Jump to content
IGNORED

Reklame


Ulven

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    222

  • Ryan Franco

    129

  • morgana

    96

  • Frank Pembleton

    93

E ne znam zašto, ali pored svih onih savršeno izvajanih, prelepih, preplanulih i perfektnih modela, reklame za Dove, gde su ribice simpatičnog izgleda, zaobljene tu i tamo, pokoja pegavog nosa su mi baš ok.

Link to comment

super mi je zametak trenda koriscenja domace (u sirem smislu) muzike u reklamamarecimo, 'digni me visoko' od aerodroma u reklami za orbit zvakeima i neka sa pjesmom 'sasvim obican dan' eve braun

Link to comment

Ta sa evom braun je iz VIPove odbojkaske serije, ali muska verzija. Dobra ideja, samo malo skripi u realizaciji. VIP reklame rade studenti FDU-a in drago mi je da VIP ima takvu saradnju i pomaze mladima, samo to im je ipak jedan od bitnijih stvari u poslovanju i po meni fali neko malo strucniji da asistira pri montiranju ili reziji.Inace VIP je do sada imao oke, ali ne i sjajne reklame, kao recimo ova gde su reklamirali besplatne poruke gde rade sklekove na palcevima. Ideja vezbanja palceva je odlicna, samo ne znam sto tu nisu ubacene dve mnogo ozbiljnije discipline koje ljudi relativno cesce rade - vrtenje palceva i borba palcevima.

Edited by Hustler
Link to comment

Čitava koncepcija marketinškog nastupa VIPa kod nas je UEFA. To je škola marketinga po kojoj je bitno privući pažnju, a kako će to biti urađeno nije bitno. Evo VIP reklama u sportskim vestima B92 itekeko privlači pažnju - slika je crno-bela dok ide reklama. Meni je toliko privuklo pažnju da sam se zarekao da nikada neću postati korisnik. Čitav koncept crno-belog marketinga sa logoom u boji se svodi samo i isključivo na privlačenje pažnje. Nikakva poruka, inovativnost, duhovitost, kreativnost.... To što ti nazivaš pomaganjem studentima ja nazivam pilićarenjem u marketingu. Jasno se vidi da tu nedostaje rad profesionalca, iskustvo, finalna obrada... Dali su stotine hiljada eura Geriću, Miljkoviću i drugarima i dvesta eura studentu kamere da to snimi u crno-beloj tehnici i to im je marketing. Pišam im se na marketing!Izvinjenje zbog trola, al me tišti taj VIP već dugo, pa se sad ukaza prilika da prokomentarišem, neću više...

Edited by Idioteque
Link to comment
Čitava koncepcija marketinškog nastupa VIPa kod nas je UEFA. To je škola marketinga po kojoj je bitno privući pažnju, a kako će to biti urađeno nije bitno. Evo VIP reklama u sportskim vestima B92 itekeko privlači pažnju - slika je crno-bela dok ide reklama. Meni je toliko privuklo pažnju da sam se zarekao da nikada neću postati korisnik. Čitav koncept crno-belog marketinga sa logoom u boji se svodi samo i isključivo na privlačenje pažnje. Nikakva poruka, inovativnost, duhovitost, kreativnost.... To što ti nazivaš pomaganjem studentima ja nazivam pilićarenjem u marketingu. Jasno se vidi da tu nedostaje rad profesionalca, iskustvo, finalna obrada... Dali su stotine hiljada eura Geriću, Miljkoviću i drugarima i dvesta eura studentu kamere da to snimi u crno-beloj tehnici i to im je marketing. Pišam im se na marketing!Izvinjenje zbog trola, al me tišti taj VIP već dugo, pa se sad ukaza prilika da prokomentarišem, neću više...
Ne bih se slozio za skolu marketinga o privlacenju paznje, jer oni to uglavnom rade smisleno, samo im je ocaj realizacija, oko cega se slazemo. A to vizuelno resenje nema bas takvu funkciju, al ti oprastam na hejt :PNekvalitetan rad uvek mora da iskoci negde. Oni sebe dosta pravdaju tomi da su ovde tek 18 meseci i da su morali da uspostave ogroman sistem, regulative koje im ne idu na ruku... i tako. Al valjda ce biti bolje, sa manje izgovora Edited by Hustler
Link to comment

teorijski, i cinjenica da su reklamu radili mladi ljudi kojima je to mozda i prvo radno iskustvo, moze da funkcionise kao apeledit: mislim, mozda se racunalo i sa nesavrsenom izvedbom

