Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Neistomišljenik King :lol: Spinujem iz narcizma :hail:  

 

Dijagnoze kod mene postoje razne, ja sam jednu za tebe odavno izneo u najpistojnijem mogućem maniru, a tebe od tada žulja svaki drugi moj post pa stalkuješ nepametno i mlataraš nasumično.

 

Ne znam šta da ti kažem, deal with it kako znaš i umeš, ja niti mogu niti hoću da ti pomažem.

Link to comment
11 minutes ago, Weenie Pooh said:

Neistomišljenik King :lol: Spinujem iz narcizma :hail:  

 

Dijagnoze kod mene postoje razne, ja sam jednu za tebe odavno izneo u najpistojnijem mogućem maniru, a tebe od tada žulja svaki drugi moj post pa stalkuješ nepametno i mlataraš nasumično.

 

Ne znam šta da ti kažem, deal with it kako znaš i umeš, ja niti mogu niti hoću da ti pomažem.

 

 

eto opet lupetas.90% tvojih komentara ignorisem. preuvelicavas majko mila. 

Link to comment

Neloš kraj Castle Rock, mada su mogli još malo prikazati "prolaz". Nenadjebiv trenutak na kraju kad kamera lagano ulazi unutar kaveza, odmah nakon citata "posle nekon vremena zaboraviš s koje strane rešetaka si" :Hail:

Link to comment

meni je svaka epizoda bila uzbudljiva na vrhuncu da strah krene. odlicna muzicka pozadina i dizajnzvuka, vozilo me levo desno. 

 

Spoiler

ono sto ne razumem jeste kako je beli henri bio toliko drugacija licnost od sebe u svom univerzumu u odnosu na univerzum crnog henrija a jedna te ista osoba je?

 

Edited by mustang
Link to comment
7 hours ago, mustang said:

meni je svaka epizoda bila uzbudljiva na vrhuncu da strah krene. odlicna muzicka pozadina i dizajnzvuka, vozilo me levo desno. 

 

  Hide contents

ono sto ne razumem jeste kako je beli henri bio toliko drugacija licnost od sebe u svom univerzumu u odnosu na univerzum crnog henrija a jedna te ista osoba je?

 

Spoiler

Kako rekoste, Kingov je univerzum, svaki od mogućih svjetova su različiti, sa svojim tokovima, snažnom (telepatskom) povezanošću pojedinaca i jednom tačkom gdje se preklapaju. Diveri npr, jedan je usvojen, drugi (valjda?) nije. Međutim, oni nisu toliko različiti, naprotiv. Jedan istražuje alchajmera - pomaže ljudima, drugi brani zatvorenike bez para - pomaže ljudima. To ja na osnovu one jedne ep o bijelom Diveru, ovaj na kraju je djavo himself, jasno.

 

Link to comment
15 hours ago, Sludge Factory said:

Jbt, ocekivao sam da taj Castle Rock bude fijasko, a ono vama lepo. Moram i ja da sad da gledam :D 

meni je blizu fijaska.  odustala posle neke trece ili cetvrte.

 

Link to comment

Sad pogledao desetu:

Spoiler

Ispalo je da je beli u stvari djavo? Da je sve ovo samo izmislio ili? To je i ono sto mi je zapalo za oko kada je Vini uporedio sa 11:22:63 jer tu glavni lik iako je dosao iz drugog vremena nije mogao nikog da ubije kao beli Diver sto je ubio onog zatvorenika u samici rakom.

 

Link to comment

Pa da, džabe sam ih hvalio :sad: Bio je to lep sanitarni otklon od Good vs. Evil budalaština, ali je potrajao tek jednu i po epizodu. 

 

Spoiler

Ajde i to ako je autor zamislio, neka, voli King crno-belo, ali kod njega to (skoro) nikad nije bilo ovako loše izvedeno. Šta je trebalo, iz onog jednog monstruoznog kadra da provalimo da je u stvari u kavezu ipak Antihrist, da je prosto lagao i nas i vidovnjakinju? Da je u stvari hteo da mu Henri u šumi otvori vrata kako biii... ne znam šta, prizvao demonske legije?

