, samo mi deluje pomalo preterano. A opet.... ne sumnjam da mozda i jeste tako negde ali se pitam u kolikoj meri su nasi tinejdzeri takvi. Nemam dodira sa tom starosnom grupom pa mi se nametnulo poredjenje.


Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to comment
15 hours ago, gagilija said:

Odgledala pre neki dan. Dopala mi se serija, samo mi deluje pomalo preterano. A opet.... ne sumnjam da mozda i jeste tako negde ali se pitam u kolikoj meri su nasi tinejdzeri takvi. Nemam dodira sa tom starosnom grupom pa mi se nametnulo poredjenje.

 

 

Euphoria je dosta autenticna sto se tice dela vezanog za ilegalne supstance, oko seksa se verovatno malo preteruje, ali meni nije smetalo :D

Serija je vezana za americke tinejdzere, ne verujem ni ja da je takva situacija identicna i kod njihovih srpskih vrsnjaka, iako klinci i ovde vole sintetiku.

Meni su sve glavne glumice bile fenomenalne, i sto se tice izgleda i sto se tice glume, a muzika u seriji je bila bas po mom ukusu, jedva cekam drugu sezonu.

 

Nego dosta me serija podseca na film Kids (1995), obozavao sam taj film, od pocetka do kraja je bio ludilo, plus Njujork i skejteri, kao i tada mlada Rosario Dawson :wub:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...