Edited by morgana
Link to comment
Ne bih se slozio za skolu marketinga o privlacenju paznje, jer oni to uglavnom rade smisleno, samo im je ocaj realizacija, oko cega se slazemo. A to vizuelno resenje nema bas takvu funkciju, al ti oprastam na hejt :POni postoje samo godinu dana i pocinjali su od nule i imaju strasno mnogo problema sa uspostavljanjem sistema. Sa druge strane to je ipak 1 srpska kompanija koja je u cugu zaposlila 400 ljudi, prosek godina im je 30 (odsustvo iskustva, neodgovornost), dosta stvari se radi po sistemu boljenja kurca (izvinjavam se na recniku, ali je meni to najlepsi opis takvog sistema rada) i da nema stranog CEO-a kome je osnovna uloga da ljudi rade ozbiljno i odgovorno sve to bi izgledalo dosta slabije. Naravno imaju oni jos jedno objasnjenje za sve sto im ne valja u firmi - mi smo ovde samo 18 meseci, ajde da vidim da je neko napravio ovoliko za tako mnogo vremena. Naravno imaju problema i u postavljanju baznih stanica (dokumentacija je kao da pravis zgradu), zastitnickom odnosu zakonskih regulativa prema mts-u, onda druga dva provajdera koja gledaju da im naprave sto vise problema mogu... tako da jesu razvuceni, ali bi to mogao malo redje daim bude izgovor.Nekvalitetan rad uvek mora da iskoci negde.
Pazi, ako krenemo u analizu poslovanja čitavog VIP sistema odosmo u kupinovo. Da se ipak zadržimo na marketingu, a moderatora molim za krajnje kreativno tumačenje naše debate. Ne razumem ovo "mi smo tu samo 18 meseci". Ako služi kao opravdanje za tehničke probleme to i nekako. Ali kao opravdanje za, po meni, debilnu marketing koncepciju onda je besmisleno. Da, VIP je imao/ima jako nezgodnu poziciju. Ušli su na tržište gde postoje dva etablirana operatera agresivnog i prepoznatljivog marketinga i identiteta. Prvi zadatak za marketing se sam nameće - prepoznatljivost, vidljivost. I tu je neki genije rekao - hajde da naše reklame budu crno-bele. A ostali geniji zinuli od oduševljenja. I svi zadovoljni, sve se završilo na tome. Nikog nije briga evo već 18 meseci šta je iza toga crno-belog. Dal doktori koji kloniraju minute razgovora ( :puke: ) ili sportske vesti ( angry.gif ) ili odbojkaši na koktelu ( :mellow: )... Pri svemu ovome ne znam da li su angažovali agenciju (logično) ili imaju sopstveni marketing odjel odgovoran za ovo (tragično). Al ti reče da VIP angažuje FDUovce pa mi se učini da znaš da je u pitanju ova druga opcija? Ko god da im radi očigledno je da su zadovoljni jerbo ne menjaju ništa evo već 18 meseci. Da ne bude zabune, nešto jesu dobro uradili. Svi znaju šta je VIP, svi su čuli za njih. Ali ja i dalje ne znam nikoga ko je pretplatnik VIP mobilne telefonije, nadam se da to nije slučajno i izuzetno mi je drago što je tako.
Link to comment

Oke slazemo se oko tih opravdanja. Samo ima jedna stvar koja se tice crno-belih resenja. Austrijanci su prvo usli na trziste Hrvatske. Tamo su radili opsezna istrazivanja trzista i dosli do imena VIP (sto dosta govori o ovdasnjem mentalitetu) i tamo je usvojen crno-beli princip. To je sve proslo dobro, jer su im i raklema dosta bolje (ne znam dal su im i tamo radili studenti, al su

, pa i u
) i to resenje je preuzeto i za Srbiju i Makedoniju, da bi imali prepoznatljiv nastup za brend. Medjutim, samo kod nas su bile domacinske atmosfere, jare-pare,neki nesretni glumci... Inace taj logo i crno-belo je nesto sto se dosta cesto srece medju danasnjim dizajnom. Recimo stil logoa mozes naci svuda po deviantartuImaju slab broj korisnika. Oni drze nekih 6%, Telenor ~ 35%, ostalo ide na MTS, sa time da Telenor zaradjuje najvise zbog premijum korisnika koje ima.
teorijski, i cinjenica da su reklamu radili mladi ljudi kojima je to mozda i prvo radno iskustvo, moze da funkcionise kao apeledit: mislim, mozda se racunalo i sa nesavrsenom izvedbom
VIP nikome ne govori da to rade studenti. Ja sam recimo to saznao na nacin koji je dostupan malom broju ljudi. Kada bi to cesce pominjali u svojim nastupima, ili da metnu neki mali tekst o tome u toku reklame mislim da bi imalo efekta. Edited by Hustler
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...