 

Što je još crnje i gore, ne prikažu nam ni sam konflikt između dvojice protagonsita! Šta, uperio je pištolj u Satanu i to je sve? :blink: Tako ga je primorao da se vrati u kavez? Kako, pobogu, ako smo ranije videli da je ovaj neranjiv - rahmetli Locke je pokušao da ga ubije pa nije mogao. Zašto bi se koji moj vraćao u kavez?!

 

Kladim se da su tu ključnu scenu originalno snimili ali im je u montaži delovala suviše bedna i neubedljiva, pa su odlučili da fade to black i kao, evo nas godinu dana kasnije.

 

Sve u svemu, ipak gubljenje vremena.

Link to comment

Better Call Saul.

Krajem prošle godine sam se navadio na tu seriju, ne sećam se više na kom kanalu. AXN ili FOX, ne znam, običan paket, 

Braking Bad nikada nisam ljubio, ali ovaj prikvel mi se dopao Bob Odenkerk sa ekstenzijama kao neuspeli marketinški stručnjak i svi poslovi mu propadaju, a i oni epizodisti koji padaju u šake krimosima su mi bili simpatični. Šarmantno. Džimi MekGil kao sredovečni gubitnik koji trpi sranja i počinje ispočetka. U stvari je atipično da lik u njegovim godinama i s te startne pozicije bude centralni deo priče, to ne bi ni bilo moguće bez Brejking beda, ali mene baš briga, dobar mi je prikvel. 

Link to comment
9 hours ago, Moća said:

Sad pogledao desetu:

  Hide contents

Ispalo je da je beli u stvari djavo? Da je sve ovo samo izmislio ili? To je i ono sto mi je zapalo za oko kada je Vini uporedio sa 11:22:63 jer tu glavni lik iako je dosao iz drugog vremena nije mogao nikog da ubije kao beli Diver sto je ubio onog zatvorenika u samici rakom.

 

 

Spoiler

Bijeli Diver jeste djavo, osim u onoj jednoj epizodi o pravom bijelom Diveru (iz drugog svijeta). U preplitanju slicnih svjetova iskocio je djavo u svijet matorog crnog Divera. 

 

8 hours ago, Weenie Pooh said:

 

  Hide contents

Šta je trebalo, iz onog jednog monstruoznog kadra da provalimo da je u stvari u kavezu ipak Antihrist, da je prosto lagao i nas i vidovnjakinju? Da je u stvari hteo da mu Henri u šumi otvori vrata kako biii... ne znam šta, prizvao demonske legije?

 

 

Spoiler

Djavolom ga nazvali protagonisti serije, pritajeno zlo je redovan motiv kod Kinga i bas je ovakav. Neki demon koji je privucen kroz onaj prostor/ vrijeme prolaz i radi sto demoni inace rade, jbm ga. Vjerovatno ce u drugoj sezoni biti o njemu vise.

 

Link to comment
2 hours ago, kipo said:

 

  Hide contents

Bijeli Diver jeste djavo, osim u onoj jednoj epizodi o pravom bijelom Diveru (iz drugog svijeta). U preplitanju slicnih svjetova iskocio je djavo u svijet matorog crnog Divera. 

Spoiler

 

Nema smisla da se sad priča o belom/crnom Diveru ako imamo potvrdu da je onaj prvi u stvari i nije ljudsko biće, tj. da je celom pričom o paralelnim svetovima onog drugog samo pokušavao da obmane i navede da mu otvori put kući. Šteta što je ta priča bila najinteresantnija u seriji, a umesto da je razvijaju, sveli su je na throwaway, na šarenu lažu.

 

OK, nije isključena ni mogućnost da stvarno postoje paralelni svetovi ali je u tim prelascima i jednog i drugog Henrija u stvari zaposelo nešto natprirodno što živi negde između, pa sad svesno izvodi taj efekat nekakvih đavolskih zločina na lokalu. 

 

 

2 hours ago, kipo said:
  Hide contents

Vjerovatno ce u drugoj sezoni biti o njemu vise.

 

 

Mda, next year is our year što bi rekli navijači Liverpula, i tako 25+ godina zaredom.

 

Sezona mora da bude zaokružena kako nekakva smislena celina, ne smeju se uzimazi kao izgovor za nedorečenost potencijalna objašnjenja koja će možda nekad u budućnosti uslediti, samo ako nastavimo verno da gledamo. Tako mogu da te vuku za nos u nedogled.

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...