Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts




mali bump za bbc-jev bodyguard koji je pomenut ovde pre par nedelja i to uz prilicno negativne utiske cini mi se. ova serija je, po meni, za tri klase iznad line of duty...


Ozbiljno pises ili se zezas? Line of duty je jedna od boljih pandurskih serija u poslednjih mnogo godina
Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Ozbiljno pises ili se zezas? Line of duty je jedna od boljih pandurskih serija u poslednjih mnogo godina

najozbiljnije. nikada mi nije bio jasan hype oko line of duty, gde se "zaplet" u prvoj sezoni raspada u paramparcad na pola druge epizode otprilike. ista mi je ostala u bas losem secanju, sledece dve sezone su bile malo bolje, ostatak nemam nameru da gledam.

nekako paralelno s lod sam ispratio i broadchurch, koji je mnogo vise obecavao - pola prve sezone je bilo apsolutno briljantno i onda se sve raspadne kao mehur. cini mi se da se prica prosto gubi u nekoj, meni besmislenoj, potrebi za wow efektom, kao sace svi zinu u cudu od twista koji smo smislili - jbg, mene to ne pali (za razliku od recimo keeley hawes u bodyguard-u :naughty:). ono sto mi se posebno dopalo u bg je sjajan prikaz nekoliko izuzetno teskih i mucnih situacija koje traju minutima, nakon kojih imas utisak da je to upravo ono kako to sve izgleda u pravom zivotu u tim momentima (a sto ovi moderniji procudenti najcesce seku kao verovarno dosadno prosecnom gledaocu, podilazeci mu s pomenutim vec, najcesce potpuno debilnim "twistovima"). da ne spoilujem dalje, ako ne pogledas - kajaces se :P

Link to comment

Počeo PI Magnum. 

interesantno, plus vrhunska ženska i reference na orginal seriju /brkovi, ferari....../, minus Tom Selek i brkovi. 

 

 

 miriše mi na gilti pležr :wub:

 

E da krenuo i Lethal Weapon - iako sam pizdeo što su smenili jednog od dva glavna glumca - nisam nezadovoljan zamenom /Šon Vilijams Skot/

 

Link to comment
29 minutes ago, steins said:

Počeo PI Magnum. 

interesantno, plus vrhunska ženska i reference na orginal seriju /brkovi, ferari....../, minus Tom Selek i brkovi. 

 

 

 miriše mi na gilti pležr :wub:

 

E da krenuo i Lethal Weapon - iako sam pizdeo što su smenili jednog od dva glavna glumca - nisam nezadovoljan zamenom /Šon Vilijams Skot/

 

 

malo ga peglaju prve dve koliko su tuzni sto je  onaj riggs poginuo (lethal weapon) ali mi se svidja nov izbor. nisam mogla da podnesem onog glumca a son je neko na koga mozemo da se oslonimo da ce biti zabava. i za sada njegove akcione scene su da mu jack ryan pozavidi

Edited by mustang
Link to comment
1 minute ago, mustang said:

 

malo ga peglaju prve dve koliko su tuzni sto je  onaj riggs poginuo (lethal weapon) ali mi se svidja nov izbor. nisam mogla da podnesem onog glumca a son je neko na koga mozemo da se oslonimo da ce biti zabava. i za sada njegove akcione scene su da mu jonh ryan pozavidi

 

meni onaj prvi bio, štoonokažuanglosaksonci, spot on. 

A Šon mi je baja oduvek, tako da mislim da nam je zabava zagarantovana. 

Link to comment
najozbiljnije. nikada mi nije bio jasan hype oko line of duty, gde se "zaplet" u prvoj sezoni raspada u paramparcad na pola druge epizode otprilike. ista mi je ostala u bas losem secanju, sledece dve sezone su bile malo bolje, ostatak nemam nameru da gledam.
nekako paralelno s lod sam ispratio i broadchurch, koji je mnogo vise obecavao - pola prve sezone je bilo apsolutno briljantno i onda se sve raspadne kao mehur. cini mi se da se prica prosto gubi u nekoj, meni besmislenoj, potrebi za wow efektom, kao sace svi zinu u cudu od twista koji smo smislili - jbg, mene to ne pali (za razliku od recimo keeley hawes u bodyguard-u :naughty:). ono sto mi se posebno dopalo u bg je sjajan prikaz nekoliko izuzetno teskih i mucnih situacija koje traju minutima, nakon kojih imas utisak da je to upravo ono kako to sve izgleda u pravom zivotu u tim momentima (a sto ovi moderniji procudenti najcesce seku kao verovarno dosadno prosecnom gledaocu, podilazeci mu s pomenutim vec, najcesce potpuno debilnim "twistovima"). da ne spoilujem dalje, ako ne pogledas - kajaces se [emoji14]
Nisam gledao bodyguard, ali se slažem za lajn of đuti. Baš mršavo. Kao i solidan broj engleskih serija, bio sam razočaran manje više svakom koju sam probao
Link to comment
5 hours ago, steins said:

 

meni onaj prvi bio, štoonokažuanglosaksonci, spot on. 

A Šon mi je baja oduvek, tako da mislim da nam je zabava zagarantovana. 

 

vide li ti kakve macho poteze ima on ?! savlada dok trepnes :D

 

jedino mu brada nekako pickasto stoji u prvoj epizodi....u drugoj su je vec proredili i posvetleli

Edited by mustang
Link to comment
2 hours ago, gervasius twinkleminkleson said:

Nisam gledao bodyguard, ali se slažem za lajn of đuti. Baš mršavo. Kao i solidan broj engleskih serija, bio sam razočaran manje više svakom koju sam probao

uh, delimicno se slazem, al' imali su i sjajnih stvari. prvo sto mi pada napamet je the fall od pre nekoliko godina s dornanom i dzilien anderson - slucajno malopre uhvatih na momenat ma rtv i setim se da mi je to bilo baaas dobro. top of the lake je isto bio prilicno dobar. od ovih novijih, bbc america produkcija, killing eve je bio prilicno zabavan, na momente off, al ima nesto, drzi paznju. u istoj produkciji dirk gently (al onaj s frodom), potpuno drugi zanr naravno, obe sezone su mi bile super zabavne.

 

e da, kad neko pomenu gilti plezrz, apsolutni favorit pre 10ak godina - waterloo road.

Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...