Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

will arnet ima predubok glas za svoj lik. bojacku mnogo bolje pristaje. 

saću da finiširam prvu sezonu, juče sam bio ometan. dobra mi je ona sa gudranjem jer baš naruši onaj ustaljeni tempo. 

Link to comment
2 hours ago, Ajant23 said:

 

Pa, da, tu je negde na tom nivou i serija kao i ova tvoja replika...

 

obzirom da si do juce hvalio the good wife a ista ekipa radila i jedno i drugo i po formatu su identicni...nepotrebno kontriranje. pitam se samo da li gledao makar prvu epizodu jer imas naviku da kritikujes nesto na nevidjeno

Link to comment

Naravno da izmišljaš. A, taj topic ovde bolje da ne pominješ u kontekstu mog pisanja o seriji The Good Fight obzirom da je prilično jasno sa čime je sve poredim kada kažem da "meni lično je lošija od Dobre žene, jedva gledljiva... Potrošila se ionako tanka lukavost, vrte se u tom svom podmetanju pomalo na silu..." i da "nije (to) ni blizu standardnom američkom miljeu advokature i sudnice. "

Link to comment

tvoje reci....i citaj pazljivo sta pisem, od uzbudjenja ti misli lete na sve strane. fukin ludak....jel treba da nagadjam sa kojim ajantom pricom? koliko vas ima?!?

 

The Good Wife (2009– ) - najuspešnija sudska drama naših dana. Ima sudskih okršaja kao i okršaja prilikom uzimanja izjava od bitnih strana. Ovo drugo će praktično biti jedini vid sukoba u seriji Damages i može biti skoro jednako zanimljivo kao i okršaj u sudu. Serija je vrlo diskurzivna u smislu nekakve ideje i javnog i političkog diskursa, koji se u televizijskim drama uglavnom svode na tračerajski najniže nivoe tabloida. Ali, sve se to solidno mesi, poigrava se sa različitim uspesima. Niz likova i poznatih glumaca u gostujućim ulogama čini sve još dinamičnijim. Prilično zanimljiva serija koja bi se do sada mogla podeliti u tri faze: prva i druga, treća i četvrta, i tek završena peta sezona. Jedna od ređih sudskih drama koja je na nivoima Bochcove i Kelleyeve produkcije.”

 

 

Edited by mustang
Link to comment
3 hours ago, mustang said:

tvoje reci....i citaj pazljivo sta pisem, od uzbudjenja ti misli lete na sve strane. fukin ludak....jel treba da nagadjam sa kojim ajantom pricom? koliko vas ima?!?

 

The Good Wife (2009– ) - najuspešnija sudska drama naših dana. Ima sudskih okršaja kao i okršaja prilikom uzimanja izjava od bitnih strana. Ovo drugo će praktično biti jedini vid sukoba u seriji Damages i može biti skoro jednako zanimljivo kao i okršaj u sudu. Serija je vrlo diskurzivna u smislu nekakve ideje i javnog i političkog diskursa, koji se u televizijskim drama uglavnom svode na tračerajski najniže nivoe tabloida. Ali, sve se to solidno mesi, poigrava se sa različitim uspesima. Niz likova i poznatih glumaca u gostujućim ulogama čini sve još dinamičnijim. Prilično zanimljiva serija koja bi se do sada mogla podeliti u tri faze: prva i druga, treća i četvrta, i tek završena peta sezona. Jedna od ređih sudskih drama koja je na nivoima Bochcove i Kelleyeve produkcije.”

 

 

 

Obrati pažnju na boldovano "uglavnom svode na tračerajski najniže nivoe tabloida" i na faze. Na drugom mestu sam davno pisao da se samo ta prva faza (prva i druga sezona) održava na adekvatnom nivou i da nadalje pada, kada sam razvijenije obrazlagao priču o seriji. Naravno, tada je serija bila daleko od kraja...

 

The Good Fight "meni lično je lošija od Dobre žene, jedva gledljiva... Potrošila se ionako tanka lukavost, vrte se u tom svom podmetanju pomalo na silu...", da ti ponovo citiram svoj prvi post o ovoj seriji čisto dok učiš da čitaš da ubijem vreme...

Link to comment

Pa koliko to sezona ima onda?

Ja pomenuo na nekoj od predhodnih strana da sam pogledao par epizoda. Na momente zanimljivo ali toliko nerealno da liči na neku parodiju.

Edited by mraki
Link to comment

ima 4 po 15epizoda, sad ide 5.sezona premijerno

na top-u krenuli od s1e1, gledala malo, ne mogu ovaj put. i pored sve neuroticne dinamike ,koje mi je uslov da gledam seriju, suvise je edgy i mracno, a krece jesen

Link to comment
On 1.10.2018. at 4:05, Ajant23 said:

The Good Fight "meni lično je lošija od Dobre žene, jedva gledljiva... Potrošila se ionako tanka lukavost, vrte se u tom svom podmetanju pomalo na silu..."

da, tgf je mozda malo neozbiljnija u odnosu na tgw, al' je na momente prilicno i zabavnija - nesto slicno se desavalo s boston legal-om, koji je neretko prelazio u spoof sa setner/spejder minijaturama. u svakom slucaju, jedva cekam sledecu sezonu.

------------

mali bump za bbc-jev bodyguard koji je pomenut ovde pre par nedelja i to uz prilicno negativne utiske cini mi se. ova serija je, po meni, za tri klase iznad line of duty i jedna od bolje napisanih stvari u poslednje vreme - da su isekli poslednjih 15 minuta ocenio bih je izmedju 8 i 9. da, ima nategnutih momenata, pored vec pomenutog tragikomicno lose odradjenog kraja (sto sam, zlobno, moram priznati i ocekivao od mercuria), ali znacajno manje nego u lod. pritom, storytelling je odlican, realisticno spor kad treba za razliku od modernih mtv-jevskih produkcija, a opet ima tu neku old-school neusiljenu tenziju koja drzi stalnu paznju. izbindzovana za 5h, preporuka za sve drama/triler fanove.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...