Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Što reče Miloblaf ranije, jebo sistem vrednosti koji se raspao u trenu. Nit je bio sistem, nit je bio vredan.
Ma da. Probudli se ljudi i u snu ostavili sistem vrednosti. To je sve tako jednostavno.
Link to comment
A šta ako ovi događaji na koje reagujete nemaju nikakve veze sa svim tim? Ponekad mi se čini da se suviše uzročnika problema nalazi u tim jugoslovenskim 80-tim i 90-tim. (S druge strane, moram da vas kolektivno pohvalim zato što ste uspeli, makar jednom, da se ne vratite do početka svih početaka, partizana i četnika).
Reductio ad Četnizanum. :)
Link to comment
Kako god hoces, ali ta prica da u Jugi nije postojao sistem vrednosti mi je deplasirana. Tako da si u pravu. Odustajem od ove besmislene rasprave.
Potpuno je besmisleno reći da nije postojao sistem vrednosti. Uvek i svuda za svakog pojedinca postoji sistem vrednosti koji 50% nasleđuje iz svoje okoline a 50% nekih svojih želja i očekivanja.Baš tačno 80e posle smrti Tita je taj sistem vrednosti lupio kolosalno u ledinu i tada ljudi na vlasti, politička klasa je izgubila poverenje u taj sistem koji je sama gradila. Direktori su počeli da potkradaju svoja preduzeća i beže napolje, bukvalno nastaje jebena Kali Yuga.Taj Indus koji je opisao Kali Yugu sigurno je bio svedok jednog kolapsa ideološkog i ekonomskog sistema, a samim tim i sistema vrednosti:"Deca ne slušaju očeve i gurue", "vladari će postati nerazumni i uzimaće poreze nepošteno", "vladari više neće videti svoju dužnost da podstiču duhovnost i da štite svoje podanike, postaće opasnost po sav svet", "Bes i pohlepa biće česti i ljudi će se otvoreno tući na ulicama", "Greh će rasti eksponencijalno dok će vrlina prestati da cveta", "ljudi će se navući na opojne droge i pića"....To je to, tu smo svi™.
Link to comment

imam utisak da ste ostavili po strani ulogu roditelja. društvene i privredne okolnosti mogu da budu katastrofalne, sistem vrednosti totalno izopačen ali, roditelji su ti koji treba da kormilare. mislim da je isključiva odgovornost za vaspitavanje potomstva na roditeljima, da zaborave na školu kao vaspitača i da ne dozvole da im decu vaspitava ulica, drugari(ce), mediji, masa....... sva sranja koja čini mladež danas: bokseri, noževi, poštolji, ludovanje kolima, yebanje majke svima živima po spisku,... sve je to posledica (ne)vaspitavanja.imam dvoje dece: '82 i '83, svo vreme koje mi je bilo na raspolaganju u periodu koje je bergasa tačno opisao, posvetili smo njima. da ostanu normalni.sve najbolje

Edited by djordje geprat
Link to comment
Polako, basket se završio pre 5 minuta, ček da se popije piće i vidi šta ima novo po forumu.
kako ono ti zezas mene, "gde je bruno sulak"? Sad radis istu stvar, valjda ti nedostaje cvp svadja pa je prizivas.
Link to comment
... nedostaje cvp svadja pa je prizivas.
Post koji je govorio o crvenoj buržoaziji, Miloševiću, SKS, itd, već se opasno približio čvpu. A s druge strane, htedoh reći, pogledajte (šire i bliže) okruženje, gnevne generacije imate na sve strane, i tamo gde nisu imali Miloševića i č&p.
Link to comment
A s druge strane, htedoh reći, pogledajte (šire i bliže) okruženje, gnevne generacije imate na sve strane, i tamo gde nisu imali Miloševića i č&p.
Ne ovako i ne na ovakav način...
Link to comment
imam utisak da ste ostavili po strani ulogu roditelja. društvene i privredne okolnosti mogu da budu katastrofalne, sistem vrednosti totalno izopačen ali, roditelji su ti koji treba da kormilare. mislim da je isključiva odgovornost za vaspitavanje potomstva na roditeljima, da zaborave na školu kao vaspitača i da ne dozvole da im decu vaspitava ulica, drugari(ce), mediji, masa....... sva sranja koja čini mladež danas: bokseri, noževi, poštolji, ludovanje kolima, yebanje majke svima živima po spisku,... sve je to posledica (ne)vaspitavanja.imam dvoje dece: '82 i '83, svo vreme koje mi je bilo na raspolaganju u periodu koje je bergasa tačno opisao, posvetili smo njima. da ostanu normalni.sve najbolje
Odjednom je kvalitet roditelja naglo opao? Ne bih rekao. Pre će biti da "deca ne slušaju svoje roditelje i gurue" jer su oni prosto postali nikad manje relevantni u odnosu na stvari koje se dešavaju. Keva i ćale pričaju jedno a u realnom životu se dešava drugo.Znači decu treba indoktrinirati i držati pod staklenim zvonom i ne hraniti ih noću da se ne povampire i postanu gremlini?Prosto 80ih se desio paradigm shift, promena paradigme i nije bilo plana šta i kako. Ekonomisti, naučnici, političari, eksperti i gurui, roditelji i babe i dede nisu dali odgovor na goruća ekonomska pitanja i došlo je do kolapsa društva.
Link to comment
Ne ovako i ne na ovakav način...
Madžarska? Grčka? Italija?Možda vi to toliko ipak ne pratite i ne tiče vas se toliko? Barem na forumu sam svestan do kojih najsitnijih crevaca se razvlači svaki, pa i najminorniji naslov iz kurvira. I drugi imaju kurvire, samo ih slabo ko ovde čita. Edited by Indy
Link to comment
Post koji je govorio o crvenoj buržoaziji, Miloševiću, SKS, itd, već se opasno približio čvpu. A s druge strane, htedoh reći, pogledajte (šire i bliže) okruženje, gnevne generacije imate na sve strane, i tamo gde nisu imali Miloševića i č&p.
Pre 80ih nije bilo gnevne generacije, to je jasan watershed. Tada se nešto dogodilo. Osnovna dedukcija - posle smrti Tita i ekonomske krize odjednom su generacije sve gnevnije i sve više propada rokenrol.
Link to comment
Pre 80ih nije bilo gnevne generacije, to je jasan watershed. Tada se nešto dogodilo. Osnovna dedukcija - posle smrti Tita i ekonomske krize odjednom su generacije sve gnevnije i sve više propada rokenrol.
Koje? 81? 82? 83?....
Link to comment
kako ono ti zezas mene, "gde je bruno sulak"? Sad radis istu stvar, valjda ti nedostaje cvp svadja pa je prizivas.
Bilo bi isto da histerišem, tražim ban klona i postavljam "ili on ili ja na ovom forumu" uslove. Opusti se, kapiram da Kim ume sam da se brani od podjebavanja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...