Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

On 10.9.2018. at 13:52, Weenie Pooh said:

 

Meni je odličan taj twist iz devete, počelo je opako da me smara onaj Hipster-Antihrist vajb, ovo many-worlds objašnjenje je mnogo bolje. Pošto kradu nemilosrdno od Kinga, taj detalj je direktno iz 11/22/63 gde priroda reaguje na zajebavanje sa tajmlajnom pa kreću neki katastrofalni zemljotresi i oluje i šta sve ne. E sad, ovde nema vremeplovljenja ali isti je princip - javlja se prirodna reakcija na svaku interakciju sa čovekom iz paralelnog univerzuma.

 

Meni neuporedivo efektnije tako neko ono woo, došao Satanin sin pa navodi ljude na greh i horor.

Bold 1: pa ne kradu iz 11/22/63 jer se ova serija dešava u Kingovom univerzumu stoga pravila valjda važe i tu.

Bold 2: Kako nema vremeplovljena kad beli Henri Diver iz sadašnjosti u njegovom univerzumu odlazi u prošlost zajedno sa crnim Henri Diverom.

Link to comment
2 hours ago, Moća said:

Bold 1: pa ne kradu iz 11/22/63 jer se ova serija dešava u Kingovom univerzumu stoga pravila valjda važe i tu.

Bold 2: Kako nema vremeplovljena kad beli Henri Diver iz sadašnjosti u njegovom univerzumu odlazi u prošlost zajedno sa crnim Henri Diverom.

Kradu pod navodnicima, razni sporedni likovi i razni motivi iz raznih Kingovih pisanija su sprtljani u jedan nov narativ. Ne žalim se, OK je to spakovano.

 

A ovo je samo uslovno vremeplovljenje, ključna stvar je to što je jedan Henri uljez u oba paralelna sveta - dok ga drže izolovanog i u kavezu sranja se ne dešavaju, nije toliko bitno koji je datum, ne pokušava niko da izmeni istoriju kao u 11/22/63. Ne znam samo zašto uljez uopšte ne stari dok je u drugom svetu.

Link to comment

stiven king je jedan od pisaca u svim epizodama. krade sam od sebe :laugh:

 

kad sledeci put budes hteo da budes kontras bar nemoj ovoliko besmislen da ispadnes

Edited by mustang
Link to comment
1 hour ago, mustang said:

stiven king je jedan od pisaca u svim epizodama. krade sam od sebe :laugh:

 

kad sledeci put budes hteo da budes kontras bar nemoj ovoliko besmislen da ispadnes

 

Ne budali.

 

Based on characters & settings by Stephen King

Link to comment

rodjo, to je njegov univerzum!

 

molim te, tvoj IQ i nacin razmisljanja je vrlo diskutabilan. opasan si po drustvo, ozbiljno. ako spinujes ovako nesto, vauuu...sta bi bilo za nesto ozbiljnije???

Link to comment
1 hour ago, kipo said:

Bas super sto koristite spojlere, bilo bi bezveze da unaprijed znamo tako vazne momente :fur:

Izvini, nadovezao sam se na postojeći razgovor pa sam imao utisak da su svi odgledali :sad:

 

@mustang

Jeste, mnogo sam diskutabilan i opasan po društvo, posebno za vas što ni ne čitate šta pišem. Ajde sad odjebi.

 

Link to comment

Uzeh da gledam ovaj Secret City na Netflixu. Sta znam, nije bas sjajno. Da nije mini serija vjerovatno ne bi ni nastavljao, ali u svakom slucaju prilicno mrsavo i sablonski. 

Plus Anna Torv nije bas narocito uvjerljiva.

 

Najzanimljivije mi je bilo da provalim da je Kim zapravo Dewey Crowe

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Izvini, nadovezao sam se na postojeći razgovor pa sam imao utisak da su svi odgledali :sad:

 

@mustang

Jeste, mnogo sam diskutabilan i opasan po društvo, posebno za vas što ni ne čitate šta pišem. Ajde sad odjebi.

 

 

ne mogu da odjebem, vrlo si lepo vaspitan. citamo. ili si ti nepismen da se jasno izrazis, sto nije istina, ili nikad nisi znao kako da izadjes na kraj sa neistomisljenicima. danas je king, sutra hilari, vucic i ostala zla...spiner za medalju samo da bude u centru paznje. to se zove narcizam. mada je toliko uzelo maha da mora da postoji i neka konkretnija dijagnoza. 

 

 

you feel me? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...