Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Ja uvek pogledam sezonu za dan pa mi posle bude krivo. Ali je zato Bojack jedina televizija da sam svaku sezonu gledao po 2, 3 puta.

 

Skoro pa jedino bilo šta zapravo, i filmove baš baš retko ponavljam.

Link to comment

+1

 

Solidan arc ima svaka sezona, znaš da će sledeća biti koliko-toliko reboot pa te i ne vuče da je pustiš.

 

@Ruxin , @Calavera, realno bi mogao neko od OG gledača da otvori topik. Pa novi neka se samo upisuju jednom godišnje: "Odgledao sve, odlično je. Dogodine u Jerusalimu."

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
On 25.9.2018. at 20:18, Majo said:

ovo mi proslo neopazeno. toliko je dobro?

 

Good Fight je spin off od Good Wife, serije koja je čini mi se nepravedno zapostavljena. Standardan američki milje advokature i sudnica. Ono gde sam ja našao neku dodatnu vrednost jeste to što deluje sveže u smislu da opisuje ono što se upravo dešava. Neka trampovska era, ako tako može da se kaže. Truli liberali na koje se sada okrenula svetina. Igra na veliki ulog gde se može izgubiti sve. Dotiču se rasna, rodna pitanja, mediji, politika. Ima standardno dobrih fora/minijatura (recimo sudija polu-amater, koga je valjda doveo Tramp).

 

Priča počinje sa Dajan Lokhart, ali su svi likovi jednako bitni. Recimo, Maja Rindel (Rose Leslie) je nekad toliko iritantna, ali mislim da se to tako htelo.

 

Epizode su pune sadržaja i brzo su mi prolazile. Nema nekog praznog hoda. Nisam imao ni želju da bindžujem. Donekle se čak može pratiti i svaka za sebe.

Link to comment
5 hours ago, Bojan said:

 

Good Fight je spin off od Good Wife, serije koja je čini mi se nepravedno zapostavljena. Standardan američki milje advokature i sudnica. Ono gde sam ja našao neku dodatnu vrednost jeste to što deluje sveže u smislu da opisuje ono što se upravo dešava. Neka trampovska era, ako tako može da se kaže. Truli liberali na koje se sada okrenula svetina. Igra na veliki ulog gde se može izgubiti sve. Dotiču se rasna, rodna pitanja, mediji, politika. Ima standardno dobrih fora/minijatura (recimo sudija polu-amater, koga je valjda doveo Tramp).

 

Priča počinje sa Dajan Lokhart, ali su svi likovi jednako bitni. Recimo, Maja Rindel (Rose Leslie) je nekad toliko iritantna, ali mislim da se to tako htelo.

 

Epizode su pune sadržaja i brzo su mi prolazile. Nema nekog praznog hoda. Nisam imao ni želju da bindžujem. Donekle se čak može pratiti i svaka za sebe.

 

4 hours ago, Ajant23 said:

Nije to ni blizu standardnom američkom miljeu advokature i sudnice. Pre miljeu tabloida...

 

Hm :fantom: aj pogledacu. Fala, Boki, fala Aki:)

Link to comment

the good fight je slag na tortu :)

 

bili smo postavljali ovde valjda koje serije aktuelne preporucujete, ja stavih ovu. 

pratila sam the good wife gde mi je na zivce isla margules (glavna zenska uloga) dok su svi drugi bili uzasno zabavni za gledanje. pricam o sudskoj drami. e onda se desio spin off, the good fight. ljudi moji prva epizoda, suze su mi isle na oci. iako nisam politicki opredeljenja, ali tako su verodostojno opisali danasnju sprdnju od politickog zivota i nacin na koji se ljudi suocavaju sa time, ma ne...morate gledati. fenomenalno napisano, jos bolje izvedeno...cista zabava a drama :D

 

inace king kreatori su isto pisali i braindead seriju-politicka satira u kongresu. aliens u obliku insekta udju u mozak coveka i onda on pocne nekontrolisano da se ponasa a pri tom je na vlasti. ne znas da li da places ili da se smejes kad uporedis sa ovima danas. 

 

 

Link to comment
20 hours ago, Ajant23 said:

Nije to ni blizu standardnom američkom miljeu advokature i sudnice. Pre miljeu tabloida...

 

A, pa to da. Mada, ja, pored nekog opšteg poimanja tabloidizacije, nemam neku posebnu predstavu kako to izgleda u Americi.

Link to comment
10 hours ago, Bojan said:

A, pa to da. Mada, ja, pored nekog opšteg poimanja tabloidizacije, nemam neku posebnu predstavu kako to izgleda u Americi.

 

Serija ne dobacuje ni do kakve vredne konkretnosti da bi ti to bio problem...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...