Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

preceran vam je taj stav o tekucoj kataklizmi nacijesrbija je od 5. oktobra imala uslove i razloge da misli lijepo o sebi, i to je super, ali u toj sirokoj grupi tadasnjih pobjednika (bilo elite bilo gradjana) je bio visok procenat idiota koje je sa normalnima na okupu drzao samo jedan bazicni stav. lako je bilo 90tih i malo kasnije biti u pravu i moralna gromada, sad je vec, fala istoriji na tome, malo teze. sto je sve opstepoznato, naravski.u isti kos ide i iznenadjenje uspijehom sns-a. kao da je uopste bilo moguceg drugog igraca u igri.

Edited by morgana
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

i nije mi jasno jel se te grupe ne reportuju i ukidaju, svaki dan naletim na gomile smeca tog tipa
Ukidaju se ali stalno niču nove, a i FB reaguje tek kad mnogo ljudi prijavi. Neko vreme ih je efikasno gasila grupa koja je članovima slala spiskove grupa koje zagovaraju sranja, pa su ih oni masovno prijavljivali. Ne znam rade li to još uvek.
Link to comment
  • 1 month later...

ha!Naravno da je malo sajko-govno sa Trga ucenik i postovalac Draze Mihailovica...Kako nikad trenerkaska slina koja padne zbog valjanja droge ili nekog sadizma nema Stevana Filipovica ili zastavu SFRJ na zidu u stanu?

Link to comment

preporučio bih za čitanje one blogove dizelgorivo i teorija iz teretane. iako su i oni potonuli u samozadovoljavanje sopstvenim zaključcima, ima se tu štošta toga iščitati za bolje razumevanje mlađih generacija odenutih u trenerke i to iz prilično jasnog levičarskog ugla. dosta podsećaju na pisanije casperbgda ovde na ovom i sličnim topicima.u suštini, mislim da će srpska levica koja pretenduje da izađe na ulice jednog dana morati da malo promeni pristup prema trenerkašima. realno, to joj je najprirodniji društveni sloj za obratiti se, bez obzira na neočetnicizam.

Link to comment
u suštini, mislim da će srpska levica koja pretenduje da izađe na ulice jednog dana morati da malo promeni pristup prema trenerkašima. realno, to joj je najprirodniji društveni sloj za obratiti se, bez obzira na neočetnicizam.
Aposlutno se slazem. Svugdi u svetu u prvoj liniji bilo kakvog fajterluka (antifa, anarho) je predgradje trendza ekipa odavno. Teletualci i pankeraj bloguju iz pozadine.
Link to comment

stvarno ne znam da li si ironičan ali zaista mislim da se ne može očekivati da prodavac na trafici ili bilo koji šljaker čita radove sa sociologije FFBG i prihvati to kao nešto njemu blisko. ne zato što je šljaker glup za to nego zato što su u pitanju dve prave linije koje se u ovom momentu mimoilaze. šljakerjoš uvek ne vidi instrumentalnu vrednost levičarske misli, a levičari (o ovim našim mislim) još uvek ne vide da moraju malo da olabave sa insistiranjem na principima i beskompromisnosti. mislim da se taj jaz polako prevazilazi ovim pomirljivim stavom prema narodnjačkoj kulturi i obračunom sa kulturrasizmom elite ali nekako i dalje mi deluje da je taj stav onako, sam sebi cilj, jedna hipsterska poza.

Link to comment
preporučio bih za čitanje one blogove dizelgorivo i teorija iz teretane. iako su i oni potonuli u samozadovoljavanje sopstvenim zaključcima, ima se tu štošta toga iščitati za bolje razumevanje mlađih generacija odenutih u trenerke i to iz prilično jasnog levičarskog ugla. dosta podsećaju na pisanije casperbgda ovde na ovom i sličnim topicima.u suštini, mislim da će srpska levica koja pretenduje da izađe na ulice jednog dana morati da malo promeni pristup prema trenerkašima. realno, to joj je najprirodniji društveni sloj za obratiti se, bez obzira na neočetnicizam.
Drago mi je da si, po svemu sudecem, i ti revidirao stav prema onome sto sam ja pisao ovde, a sto je vec i napisano na spomenutim blogovima. Poslednje dve recenice koje si napisao i jesu kljucne, neko potencijalno buduce drustveno delanje mora napustiti poziciju gradjanskog moralisanja, a ujedno i ovog romanticarskog zanosa o pravljenju eksploziva na Kropotkinovim i Bakunjinovim knjigama umesto drkanja na Drazinu sliku.
Link to comment

Ali samo u izvesnoj meri. Na primer, na jednom od ova dva bloga sam čitao analizu onog slučaja sa napadom na kamermana StB. Iako sam malo olabavio i prihvatio trenerkaševu poziciju kao nešto što je u određenom kontekstu razumljivo opet ne mogu da prihvatim tezu da je njegovo nasilje nešto na šta je kamerman dužan da reaguje drugačije nego što je reagovao. Ne mislim da te analize nužno moraju da podvuku stav "nasilje je loše, no no" ali ako se uhvatioantisistemskog nasilja morao je da ima i malo obzira ka kome ga je okrenuo.Inače, u ovom momentu se zanimljiva rasprava vodi na BegeFanku na FBu. Verujem da je većini poznato koju tematiku prati. Ali da ne idemo u konkretne slučajeve. Ovde imamo 1 širu sliku.

Link to comment
Ali samo u izvesnoj meri.Na primer, na jednom od ova dva bloga sam čitao analizu onog slučaja sa napadom na kamermana StB. Iako sam malo olabavio i prihvatio trenerkaševu poziciju kao nešto što je u određenom kontekstu razumljivo opet ne mogu da prihvatim tezu da je njegovo nasilje nešto na šta je kamerman dužan da reaguje drugačije nego što je reagovao.Ne mislim da te analize nužno moraju da podvuku stav "nasilje je loše, no no" ali ako se uhvatioantisistemskog nasilja morao je da ima i malo obzira ka kome ga je okrenuo.Inače, u ovom momentu se zanimljiva rasprava vodi na BegeFanku na FBu. Verujem da je većini poznato koju tematiku prati.Ali da ne idemo u konkretne slučajeve. Ovde imamo 1 širu sliku.
S tom analizom se ni ja bas ne slazem u potpunosti. Donekle, mislim da odlazi u ekstrem opravdanja nasilja jedino iz razloga protivrecja onih koji su osudjivali tog lika. Slabo pratim BegeFanka na Fejsu, ni nemam ga u prijateljima, ali se desi da naletim na pojedine zanimljive diskusije.
Link to comment

Edited by palfoot
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...