Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

Odjednom je kvalitet roditelja naglo opao? Ne bih rekao. Pre će biti da "deca ne slušaju svoje roditelje i gurue" jer su oni prosto postali nikad manje relevantni u odnosu na stvari koje se dešavaju. Keva i ćale pričaju jedno a u realnom životu se dešava drugo.Znači decu treba indoktrinirati i držati pod staklenim zvonom i ne hraniti ih noću da se ne povampire i postanu gremlini?Prosto 80ih se desio paradigm shift, promena paradigme i nije bilo plana šta i kako. Ekonomisti, naučnici, političari, eksperti i gurui, roditelji i babe i dede nisu dali odgovor na goruća ekonomska pitanja i došlo je do kolapsa društva.
samo mislim da je deo roditelja, oni roditelji čija su deca "gnevna", digli ruke od vaspitavanja svoje dece. koji će ti krasni deca ako nećeš da vodiš računa o njima. kada strada, u saobraćaki, tuči, u američkoj ambasadi, krive su opšte okolnost, realan život koji je "nešto drugo".šta znači to "indoktrinirati"? mislim da se i u vaspitavanju treba prilagoditi promenama. ako ti dete spopadne sajber pedofil, nije kriv internet i svetske mračne sile nego ti koji nisi.... znaš već šta.... trebao da uradiš. ili ne znaš? onda pitaš.tačno sam znao ko će od vršnjaka moje dece da najebe ili zastrani. videlo se po ponašanju roditelja.
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

samo mislim da je deo roditelja, oni roditelji čija su deca "gnevna", digli ruke od vaspitavanja svoje dece.
To bi značilo da su čitave generacije odjednom prekinule da vaspitaju svoju decu. Neće biti, pre je ono što Utvara priča.
Link to comment
Koje? 81? 82? 83?....
81.Zašto baš 81? Krajgerova komisija. -_-Perfect storm - 80 umire Tito a dugovi dolaze na naplatu i oni iako mali, nisu mogli biti servisirani. MMF zahteva liberalizaciju a realna zarada pada za četvrtinu od 1979 u odnosu na 1985. Vera u sistem slabi.http://sh.wikipedia.org/wiki/1981
Link to comment
To bi značilo da su čitave generacije odjednom prekinule da vaspitaju svoju decu. Neće biti, pre je ono što Utvara priča.
nisu čitave generacije odjednom i potpuno se razgnevile. postoje dve stvari:prvo, trend je u čitavom svetu (indi pomenu grčku) da se iz godine u godinu stepen roditeljske brige smanjuje i vaspitavanje prepušta drugom. od šlole, preko ulice/društva do medija.drugo, u okviru jedne generacije imaš različita ponašanja. ja tvrdim da su devijantna kod one dece koja su ili sa smanjenim uticajem roditelja ili pak gde roditelji podržavaju devijantno ponašanje.i, kada kažeš da su gnevni, pitanje je na koga su gnevni i na kome ga ispoljavaju. deca imaju priliku da vide ćaleta koga iznervira policajac/šalteruša/šef pa prebije ženu ili njega samog.
Link to comment

Nemam nesto vremena ponovo, samo jedno kratko pitanje za one koji resenje vide u autoritarnosti a posledicu u gubljenju autoriteta(kako drzavnog, tako skolskog i porodicnog) . Da li po vasem misljenju Putin predstavlja autoritet u Rusiji? Zasto onda problem socijalnih nemira nije resen? Tamo je situacija bas suprotna, dosta je ekstremnija.

Edited by casperbgd
Link to comment
Nemam nesto vremena ponovo, samo jedno kratko pitanje za one koji resenje vide u autoritarnosti a posledicu u gubljenju autoriteta(kako drzavnog, tako skolskog i porodicnog) . Da li po vasem misljenju Putin predstavlja autoritet u Rusiji? Zasto onda problem socijalnih nemira nije resen? Tamo je situacija bas suprotna, dosta je ekstremnija.
Po mojoj teoriji, tj. slobodnoj proceni <_< situacija će ići na bolje u Rusiji zbog rasta ekonomije vezanog za sirovine, tj. naftu i rude. Pod uslovom da se ne uruši sama u sebe zbog ogromne korupcije ili otvorene Putinove diktature.Dakle, ili će ići nabolje ili neće :lol: Pokrio sam sve varijante... U suštini 90% je da će ići na bolje, da će doći do vraćanja normalnih vrednosti srednje klase, povratka vere u obrazovanje i pošten posao, poštene sudove i poštene izbore.90ih je stvarno bilo gadno, a sada je mnogo bolje ekonomski. Taj rast moraće pozitivno da se odrazi i na kriminal i na bezakonje, ako ga Putin aktivno ne bude sabotirao diktatorskim merama.
Link to comment
Nemam nesto vremena ponovo, samo jedno kratko pitanje za one koji resenje vide u autoritarnosti a posledicu u gubljenju autoriteta(kako drzavnog, tako skolskog i porodicnog) . Da li po vasem misljenju Putin predstavlja autoritet u Rusiji? Zasto onda problem socijalnih nemira nije resen? Tamo je situacija bas suprotna, dosta je ekstremnija.
Mense čini da je Putin daleko veći autoritet u Srbiji a u Rusiji je nešto ko Toma unas.Edit: i jedna autoritarna ličnost ne znači i takav sistem. Ustvari bi putinizam mogli porediti sa slobizmom, kad je takođe na nižim nivoima vladala kompletna anarhija a eto opšte je mesto i kod nas a još više u svetu da je to bila neka strašna diktatura i totalitarizam. Edited by dillinger
Link to comment
:lolol: za ČkaljicuOzbiljno, ne valja mitologizirati sopstvenu nesreću. To je ona naša neslavna viktimologija, ovaj put u građanističkoj izvedbi.
Mislim ipak sasvim razumljiva bojazan jer se nema ni najmanje poverenja u institucije. Sigurno da ima država sa daleko brojnijim i agresivnijim grupama ali retko gde poredak zavisi od dobre volje par nestabilnih likova na vlasti.
Link to comment

pravda je cesto spora, ali eto ipak, docekali smo... v115206p0.jpgmislim da se sud sada mora pozabaviti i vracanjem novca fudbalskom klubu koji je kaznjen zbog ovih majica.a ministar pravde istog dana nakazama od studenata objasnjava kako je zapravo haski sud govno.

Link to comment
Što reče Miloblaf ranije, jebo sistem vrednosti koji se raspao u trenu. Nit je bio sistem, nit je bio vredan.
isto kao sto se raspao sistem vrednosti kraljevine Jugoslavije vec u leto 1941. sa ludilom etnickih ciscenja i najgrozomornijih zlocina. sta htedoh reci, to sto se nesto raspalo ne znaci da nije postojalo. druga je stvar da li se nama svidja ili ne svijda odredjeni sistem vrednosti Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...